Προς το περιεχόμενο

Netgear kai Conn-x


loudovikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα αλλαξα το modem της baudtec του ΟΤΕ με το netgear dgn1000 n150.Και ενω βαζω σωστα τα username και password(τα τσεκαρα στοhttps://tools.otenet.gr/tools/index.do για να ειμαι σιγουρος) αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο internet. Νομιζω οτι εχω σωστες και τις υπολοιπες ρυθμισεις.

Καποιος που εχει τον ιδιο συνδυασμο router-isp μπορει να βοηθησει?

Επισης εχω λειτουργικο Vista. Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο ,αλλα οταν ενεργοποιησα τον εντοπισμο δικτυου,εμφανισε το router και το λαμπακι του internet αναβε μονιμα κοκκινο μεχρι που το εκλεισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες ειναι οι βασικες ρυθμισεις.

Τωρα παντως αναβουν ολα τα λαμπακια που πρεπει πρασινα, αλλα δεν ανοιγει σελιδες(μηπως να το αφησω αρκετη ωρα ετσι??).

Με username: [email protected] και password: otenet μπηκε κανονικα.

Μονο το username πρεπει να ειναι της μορφης ***@otenet.gr ή και το password??

post-149470-129063104959_thumb.jpg

post-149470-129063104966_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο το username έχει την μορφή ******@otenet.gr,το password πρέπει να έχει γράμματα και αριθμούς.

με user: [email protected] pass: otenet κάνεις δοκιμή για να δεις αν παίρνεις ip.Αν με αυτά παίρνεις ip(έχεις πρόσβαση μόνο στην my.otenet.gr) και με τα δικά σου οχι τότε σημαίνει ότι κάτι είναι λάθος στα δικά σου στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε απο LLC Based να το βαλεις VC Based.

 

Τα δοκιμασα και τα δυο αλλα δεν ανοιγει σελιδες, ενω αναβουν τα λαμπακια πρασινα. Τα passwords δεν ειναι ιδια με αυτα που συνδεεσε στο conn-x tools??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα ιδια ειναι.

Χαζο αυτο που θα πω αλλα μηπως να βγαλεις το Service Name ?

Εγω δεν εβαλα ποτε κατι και δεν βλεπω κατι αλλο.

Βγαλε και μια SS απο το WAN Settings.

To UPNP το εχεις Off ετσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά λέει ο Nik.K...βγάλε το Service Name.

αλλά πρώτα θα κάνεις ένα reset στο ρουτερ γιατί κάνουν τσαλιμάκια τα netgear και η πρώτη δοκιμή που θα κάνεις(αν μπεις στο interface tou netgear και δεις τις ρυθμίσεις που είχεσ πριν το reset δοκίμασε με άλλο browser) θα είναι με user: [email protected] και pass: otenet,όταν πάρεις ip θα δοκιμάσεις να ανοίξεις την my.otenet.gr και μετά θα βάλεις τα δικά σου στοιχεία..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα ιδια ειναι.

Χαζο αυτο που θα πω αλλα μηπως να βγαλεις το Service Name ?

Εγω δεν εβαλα ποτε κατι και δεν βλεπω κατι αλλο.

Βγαλε και μια SS απο το WAN Settings.

To UPNP το εχεις Off ετσι ?

 

Το Service name το εβαλα απλως γιατι το ειχε και το modem του ΟΤΕ που μπαινω τωρα. Αλλα και με αυτο και χωρις δεν εχει διαφορα νομιζω.

Στα WAN Settings δεν βρισκω αυτο με το SS.

To UPNP το εβγαλα off αλλα και παλι δεν παιρνει IP.

 

 

καλά λέει ο Nik.K...βγάλε το Service Name.

αλλά πρώτα θα κάνεις ένα reset στο ρουτερ γιατί κάνουν τσαλιμάκια τα netgear και η πρώτη δοκιμή που θα κάνεις(αν μπεις στο interface tou netgear και δεις τις ρυθμίσεις που είχεσ πριν το reset δοκίμασε με άλλο browser) θα είναι με user: [email protected] και pass: otenet,όταν πάρεις ip θα δοκιμάσεις να ανοίξεις την my.otenet.gr και μετά θα βάλεις τα δικά σου στοιχεία..!!!

 

Με [email protected] και pass: otenet παιρνει ip αλλα οταν βαλω τα δικα μου οχι.Ειναι σωστα ομως γιατι τα δεχετε στο https://tools.otenet.gr/tools/index.do.

Διαβασα σε θεμα για το DGN2000 οτι τα netgear εχουν ενα προβλημα με τους κωδικους και "κολλανε" σε καποιους χαρακτηρες ,οπως # $ κτλ. Εγω εχω αριθμους και συνδυασμο μικρων-κεφαλαιων.

Μηπως να κανω firmware update??

post-149470-129063105074_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα σου πρότεινα firmware upgrade,τουλάχιστον όχι ακόμα.

έχω και εγώ το ίδιο ρουτερ με HOL και το pass μου είναι με γράμματα,αριθμούς και σύμβολα.δεν είχα κάποιο πρόβλημα!

με τα otenet,μπορείς να μπεις στην my.otenet.gr...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και να εχει αφου με κανονικη γραμμη PSTN χρησιμοποιω PPPoE εδω και χρονια σιγουρα δεν εχει κανει κατι λαθος το παιδι.

Εκτος αν ειχε ISDN.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Point-to-Point_Protocol_over_Ethernet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...