Προς το περιεχόμενο

Εγγραφη σε ΤΕΙ απο τριτο προσωπο !!!


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι σίγουρο ότι απαιτούν ακτινογραφία, παθολογική και δερματολογική γνωμάτευση; Σύμφωνα με αυτό το άρθρο, από φέτος δεν είναι υποχρεωτικά αυτά. Και απ' ότι είδα σε άλλες σχολές, όντως δεν ζητάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Είναι σίγουρο ότι απαιτούν ακτινογραφία, παθολογική και δερματολογική γνωμάτευση; Σύμφωνα με αυτό το άρθρο, από φέτος δεν είναι υποχρεωτικά αυτά. Και απ' ότι είδα σε άλλες σχολές, όντως δεν ζητάνε.

 

Ευχαριστω.Ετσι γραφει στο site του ΤΕΙ που ειναι βεβαια ανημερωτο κατι χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ιστοσελίδα του τμήματος πάντως, αναφέρει πως χρειάζονται οι ιατρικές γνωματεύσεις, μαζί μ' αυτές και κάποια εξτρά χαρτιά. Και τελευταία ενημέρωση έγινε χθες. Καλό θα ήταν να γίνει ένα τηλεφώνημα, μην υπάρξει κάποιο μπέρδεμα. Από την άλλη, από αυτά που διάβασα, η γραμματεία δε φαίνεται να σκίζεται στη δουλειά. Τι να πω, καλό κουράγιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακτινογραφία θώρακος; WTF, θα πάρουν τα cojones μου...

 

Γιάννη Platano, του αρέσει το συγκεκριμένο ΤΕΙ που θα γραφτεί; Γιατί αν όχι τσάμπα ταλαιπωρία. Αν είναι να πάει για να πεί μόνο και μόνο οτι σπουδάζει, καλύτερα να μην πάει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακτινογραφία θώρακος; WTF, θα πάρουν τα cojones μου...

 

Γιάννη Platano, του αρέσει το συγκεκριμένο ΤΕΙ που θα γραφτεί; Γιατί αν όχι τσάμπα ταλαιπωρία. Αν είναι να πάει για να πεί μόνο και μόνο οτι σπουδάζει, καλύτερα να μην πάει καθόλου.

 

 

Δεν θα φοιτησει στο ΤΕΙ τουλαχιστον οχι τωρα.Θα γραφτει γιατι ποτε δεν ξερεις και λεει να παει φανατος τον Νοεμβριο και σε 8 μηνες που θα απολυθει βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως όταν είχα γραφεί στο Αριστοτέλειο,πανε 3 χρόνια βέβαια, είχα πάει μια ακτινογραφία και ένα χαρτί απο παθολογο νομίζω.

 

Να πω και το οφφτοπικ μου,δεν μπορώ να κρατηθώ.

Μπορώ να καταλαβω ότι ο μικρός δεν θέλει να φοιτησει στο συγκεκριμένο τει αλλά όταν προσφερθηκατε εσείς να πάτε να τον γραψετε στην σχολή δεν αντεδρασε,δεν είπε ενα του στυλ "Κάτσε ρε πατέρα,θα πάω εγώ,που να τρέχεις"?

Μου φαίνεται πολύ περίεργο.Το συνεχίζω το οφφτοπικ αλλά εγώ πιστέυω ότι πρεπει να τον κανετε να το χωνέψει ότι δεν είναι καθόλου κακό να πάει να γραφτεί στην σχολή,και να πάει να παρακολουθήσει κανα δυο μαθηματα,να ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ.Μπορεί να του αρέσει στην τελική,ποτέ δεν ξες.

Εγώ όταν περασα Θεσσαλονικη γουσταρα απειρα να παω βόλτα μεχρι την Σαλονικα,χωρίς να έχω ιδέα πως είναι.Δεν μπορώ να καταλάβω την σημερινή νεολαία.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χεις πάρει ανάποδα ή σχεδόν ανάποδα. Ούτε ο Γιάννης ούτε (στο περίπου) ο μικρός θέλουν να φοιτήσει. Η εγγραφή θα γίνει για να εξασφαλίσουν τα φοιτηττικά δικαιώματα και ίσως στο μέλλον, ο μικρός να πρακολυθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν περασα Θεσσαλονικη γουσταρα απειρα να παω βόλτα μεχρι την Σαλονικα,χωρίς να έχω ιδέα πως είναι.Δεν μπορώ να καταλάβω την σημερινή νεολαία.:P

 

Εγω να δεις χαρα το 1977 που περασα Θεσσαλονικη στην τοτε ΑΒΣΘ σημερινο ΠΑΜΑΚ !!!

