Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με τον υπολογιστη και την λειτουργια του


anafleksh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι εχουν πειραχτει αρχεια των windows , με την επαναφορα συστηματος εγινε τπτ σου βγαζει προηγουμενες ημερομηνιες;

και κατι αλλο ντιβιντακι των vista εχεις;

 

τιποτα δεν βγαζει ... τωρα οταν μπενω μου δειχνει 2 αρχεια που τα εχω κανει delete και λεει εαν θελω να τα ψαξω μεσω web η οχι και εγω παταω οχι αλλα ειναι σπαστικο να εχεις και 5 παραθυρα που να ρωτανε αυτο... οποτε συν ολα τα αλλα εμφανιστηκε και αυτο ...

 

---------- Προσθήκη στις 00:49 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:45 ----------

 

Ένα σχέδιο,μπας και γλιτώσεις,αν μπορείς άνοιξε το κουτί(με κλειστό το η/υ εννοείτε) εντόπισε την κάρτα γραφικών(μια σχετικά πιο μεγάλη από τις άλλες) και αν έχει ανεμιστηράκι καθάρισε το όσο καλύτερα μπορείς,όλο αυτό το πρόβλημα σου,μου φέρνει πολύ σε υπερθέρμανση τις κάρτας γραφικών σου.

 

δεν νομιζω ρε σι αφου και με 40 βαθμους να εχει εξω αυτο αντεχει ειναι μπουρι...οταν εκανα το update στο αντιβαιρους φοβαμαι εγινε η ζημια εχει συνεχως ενα αναμενο θαυμαστικο και μου κανει εντυπωση γιατι το εκανα unistall τελοσπαντων αν χαλασε χαλασε δεν θα κατσω να νευριαζω για την βλακεια οτι παταγα μου εβγαζε πριν κλεισιμο...οτιδηποτε ελεγε κλεισιμο και μπουρδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα δεν βγαζει ... τωρα οταν μπενω μου δειχνει 2 αρχεια που τα εχω κανει delete και λεει εαν θελω να τα ψαξω μεσω web η οχι και εγω παταω οχι αλλα ειναι σπαστικο να εχεις και 5 παραθυρα που να ρωτανε αυτο... οποτε συν ολα τα αλλα εμφανιστηκε και αυτο ...

 

εεεε,τι; ποια αρχεία; λίγο περιγραφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα σχέδιο,μπας και γλιτώσεις,αν μπορείς άνοιξε το κουτί(με κλειστό το η/υ εννοείτε) εντόπισε την κάρτα γραφικών(μια σχετικά πιο μεγάλη από τις άλλες) και αν έχει ανεμιστηράκι καθάρισε το όσο καλύτερα μπορείς,όλο αυτό το πρόβλημα σου,μου φέρνει πολύ σε υπερθέρμανση τις κάρτας γραφικών σου.

 

δεν νομιζω ρε σι αφου και με 40 βαθμους να εχει εξω αυτο αντεχει ειναι μπουρι...οταν εκανα το update στο αντιβαιρους φοβαμαι εγινε η ζημια εχει συνεχως ενα αναμενο θαυμαστικο και μου κανει εντυπωση γιατι το εκανα unistall τελοσπαντων αν χαλασε χαλασε δεν θα κατσω να νευριαζω για την βλακεια οτι παταγα μου εβγαζε πριν κλεισιμο...οτιδηποτε ελεγε κλεισιμο και μπουρδες

 

---------- Προσθήκη στις 00:52 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:51 ----------

 

εεεε,τι; ποια αρχεία; λίγο περιγραφή;

 

αυτο το ειχα πριν πολυ καιρο ... απλα παταγα ακυρο συνεχεια δεν νομιζω να εκαναν αυτα το προβλημα ασχετο πριν καιρο ειχα βγαλει ενα ανεμιστηρακι επειδη εκανε θορυβο να το βαλω να δω μπας και με αυτο πεσει η θερμοκρασια και δουλεψει ασχετα που δεν ειμαι σιγουρος αν αυτο πραγματικα φταιει(ο βλακας φυσιξα τον πυργο μεσα και εφαγα ολη την σκονη στο στομα)

 

---------- Προσθήκη στις 00:56 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:52 ----------

 

εεεε,τι; ποια αρχεία; λίγο περιγραφή;

 

Memo team balm.7gfi0b και Way flaw flaw.vaotn

αυτα τα 2 τα αλλα 3 δεν ηταν τιποτα τελικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε γράψε ένα πόστ με στοιχειώδη σύνταξη, δλδ έλεος τα χω διαβάσει τρεις φορές και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη.:P

Όχι τπτ άλλο δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε γράψε ένα πόστ με στοιχειώδη σύνταξη, δλδ έλεος τα χω διαβάσει τρεις φορές και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη.:P

Όχι τπτ άλλο δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε κιόλας.

