Προς το περιεχόμενο

SMS - Παγίδα


e_lena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λιγο ελαβα στο κινητο μου το παρακατω sms:

 

''Ειρηνη μου τι κανεις? Χαθηκαμε!Εγω που να στα λεω..χωρισα πριν 4 μηνες ειμαι στις μοναξιες μου και ψαχνομαι!Παμε αυριο για καφε να τα πουμε από κοντα? -Αντζελα'' απο ενα νουμερο ασχετο <<+919810051586>> και στο τελος του μηνυματος ζητουσε να επικοινωνησω στο παρακατω τηλ 6957662569

 

Με μια γρηγορη αναζητηση που εκανα στο νετ,ειδα οτι ειναι απατη και απλα ενημερωνω αν λαβει κανεις σας κατι αντιστοιχο, μην την πατησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κράτος που κολλάει ακριβώς; :P

 

Αυτες οι εταιριες απο καπου παιρνουν τα κινητα μας,και αυτα ειναι προσωπικα στοιχεια,κανενας δεν μας προστατευει απο αυτους τους λαλακες,εδω κολλαει το κρατος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο ελαβα στο κινητο μου το παρακατω sms:

 

''Ειρηνη μου τι κανεις? Χαθηκαμε!Εγω που να στα λεω..χωρισα πριν 4 μηνες ειμαι στις μοναξιες μου και ψαχνομαι!Παμε αυριο για καφε να τα πουμε από κοντα? -Αντζελα'' απο ενα νουμερο ασχετο <<+919810051586>> και στο τελος του μηνυματος ζητουσε να επικοινωνησω στο παρακατω τηλ 6957662569

 

Με μια γρηγορη αναζητηση που εκανα στο νετ,ειδα οτι ειναι απατη και απλα ενημερωνω αν λαβει κανεις σας κατι αντιστοιχο, μην την πατησει.

 

Ας έκανες και μια αναζήτηση στο insomnia.

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=177544

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=337344

 

Το θέμα σου νομίζω ότι δεν είναι στο κατάλληλο υποφόρουμ. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εάν εσύ δουλεύεις σε μια ασφαλιστική εταιρία (για παράδειγμα) και "πουλήσεις" τα στοιχεία μου, φταίει το κράτος;

 

Αν το κρατος επιανε ατες τις εταιριες και τους ρωταγε που βρησκουν εντελως παρανομα τα στοιχεια μας και ριχναν κανα προστημο στην ασφαλιστικη που δουλευεις και σε απολυαν και εσενα τοτε πιστεψε με θα ειχαμε ησυχασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος σου είπε πως έχουν πάρει τα στοιχεία από κάπου; Μπορεί να το στέλνει σε τυχαία νούμερα. Μου είχε έρθει και εμένα αυτό το μήνυμα στο καρτοκινητό μου, πριν ακόμα το δηλώσω, χωρίς να το έχω δώσει σε καμία εταιρία. Και να απαντήσεις δεν γίνεται τίποτα. Ούτε χρεώνεσαι ούτε τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος σου είπε πως έχουν πάρει τα στοιχεία από κάπου; Μπορεί να το στέλνει σε τυχαία νούμερα. Μου είχε έρθει και εμένα αυτό το μήνυμα στο καρτοκινητό μου, πριν ακόμα το δηλώσω, χωρίς να το έχω δώσει σε καμία εταιρία. Και να απαντήσεις δεν γίνεται τίποτα. Ούτε χρεώνεσαι ούτε τίποτα άλλο.

 

Ρε μαγκες ελεος,τι τυχαια νουμερα μου λες και πως δεν το ειχες δηλωσει,αυτο το παραμυθι ειναι πολλα χρονια,σπαμ ειναι.Το οτι χρεωνεσαι η οχι δεν εχει σημασια,δεν γουσαρω κυριε μου να με ενοχλειτε μεσημεριατικα ελεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...