Προς το περιεχόμενο

το σπρευ πιπεριου ειναι παρανομο,αλλα τι γινεται με αυτο??


positivecreep21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μαχαίρι δεν είναι παράνομο ? Παίζει ρόλο ο τύπος ? Το μέγεθος ? Όσο θυμάμαι η πεταλούδα απο πέντε δάχτυλα και πάνω απαγορεύεται. Όπως και το στιλέτο.
Το" μαχαίρι του ράμπο" είναι διαβαθμισμένο ως πολεμικό μαχαίρι και οι πολίτες απαγορεύται να φέρουν οποιασδήποτε μορφής πολεμικό εξοπλισμό πάνω τους.

:-)

 

Επίσης ο "αμυντικός εξοπλισμός" που μπορείς να κουβαλάς πάνω σου μπορεί να είναι καθ' όλα νόμιμος αλλά φονικός. Τα κλειδιά που κουβαλούσα στο Λύκειο σκότωναν βούβαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πεταλούδα και το στιλέτο ? Το χασαπομάχαιρο ? Τέλος παντών τι αυτού του είδους μπορώ να έχω μαζί μου χωρίς πρόβλημα ?

 

 

Νυχοκοπτη για ελεφαντες. Για σκεψου τι ωραιο μαχαιρακι θα εχει αυτος ο νυχοκοπτης εκει στο ενδιαμεσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στιλέττο δεν είναι παράνομο.Αρκεί να μην είναι κανα γκουμουτσοειδές. Στιλετάκι που να χωράει σε τσέπη. Καλού κακού μιας και θα κουβαλάτε όπλα πάνω σας, κάντε κ καμια εξάσκηση πως θα το χρησιμοποιήσετε. Α και μην κάνετε την γελοία επίθεση "κάρφωμα από πάνω σε κίνηση Γ" που κάνουν επίδειξη στις αυτοάμυνες. Διαδοχικά κοψίματα στο κοντινότερο μέλος (χέρι) κ μετά στον κορμό. Αυτή τη μαλακία στις αυτοάμυνες πρέπει να την κόψουν. Έχει φάει κόσμο και κοσμάκη. Διαδοχικά κοψίματα στο κοντινότερο μέλος (χέρι) κ μετά στον κορμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βεβαια ειναι παρανομο. Απο τη στιγμη που κυκλοφορεις φορα παρτιδα με ξενο μαχαιρι, εισαι κλεφτης, αρα εισαι παρανομος.

 

Όχι ρε θεέ

Αχααχχαχαχαχαχααχχαχααχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχω πιπερι μαζι μου σε ενα κουτακι με σκοπο να το πεταξω στα ματια καποιου σε περιπτωση αυτοαμυνας? μπορει αυτο να θεωρηθει παρανομο?

για οπλοκατοχη το πιπερι δεν μου παει,αλλα δεν ξερω τι λετε??

Βασικα δεν ειναι δικια μου ιδεα, ειναι τεχνικη που χρησιμοποιηται (ή χρεισιμοποιουνταν) στο ninjutsu.

 

εμενα παντως με ψαξανε μια φορα και παραλιγο να με πανε στο τμημα επειδη ειχα στην τσαντα μου τα εργαλεια μου για ναφτιαχνω κοσμηματα. Καλα που ειχα μαζι μου την αδεια χειροτεχννειας.

Ελεγαν οτι με αυτα τα εργαλεια μπουρουσα να ληστευω σπιτια....

 

---------- Προσθήκη στις 02:13 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 02:11 ----------

 

Μπα εγώ είμαι της πρόληψης. Κυκλοφορώ με chainmail !:lol::lol:

 

WE-Chain%20Mail%20Shirt%20&%20Coif.jpg

 

lol!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δεν είναι παράνομο το μαχαίρι? Δηλαδή μπορώ να κυκλοφορώ με το μαχαίρι του ράμπο και να μην έχω θεμα αν μου κάνουν έλεγχο?

 

δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά αλλά είχα ακούσει κάποτε ότι αν η λεπίδα είναι πάνω από 4 δάχτυλα τότε είναι παράνομο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω, απλα φοραω κατι σε πιο dark :-)

http://www.rijeka.com/phun/general/chainmail.htm

 

Παντελως ακυρο και οφφτοπικ :

 

Don't piss people off by making them feel guilty about a leper in

Botswana with no teeth, who's been tied to a dead elephant for 27 years,

whose only savior is the 5 cents per letter he'll receive if you forward this

mail, otherwise you'll end up like Miranda. Right?

 

Κλαιω με το λινκ, να σε καλα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο την πλακα, τελικα μπορει καποιος να κανει χρηση(επιτρεπετε) σπρευ πιπεριου, αν βρεθει σε αμυνα, δηλαδη αν του επιτεθουν;

Θα μου πεις, και να μην επιτρεπετε, εκεινη την ωρα αμα σωσεις τη ζωη σου, ασε μετα τους νομους τι επιτρεπετε και τι οχι...

 

--

btw που το πουλανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλα στο Σοχο ζειτε και κανετε τετοιες ερωτησεις?Να αποφευγετε τα επικινδυνα μερη,απλα.

 

Η οπλοχρησια οποιουδηποτε τυπου,απο πιπερι σπρει μεχρι μαχαιρι δεν εχει καμμια αξια αν δεν εχεις το νευρο και την αποφασιστικοτητα να τα χρησιμοποιησεις.Εκεινη την στιγμη οι πιο πολλοι που ρωτατε δεν θα τα χρησιμοποιουσατε,απλα δεν μπορειτε η θα τα κανατε σκατα,δηλαδη αργα και αναποτελεσματικα,οποτε guess what μαλλον στο τελος θα τα γευοσασταν εσεις αφου πρωτα σας τα αφαιρουσε ο εγκληματιας.

 

Αποφευγετε τα ασχημα,κακοφημα μερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...