Προς το περιεχόμενο

Κώδικας ενδυμασίας στα πανεπιστήμια


NemeSis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δηλαδή που έχω πάει σε 3 ορκομωσίες φίλων με τζιν, φούτερ ΚΑΙ αθλητικά ΚΑΙ αξύριστος πρέπει να καώ στην κόλαση μάλλον ε; :cry:

 

 

Τουλάχιστον εσύ έβαλες και ένα τζινάκι.

Εγώ που είχα πάει με φόρμα τι να πω... :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

φλασια...Δεν χω παει ποτε σε καμια απο τις ορκομωσιες μου.Νομιζω υποσυνηδειτα ηξερα οτι δεν που πηγαινε η τηβενος.Το οτι σε ολες εργαζομουν ηταν δικαιολογια για να μην παω :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Δεν σπουδάζω,αλλά λογικά θα περάσω Νομική ή Οικονομικό Νομικής ή Πολιτικό Νομικής ή στη χειρότερη περίπτωση κάποια σχολή της Παντείου.Δεν με ενδιαφέρει τόσο το Πανεπιστήμιο,αυτό με το οποίο θέλω να ασχοληθώ είναι μουσική παραγωγή.Απλά στις σχολές αυτές που λέω,οι περισσότεροι φοιτητές είναι στην τρίχα.Πιστεύω ότι παίζει πολύ ρόλο η εμφάνιση,πχ μια φίλη μου είπε ότι οι μαλλιάδες και οι αξύριστοι είναι βρωμιάρηδες,κι ας κάνουν μπάνιο κάθε μέρα.

μπλε μπεκατσας στανταρ.

απλα θες να περασεις καπου για να πεις οτι περασες και απλα να φας τη θεση καποιου που θελει τη σχολη.

 

φανταζομαι βρωμιαρηδες θεωρεις και τους παπαδες :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Ότι και να κάνεις πάλι 0 θα πάρεις... :P :lol:

 

Να, έχω για μάρτυρα τον Νίκο,

όταν με γνώρισε στη σχολη είχα μακρύ μαλλί!

αλλά με το που με έβλεπαν οι καθηγητές με έκοβαν πριν καν δουν τις εργασίες μου... με το που κουρεύτηκα έκανα μπάνιο και ξεκίνησα να σκάω στη σχολη με ποτήρι για καφέ από τα starbucks (γεμισμένο με καφέ από το σπίτι ε, μονο το ποτηράκι ήταν starbucks για την λεζάντα!)

τσίμπησα το πρώτο μου 10αρι και ο καθηγητής μου είπε ότι θα γίνω λαμπρός επιστήμονας!

 

 

και μετά πέτυχα αυτα!

http://www.insomnia.gr/topic/253686-%ce%bd%cf%84%cf%8d%cf%83%ce%b9%ce%bc%ce%bf-%cf%80%ce%bf%cf%85-%cf%83%ce%b1%cf%82-%ce%b1%cf%81%ce%ad%cf%83%ce%b5%ce%b9/page__view__findpost__p__3978117

 

http://www.insomnia.gr/topic/229885-%cf%84%ce%bf-%cf%86%ce%b1%ce%b9%ce%bd%cf%8c%ce%bc%ce%b5%ce%bd%ce%bf-%cf%87%ce%b1%cf%84%ce%b6%ce%b7%ce%b3%ce%b9%ce%ac%ce%bd%ce%bd%ce%b7%cf%82/page__view__findpost__p__4062111

 

μέγιστος Trollακιας ο φίλος μας ο nikoss17, έχει αρχίσει να ξεθάβει ιστορικά thread, σε λίγο θα βρει και κανένα δεινόσαυρο!

1230_-_Gold_Shovel_128x128.jpg?1223600824

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 1 Ιουνίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

με το που κουρεύτηκα έκανα μπάνιο και ξεκίνησα να σκάω στη σχολη με ποτήρι για καφέ από τα starbucks (γεμισμένο με καφέ από το σπίτι ε, μονο το ποτηράκι ήταν starbucks για την λεζάντα!)

τσίμπησα το πρώτο μου 10αρι και ο καθηγητής μου είπε ότι θα γίνω λαμπρός επιστήμονας!

 

 

Και ξυρίστηκες. Μην το ξεχνάς. :shifty:

Μάλλον γι'αυτό δεν μπορώ να περάσω ΠΕΤΥΛ. Είμαι αξύριστος. :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Τι καλό τελείωσες; συγχαρητήρια επι την ευκαιρία.

Ευχαριστω :-D , τελιωσα Ηλεκτρολογος Τ.Ε

 

Υ.Γ

 

Καπου ακουσα οτι σε αλλα ΤΕΙ-ΑΕΙ πληρωνεις παραβολο για να ορκιστεις με τυβενο ισχυει ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φλασια...Δεν χω παει ποτε σε καμια απο τις ορκομωσιες μου.Νομιζω υποσυνηδειτα ηξερα οτι δεν που πηγαινε η τηβενος.Το οτι σε ολες εργαζομουν ηταν δικαιολογια για να μην παω :mrgreen:

 

τοξο, εκει στην αγγλια στα orals και στις παρουσιασεις απαιτουν κουστουμια; εδω παντως ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοξο, εκει στην αγγλια στα orals και στις παρουσιασεις απαιτουν κουστουμια; εδω παντως ναι.