Δεν μετανοιωσα ΠΟΤΕ που εζησα εκει 7 χρονια με τον Στρατο μαζι.

 

Το χεις πάρει ανάποδα ή σχεδόν ανάποδα. Ούτε ο Γιάννης ούτε (στο περίπου) ο μικρός θέλουν να φοιτήσει. Η εγγραφή θα γίνει για να εξασφαλίσουν τα φοιτηττικά δικαιώματα και ίσως στο μέλλον, ο μικρός να πρακολυθήσει.

 

Ετσι ακριβως.Για την ωρα καιγομαι να παει φανταρος να ξεμπλεκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σίγουρο ότι απαιτούν ακτινογραφία, παθολογική και δερματολογική γνωμάτευση; Σύμφωνα με αυτό το άρθρο, από φέτος δεν είναι υποχρεωτικά αυτά. Και απ' ότι είδα σε άλλες σχολές, όντως δεν ζητάνε.

 

Κάναμε κι εμείς ένα τηλέφωνο στο ΤΕΙ που θα πάω και μας είπαν ότι δεν χρειάζεται, οπότε μάλλον ισχύει. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παδια ψαχνω δημοσιο νοσοκομεια στα βορεια προαστεια να εχει γιατρους και απο τις 3 ειδικοτητες που χρειαζεται γνωματευση αλλα δερματολογο πουθενα...

Αγια Ολγα, ΚΑΤ, Σισμανογλειο τιποτα...

 

Μηπως τις εκανε καποιος απο εσας σε καποιο κοντινο εδω ?

 

Εισαι σιγουρος για το ΚΑΤ; Γιατι πριν 3 χρονια που ειχα παει και γω υπηρχαν και οι 3 ειδικοτητες(και ειναι λιγο κουλο να μην εχει δερματολογο :rolleyes:).

 

Παντως και στη δικη μας σχολη η φετινη ανακοινωση λεει:

 

Οι εισαχθέντες φοιτητές δεν υποχρεούνται από φέτος να υποβάλλονται σε ακτινολογικές, παθολογικές και δερματολογικές εξετάσεις.

 

 

 

Οσον αφορα απο θεμα χρονου για τις εξετασεις στο ΚΑΤ καλο κουραγιο,αν κανεις λιγοτερο απο 3 ωρες θα σαι τυχερος,γιατι γινεται πανικος :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστός μου πέρασε στο πανεπιστήμιο Θεσσαλίας και του είπαν από την γραμματεία της σχολής του ότι από φέτος δεν χρειάζεται ΚΑΜΙΑ εξέταση σε ΚΑΜΙΑ σχολή, οπότε μην πηγαίνετε και τρώτε ακτινοβολία και φορτώνετε και τα νοσοκομεία τσάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα τωρα email με ερωτησεις...

 

Καλημέρα σας

 

Σύμφωνα με

http://tean.teikoz.gr/fitites/eggrafes.htm

απαιτούντε για την εγγραφή ιατρικές γνωματέυσεις ενω σύμφωνα με

 

http://edu.klimaka.gr/tritobathmia-ekpaideysh/135-anakoinwseis/369-prothesmies-dikaiologhtika-eggrafes-prwtoetwn-foithtwn.html

δεν απαιτούντε .

 

Παρακαλώ να μου διευκρινήσετε τι ισχύει.

 

Επίσης αν μπορώ με θεωρημένη εξουσιοδότηση να κάνω εγγραφή του γιου μου εγω.

 

Σας ευχαριστώ.

 

 

 

Για να δουμε ποσο προχωρημενοι ειναι...

 

---------- Προσθήκη στις 08:40 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 06:36 ----------

 

Επειδη η τηλεφωνικη συνομιλια ειναι πιο ευελικτη ακομα πηρα και τηλ και επεσα σε ευγενεστατη υπαλληλο.

 

Δεν χρειαζοντε ιατρικες γνωματευσεις.

 

Γινεται η εγγραφη απο τριτο προσωπο με θεωρημενη εξουσιοδοτηση.

 

Αεροδρομιο πιο κοντινο απο της Θεσ/νικης υπαρχει στην Κοζανη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει αεροδρόμιο και στην Κοζάνη !!!

 

 

Παει μονο η Sky Express και δεν γινεται να πας και ναρθεις αυθημερον.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...