Προς το περιεχόμενο

ποια κριση ρε παιδια????


panagiwths1987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια συγχωρεστε με αν ειναι χαζομαρα το θεμα που θελω να κουβεντιασουμε...μας εχουν ζαλισει οτι υπαρχει κριση και τετοια...και τοτε εγω αναρωτιεμαι???πως αδειασε η αθηνα????πως καθε βραδυ ακομα και καθημερινες παντου σε μπαρακια καφετερις γινεται το αδιαχωρητο???πως στο δρομο κυκλοφορουν ολο και περισσοτερα καινουρια αυτοκινητα???πως αυγουστιατικα δεν μπορω να βρω εισητηριο για να φυγω να παω σε νησι??? δεν υαπρχει καμμια κριση λεω εγω....οι ελληνες εχουν λεφτα και μαλιστα παρα πολλα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
- για τις καφετέριες (και προσωπικα) σκέφτεται κανεία να πάρει και 2ο πράγμα

ολα ειναι δημιουργημα των δημοσιογραφων φιλε...μας ειχαν ζαλισει οτι δεν θα πανε διακοπες οι ελληνες...και η αθηνα εχει ερημωσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω πολυ κοσμο, και δε μιλαω για ατομα που παιρνουν 2000 ευρω το μηνα, ουτε για επιχειρηματιες που βγαζουν ενα σκασμο λεφτα, οι οποιοι φετος αντι να πανε διακοπες σε καποιο νησι η σε κατι καινουργιο, επελεξαν να πανε στο χωριο τους. και αυτοι φευγοντας αδειαζουν την αθηνα.

 

εγω για παραδειγμα πηγα 4 μερες ζακυνθο σε σπιτι, 3 φορες αιγινα (παλι σε σπιτι) που ειναι φτηνο το πηγαινε-ελα, μια φορα στο χωριο μου για 5 μερες (επισης γλυτωνω εξοδα διαμονης), ενω την αδεια μου την εχω παρει εκτος σεζον (τελος σεπτεμβρη) και θα παω σε περιοχη οπου απο τις 15 μερες τις 4 θα ειμαι φιλοξενουμενος.

 

2 χρονια πριν δεν τα σκεφτομουν τοσο πολυ τα πραγματα. ηταν καπως διαφορετικα για μενα σχετικα με τα εξοδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε τα παραλές...! την κρίση θα την δείς όταν σταματήσουν όλοι να τρώνε απο τα έτοιμα και όταν αρχίσουν να δουλεύουν μαγαζιά με λιγότερο προσωπικό...! και σίγουρα θα χτυπήσει όσους είχαν ήδη χαμηλά εισοδήματα.. πολλά επαγγέλματα τους έχει χτυπήσει ήδη άσχημα (αν και μερικούς δεν τους λυπάμαι ούτε λίγο γιατί ήταν πολλά χρόνια βολεμένοι) ...

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριση υπαρχει αλλα φοβαμαι πως φταιμε εμεις που την φτασαμε σε αυτο το σημειο με το να ακουμε (γενικα μιλαω) την τρομολαγνια των ΜΜΕ. Κοβω τα @@ μου οτι αν ο κοσμος σπασει τις τηλεορασεις του και απεχει απο αυτες για 1 μηνα θα δεις την κατασταση να αρχιζει μα κυλαει σχετικα "ομαλα" και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ φίλε μου Παναγιώτη...

Ο Έλλην πρώτα θα κόψει ΟΛΑ τα άλλα έξοδά του και τελευταία τη διασκέδαση!

Θα δανειστεί,θα πουλήσει το σπίτι του,τα οικόπεδά του,την ψυχή του ακόμη (το αυτοκίνητο τελευταίο χρειάζεται:lol:) και μετά όλα τ'άλλα...

 

Τρανταχτό παράδειγμα τα πλοία...πριν 4 χρόνια πήγα Πάρο από Πειραιά με 50€,φέτος που κοίταξα το εισιτήριο είχε γύρω στα 70€-80€ και πάλι δεν έχουν που να τους βάλουν!:confused:

 

Και μη γελιέστε,η ύφεση ΦΕΡΝΕΙ ύφεση...άντε να δούμε!

Πάντως καλού-κακού ας κοιτάμε κατά Βουλγαρία μεριά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χω ξαναπει.

 

Η Ελλαδα ειναι μια φτωχη χωρα, με πλουσιους πολιτες.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου . Όσο για την κρίση πιστεύω πως ο Έλληνας κατάλαβε ότι τα μαγαζιά-καφετέριες τον κλέβουν κάθε φορά που πάει και έτσι τα ξεκόβει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστωτικες, δανεια, δοσεις, δανεικα κτλ κτλ!

ετσι ζει ο Ελληνας σημερα

 

οσο για τις διακοπες θα συμφωνησω με τον Rabican

 

εγω περσυ εκανα διακοπες με 100 ευρω

(ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚ? ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΣΒΗΣΕ?)

 

φετος εκανα με 10ευρω 14 μερες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως καλού-κακού ας κοιτάμε κατά Βουλγαρία μεριά...

 

Φιλος Αλβανος, 30φευγα χρονων πια, ηρθε εδω στα 19 του. Δουλεψε, εβγαλε λεφτα, πηρε αμαξι, αποταμιευσε καμποσα ευρω ολα αυτα τα χρονια.

 

Και τι θεικο μου ειπε πριν κανα 5μηνο? Οτι του χρονου επιστρεφει Αλβανια. Αυτο τα λεει ολα.

 

Αυτοι που ηρθαν απο την Αλβανια στην Ελλαδα για ενα καλυτερο μελλον, επιστρεφουν πισω.

 

Εγω προσωπικα, το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για εξωτερικο, δεν ειναι η Ελλαδα χωρα για να ζησεις πλεον. Καλος ο ηλιος, καλο το καλοκαιρακι, αλλα ως εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε αλέτζο εσύ είσαι γνωστός τσάμπαμαν και καβατζόπουστ@ς . =ρ

Σε ότι διακοπές πας, τη βγάζεις με τράκα. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη λέτε $%@$ιες...την κρίση την καταλαβαίνεις απο τον κόσμο στις καφετέρειες; Έλεος δλδ...Ναι και εγώ πήγα διακοπές στο χωριό μου όπου δεν πληρώνω ούτε φαϊ, ούτε διαμονή ούτε τίποτα...και λοιπόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...