 

οχι κ κοστουμι.Λιγο πιο φορμαλ να εισαι αλλα κ παλι τπτ το ιδιαιτερο.Δεν σε υποχρεωνουν για κατι.Οσες ειχα κανει στην σχολη παρταλι κλασσικο ημουν.Γενικα στην Βρετανια (κ ειδικα στην Αγγλια) εχει επικρατησει η μη φορμαλ συμπεριφορα στις σχολες.Τον καθηγητη με το μικρο του τον αποκαλεις,εκτος αν πεσεις σε περιπτωσαρα,κατι που ειναι ιδιαιτερα σπανιο για τα εδω πανεπιστημια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καπου ακουσα οτι σε αλλα ΤΕΙ-ΑΕΙ πληρωνεις παραβολο για να ορκιστεις με τυβενο ισχυει ???

 

Δεν ξέρω αλλά σου έχω κάτι καλύτερα.

 

Στο Οικονομικό της ΝΟΠΕ, πρέπει να πληρώσεις για να πάρεις τον πάπυρο - πτυχίο.

 

Ορκίζεσαι παίρνοντας απλά..... 3 αντίγραφα. No πτυχίo!!!! FAIL or what;

 

Έχω τελειώσει εδώ και χρόνια και φέτος που είχα δουλειά στο πανεπιστήμιο πήγα να κάνω αίτηση για να μου δώσουν το πτυχίο. Πλήρωσα 12 ευρώ και έφαγα την φρίκη όταν μου παν έλα σε 10 μήνες να το πάρεις :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμας παλι ειναι το αλλο ακρο....αν γινοταν να παμε και με τις πιτζαμες θα το καναμε.... οχι σοβαρα τωρα εχει κανα δυο που πεταν στα συννεφα και ερχονται λες και πανε να συναντησουν τον πρεσβη αλλα γενικαειμαστε κομματακι γυφτοι....(φορμες σαγιοναρες και τα σχετικα) αφου σε μια ορκομωσια που θελαμε να δουμε μας ειπε ο καθηγητης να μην παμε καλυτερα για να μην τρομαξει ο κοσμος.... (οχι οτι αυτοι που ορκιζονταν ειχαν ντυθέι καλυτερα αλλα τελος παντων)μονο στα εργαστηρια προσεχουμε λιγο.... (κλειστα παπουτσια, μακρια παντελονια, οχι φουστες, νηφαλιοι κτλ..) :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Οικονομικό της ΝΟΠΕ, πρέπει να πληρώσεις για να πάρεις τον πάπυρο - πτυχίο.

 

Ορκίζεσαι παίρνοντας απλά..... 3 αντίγραφα. No πτυχίo!!!! FAIL or what;

 

Έχω τελειώσει εδώ και χρόνια και φέτος που είχα δουλειά στο πανεπιστήμιο πήγα να κάνω αίτηση για να μου δώσουν το πτυχίο. Πλήρωσα 12 ευρώ και έφαγα την φρίκη όταν μου παν έλα σε 10 μήνες να το πάρεις :lol:

 

Παντού πληρώνεις για την περγαμηνή. Εξάλλου για κορνίζα πάει.

 

Στην ορκομωσία παίρνεις ένα ή δύο αντίτυπα του πτυχίου σου. Αυτά χρησιμοποιείς στις αιτήσεις κλπ.

 

Κανά χρόνο κάνει για να γίνει η περγαμηνή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανά χρόνο κάνει για να γίνει η περγαμηνή.

 

Κατι οφτοπικ (σορρυ κιολας),αλλα μπορω να ζητησω απο τον Δοαταπ να μου κανει κ μενα περγαμηνη?Δεν καταλαβα με ''ετρεξαν'' με το Ελληνικο συστημα για να μου βγαλουν την αναγνωριση,θελω κ γω περγαμηνη/παπυρο αλα Ελληνικα.Δεν μπορω να ειμαι λοου προφαιλ κ να κυκλοφορω με ενα απλο αντιγραφο.ΘΕΛΩ ΠΕΡΓΑΜΗΝΗ ΤΩΡΑ!! :devil: :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι οφτοπικ (σορρυ κιολας),αλλα μπορω να ζητησω απο τον Δοαταπ να μου κανει κ μενα περγαμηνη?Δεν καταλαβα με ''ετρεξαν'' με το Ελληνικο συστημα για να μου βγαλουν την αναγνωριση,θελω κ γω περγαμηνη/παπυρο αλα Ελληνικα.Δεν μπορω να ειμαι λοου προφαιλ κ να κυκλοφορω με ενα απλο αντιγραφο.ΘΕΛΩ ΠΕΡΓΑΜΗΝΗ ΤΩΡΑ!! :devil: :devil:

Αν και δεν το γνωρίζω, λογικά δεν θα γίνεται, καθώς δεν τελείωσες σε ελληνικό πανεπιστήμιο. Απλή πράξη αναγνώριση έχεις. Περγαμηνή μόνο από το πανεπιστήμιο στα ξένα που τελείωσες, αν δίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...