Προς το περιεχόμενο

ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ ΤΟΛΚΙΝ (Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΩΝ)


jimakos00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έμαθα για τον ʼρχοντα των Δαχτυλιδιών από την ταινία.

Είδα ότι υπάρχει σε βιβλία και είπα να τα πάρω,κρίνοντας σωστό ότι τα βιβλία είναι καλύτερα από τις ταινίες.

Για άλλη μία φορά βγήκε αλήθεια,τρομερά βιβλία όλα τους.

Τα προτείνω ανεπιφύλακτα.Δημήτρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ από την ταινία πλησίασα το Lord Of The Rings

 

Έχω διαβάσει 1ο και 2ο βιβλίο δεν έχω δει την 2η ταινία, αλλά τώρα που τέλειωσα την μελέτη του 2ου βιβλίου θα προγραμματίσω να τη δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An diabasei kaneis to Silamrillion proto sxedon sigoura tha to paratisei. Ego eixa diabasei 2 fores ta LOTR, 2 fores to Hobbit (sta agglika olla auta) kai meta pira to silmarillion sta ellinika kai mexri na ftaso stin mesi tou bibliou eixa xasei tin mpala apo ta polla onomata..

Giauto kalitera einai na deis prota tis tainies na porotheis, na diabaseis ta LOTR gia na deis ti malakies kanane stis tainies , meta to hobbit gia akoma perisoteres leptomereies gia tin istoria tou LOTR kai telos silmarillion kai opoios anteksei..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω διαβασα πρωτα το Silmarillion που ειναι και το αγαπημενο μου εργο του J.R.R. Μαθαινεις καποια πραγματα (τι καποια παρα πολλα) που σε βοηθανε να κατανοησεις πληρεστερα τα οσα θα διαβασεις στα επομενα εργα.Π.χ. γιατι φευγουν και που πανε τα ξωτικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...