Προς το περιεχόμενο

Ποιος θελει να γινει...συγγραφεας?


kate23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Για τα dvd tutorials υπάρχει ανάλογη διαδικασία;

 

δε ξερω.φανταζομαι κατι τετοιο θα γινετε αλλα θα αφηνεις αντιγραφο του dvd.για καλο και για κακο παρε τηλ εναν συμβολαιογραφο να ρωτησεις η αν δε θες δες εδω : http://www.provataslaw.gr/el/content/INTELLECTUAL-PROPERTY/

μπορεις να τους στειλεις email εδω να τους ρωτησεις:

http://www.provataslaw.gr/el/contact/

απο οσο ξερω εχουν μια Α ειδικευση στα πνευματικα δικαιωματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Εσεις ποια γραμματοσειρα χρησιμοποιειτε και σε τι μεγε8ος?

 

Νομιζω calibri σε 13 ειναι οτι πρεπει.

 

---------- Προσθήκη στις 02:08 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 02:04 ----------

 

Έχε το σαν χόμπι... Βρές μια δουλειά και αν πραγματικά το θέλεις θα βρίσκεις χρόνο για να γράφεις.

 

Εγω γενικότερα είμαι της άποψης πως άμα κάτι το θέλεις παρα πολύ, το καλύτερο είναι να το κάνεις για να γεμίζεις την ζωή σου και όχι την τσέπη σου. Γιατι άμα αποτελεί και την πηγή εσόδων σου θα μπούν πολλοί παράγοντες στην μέση (όπως οτι πρέπει να συμβιβάζεσαι στο οποιονδήποτε μεσάζοντα ώστε να μπορείς να πληρώνεις τους λόγαριασμούς σου) οι οποίοι μπορεί και να καταστρέψουν την "ιδέα" που σε γοητεύει σε αυτό.

 

Ειδικά στο επάγγελμα που αναφέρεσαι. Τα λεφτά είναι μηδαμινά και αυτό αν και όταν σε εκδόσουν. Άμα γίνεις διάσημη, δηλαδή μετά απο 1,2 Best Seller τότε μία 3η επιτυχία μπορεί να σου φέρει πολλά λεφτά. Υπάρχουν κάποια ανάλογα θέματα στο insomnia που μπορείς να πάρεις γνώμες απο άτομα που "χορεύουν"

 

 

Respect RottenLungs.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις ποια γραμματοσειρα χρησιμοποιειτε και σε τι μεγε8ος?

 

Νομιζω calibri σε 13 ειναι οτι πρεπει.

 

---------- Προσθήκη στις 02:08 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 02:04 ----------

 

Έχε το σαν χόμπι... Βρές μια δουλειά και αν πραγματικά το θέλεις θα βρίσκεις χρόνο για να γράφεις.

 

Εγω γενικότερα είμαι της άποψης πως άμα κάτι το θέλεις παρα πολύ, το καλύτερο είναι να το κάνεις για να γεμίζεις την ζωή σου και όχι την τσέπη σου. Γιατι άμα αποτελεί και την πηγή εσόδων σου θα μπούν πολλοί παράγοντες στην μέση (όπως οτι πρέπει να συμβιβάζεσαι στο οποιονδήποτε μεσάζοντα ώστε να μπορείς να πληρώνεις τους λόγαριασμούς σου) οι οποίοι μπορεί και να καταστρέψουν την "ιδέα" που σε γοητεύει σε αυτό.

 

Ειδικά στο επάγγελμα που αναφέρεσαι. Τα λεφτά είναι μηδαμινά και αυτό αν και όταν σε εκδόσουν. Άμα γίνεις διάσημη, δηλαδή μετά απο 1,2 Best Seller τότε μία 3η επιτυχία μπορεί να σου φέρει πολλά λεφτά. Υπάρχουν κάποια ανάλογα θέματα στο insomnia που μπορείς να πάρεις γνώμες απο άτομα που "χορεύουν"

 

 

Respect RottenLungs.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος για την καταχωριση αρκει να στειλεις και ενα αντιγραφο του εργου σου, συστημενο, στον εαυτο σου μεσω ελτα. Απλα να φενεται η σφραγιδα με την ημ/νια αποστολης πανω στο φακελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπως μπακαλιστικος τροπος μου φαινεται αυτος αλλα δεν παιζει να δωσω τοσα λεφτα σε συμβολεογραφο αν η μια σελιδα κανει 20 ευρω. medgio01 κοιταξα την γραμματοσειρα που μου ειπες και μου φαινεται πολυ καλη. Λες να το αλλαξω σε αυτην?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπως μπακαλιστικος τροπος μου φαινεται αυτος αλλα δεν παιζει να δωσω τοσα λεφτα σε συμβολεογραφο αν η μια σελιδα κανει 20 ευρω. medgio01 κοιταξα την γραμματοσειρα που μου ειπες και μου φαινεται πολυ καλη. Λες να το αλλαξω σε αυτην?