 

Καταλαβαινω εκεινη την στιγμη ημουν φοβερα απελπισμενος και με επιπολαιοτητα εκανα ενα χαλια ποστ..εαν γινεται διαβασε τα comments και δες τι παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινω εκεινη την στιγμη ημουν φοβερα απελπισμενος και με επιπολαιοτητα εκανα ενα χαλια ποστ..εαν γινεται διαβασε τα comments και δες τι παιζει

 

Από όσα μπόρεσα να καταλάβω, είτε έχεις ιό ο οποίος πείραξε dll του λειτουργικού, είτε κάποιο πρόγραμμα έκανε μπάχαλο τους οδηγούς της κάρτας γραφικών.

Η καλύτερη λύση που είπε ένας φίλος παραπάνω είναι να πας μέσω του system restore στο restore point ακριβώς πριν το update που έκανες. Κάθε update δημιουργεί ένα restore point, εσύ θα επιλέξεις το ακριβώς προηγούμενο. Μην δοκιμάζεις 102 πράγματα μαζί, σου προτάθηκαν σωστά πράγματα και από ότι λες δεν έχει κάνει κανένα. Οπότε συγκεντρώσου σε ένα και κάντο πριν πας στο επόμενο. Επίση μην ανησυχείς για τα restarts, δεν παθαινει τπτ. :-)

Αν δεν δουλέψει αυτό με την επαναφορά, να κάνεις εγκατάσταση των οδηγών της GPU, το οποίο είναι επίσης σωστό, απλά με την επαναφορά σε παλαιότερο σημείο λογικά οι drivers δεν θα έχουν πειραχθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσα μπόρεσα να καταλάβω, είτε έχεις ιό ο οποίος πείραξε dll του λειτουργικού, είτε κάποιο πρόγραμμα έκανε μπάχαλο τους οδηγούς της κάρτας γραφικών.

Η καλύτερη λύση που είπε ένας φίλος παραπάνω είναι να πας μέσω του system restore στο restore point ακριβώς πριν το update που έκανες. Κάθε update δημιουργεί ένα restore point, εσύ θα επιλέξεις το ακριβώς προηγούμενο. Μην δοκιμάζεις 102 πράγματα μαζί, σου προτάθηκαν σωστά πράγματα και από ότι λες δεν έχει κάνει κανένα. Οπότε συγκεντρώσου σε ένα και κάντο πριν πας στο επόμενο. Επίση μην ανησυχείς για τα restarts, δεν παθαινει τπτ. :-)

Αν δεν δουλέψει αυτό με την επαναφορά, να κάνεις εγκατάσταση των οδηγών της GPU, το οποίο είναι επίσης σωστό, απλά με την επαναφορά σε παλαιότερο σημείο λογικά οι drivers δεν θα έχουν πειραχθεί.

 

Το δοκιμασα και αυτο πηγα τον υπολογιστη παρα πολυ πισω 28/5 και εξακολουθει να εχει προβλημα...

Ασχετο ομως οταν πηγα να βγαλω το αντιβαιρους απο τον υπολογιστη ολοκληρο ελεγε κατι ανεπανορθωτο σφαλμα κατα την εγκατασταση ενω παταγα να γινει αφαιρεση...αυτο πρεπει να εχει κανει τον λακο αν και δυσκολευομαι πολυ να καταλαβω πως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμασα και αυτο πηγα τον υπολογιστη παρα πολυ πισω 28/5 και εξακολουθει να εχει προβλημα...

Ασχετο ομως οταν πηγα να βγαλω το αντιβαιρους απο τον υπολογιστη ολοκληρο ελεγε κατι ανεπανορθωτο σφαλμα κατα την εγκατασταση ενω παταγα να γινει αφαιρεση...αυτο πρεπει να εχει κανει τον λακο αν και δυσκολευομαι πολυ να καταλαβω πως...

 

Αν είναι norton εύκολα έχει κάνει μαντάρα το σύστημα.

Βρήκες κανέναν ιό πριν αρχίσουν όλα αυτά; Μήπως έκανες κανένα one button check up?

Γράψε λίγο τι έκανες.

Επίσης το dvd με το λειτουργικό το έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Φίλε μου αν δεν μπορείς να απεγκαταστήσεις τον Norton από την "Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων" κάνε μία προσπάθεια από ένα portable uninstaller τύπου YourUninstaller.

 

2. To πιό πιθανό είναι την όλη ζημιά να σου την έκανε το Norton καθώς απ'όσο έχω ψάξει παρουσιάζει προβλήματα. Κατά πάσα πιθανότητα σου πείραξε κάποιο dll από αυτά που χρειάζεται η κάρτα γραφικών.

 

3. Όταν ξεμπερδέψεις βάλε ένα free anti-virus τύπου Avast ή AVG που δουλεύουν άψογα.

 

4. Για να δείς τι κάρτα γραφικών έχεις ακολούθησε την πρακάτω διαδρομή:

 

Δεξί κλίκ στο "Ο Υπολογιστής Μου" -> Ιδιότητες -> Διαχείρηση Συσκευών -> Προσαρμογέας Οθόνης

 

εκεί θα βρείς τον ακριβή τύπο της μητρικής για να κατεβάσεις τους drivers της που πιθανότατ έχουν πρόβλημα.

 

Υ.Γ. Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...