 

οχι η σελιδα του κειμενου.οσες σελιδες και να ειναι το κειμενο πληρωνεις αναλογα με το ποσες σελιδες ειναι η περιγραφη,το συμβολαιο δλδ.εμενα ηταν 4 σελιδες και βγηκε μονο μια οποτε 20Ε.συνηθως μια ιναι απο οτι μου ειχε πει η συμβολαιογραφος(σελιδα εννοω μπρος πισω)γινετε να το στειλεις και συστημενο αλλα να εισαι σιγουρη οτι δε θα ανοιξεις το φακελο ουτε θα λλερωθει η σκιστει αλλιως δεν ισχυει.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βασικα γραφω βιβλιο και δεν νομιζω να βγει λιγοτερο απο 300 σελιδες... Ουτε να λερωθει, ουτε να σκιστει... Θα το κλειδωσω σε κανα συρταρι και δεν 8α το ανοιξω ποτε!!! χαχαχα!

Να σας πω, μπορω να το στειλω 3-4 φορες ξερω 'γω, να το χω "καβατζα"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε kate, μηπως να το εγραφες πρωτα και μετα να εβλεπες τα τυπικα? Γιατι για γραμματοσειρες τις βρισκεις και στο τελος, μην σε χαλαει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε, εννοειται! Δεν κοιταζω τωρα για εκδοση και τετοια γιατι ειναι νωρις απλα ρωταω για να εχω μια γενικη ιδεα. Αυτο με την γραμματοσειρα το ρωταω γιατι θελω να ξερω αν υπαρχει καποια συγκεκριμενη στην οποια πρεπει να γραφω. :-)

Εσυ γραφεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν γράφω την πτυχιακή μου , έχω και ένα πτυχίο να πάρω. Στο άνοιγμα των κλειστών επαγγελμάτων δεν περιλαμβάνεται και το επάγγελμα του συμβολαιογράφου; Μήπως και πέσουν οι τιμές δηλαδή. kk1991 διάβασα καλά; Το έργο σου ήταν 4 σελίδες και βγήκε 1 σελίδα συμβόλαιο και πλήρωσες 20 ευρώ; Δηλαδή για ένα βιβλίο το λιγότερο 200 σελίδες πόσο θα πάει; :cry: Σε ευχαριστώ για τα links. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν γράφω την πτυχιακή μου , έχω και ένα πτυχίο να πάρω. Στο άνοιγμα των κλειστών επαγγελμάτων δεν περιλαμβάνεται και το επάγγελμα του συμβολαιογράφου; Μήπως και πέσουν οι τιμές δηλαδή. kk1991 διάβασα καλά; Το έργο σου ήταν 4 σελίδες και βγήκε 1 σελίδα συμβόλαιο και πλήρωσες 20 ευρώ; Δηλαδή για ένα βιβλίο το λιγότερο 200 σελίδες πόσο θα πάει; :cry: Σε ευχαριστώ για τα links. :-)

 

παλι το ιδιο το συμβολαιο βγαινει η μια η δυο σελιδες.στην ουσια γραφεις στοιχεια τι κατωχυρωνεις και αν θες και μια περιληψη(μικρη) και οτι δεν σου εχει αφαιρεθει το δικαιωμα υπογραφης-δε θυμαμε πως λεγεται νομικα-(οτι δεν εχεις καποια ψυχικη ασθενεια στην ουσια).η συμβολαιογραφος μου ειπε οτι δεν της εχει τυχει πανω απο μια σελιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη, εχω ενα βιβλιο ας πουμε 400 σελιδες και πληρωνω 20 ευρω σε εναν συμβολαιογραφο και εχω πνευματικα δικαιωματα και τα παντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...