Προς το περιεχόμενο

Dell Streak


for4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγω αυτό το θέμα για όποιον έχει ή ενδιαφέρεται να το αγοράσει, εγώ μόλις το αγόρασα.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές αλλά επειδή είμαι νέος στο ανδροιντ δεν έχω ακόμα καταφέρει να το ψάξω σε βάθος.

Το μέγεθος ναι είναι τεράστιο αλλά νομίζω συνηθίζεται.

Ποιότητα κατασκευής πάρα πολύ καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το σαιτ της ντελ για 449GBP. Η οθόνη πολύ καλή,κάνει κάτι misstaps αλλά νομίζω είναι και λίγο δικό μου θέμα που δεν έχω συνηθίσει. Το πληκτρόλογιο παρότι είναι το παλιό που έχει και numpad δεν κάνεις εύκολα λάθος αλλά νομίζω θα είναι πιο βολικό το νέο που έχει η 2,1 έκδοση. Στο μεταξύ είναι το πρώτο μου αντροιντ και δεν ξέρω τις διαφορές μεταξύ των εκδόσεων αλλά αν ισχύει αυτό που διαβάζω ότι η 2,2 ειναι πιο γρήγορη τότε είναι καλά τα νέα γιατί είναι ήδη πολύ γρήγορο. Θέλω λίγο καιρό ακόμα πάντως, να φανταστείς ακόμη δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα από το μάρκετ.

Το gps λοκάρει πολύ γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

η έκδοση 2.1 είναι αρκετά καλύτερη αν και έχει πολλά bugs στο Streak (προφανώς την βγάλανε γρήγορα και χωρίς πολύ customization). Τα Live Wallpapers και οι εφαρμογές που δουλεύουνε στην έκδοση 2.1 όμως αξίζουν τον κόπο. Προτείνω και την εγκατάσταση του ADW Launcher για να μπορείς να δουλεύεις Landscape η horizontal όποτε θές. Επίσης τα Beautiful Widgets.

Εγώ ψάχνω για μια καλή θήκη/case και δεν μπορώ να βρώ ακόμα κάτι. Προτάσεις κανείς;

 

Χαιρετισμούς,

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Γιάννη για τις συμβουλές, όπως είπα είμαι ακόμα καινούργιος και το ψάχνω. Για αρχή έβαλα το nimbuzz που είχα και στο Ν97 και τα έχει όλα και συμφέρει. Το κινητό όταν το βάζω να ψάξει για αναβαθμίσεις δεν βρίσκει καμία,γιατί?Δεν νιώθω ακόμα έτοιμος για ροοτ για αυτο θα προτιμούσα στην αρχή να πάω με το 'νόμιμο' τρόπο. Μήπως φταίει ότι το δικό μου δεν είναι της Ο2?

 

---------- Προσθήκη στις 22:36 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:30 ----------

 

Καλησπέρα,

 

Εγώ ψάχνω για μια καλή θήκη/case και δεν μπορώ να βρώ ακόμα κάτι. Προτάσεις κανείς;

 

Χαιρετισμούς,

Γιάννης

 

http://www.streaksmart.com/2010/09/dell-streak-pdair-horizontal-pouch-photo-review.html

αν και δεν ξέρω πόσο βολική μπορεί να είναι,λογικά θα είναι τεράστια,σαν γυναικείο τσαντάκι.

ψάχνω για προστατευτική ζελατίνα εγώ για την οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το προσέχεις λιγουλάκι δε χρειάζεται

 

 

 

Δεν είμαι σίγουρος σε όλα τα ξένα φόρουμ λένε ότι είναι πιο πολύ ανθεκτικό να μην σπάει και όχι να μην γρατζουνιέται και συστήνουν να βάλεις ζελατίνα.Το κακό είναι ότι η πιο φθηνή πάει γύρω στα 13ευρώ...πολύ ακριβή για ζελατίνα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

σήμερα έβαλα από την ZAGG το invisible shield (online παραγγελία και αναμονή 10 ημέρες περίπου). Δύσκολη η προσαρμογή του (αν και 3η φορά για μένα, 1. Ipod Touch, 2. HTC Touch HD, 3. Streak) αλλά ελπίζω να άξιζε τον κόπο. Η αίσθηση της οθόνης και του κινητού αλλάζει πάντα λίγο, αλλά τουλάχιστον αποτρέπει τις γρατσουνιές. Θα περιμένω 2-3 ημέρες να στεγνώσει και θα μεταφέρω τις παρατηρήσεις μου.

Για θήκη ακόμα το σκέφτομαι, αλλά δεν μου αρέσει τίποτα ακόμα, εκτός από μια της Easecase στο Ebay. Νομίζω όμως πως γράφει για αποστολή και παραλαβή σε 1 μήνα περίπου, οπότε...

Εδώ στην Ελλάδα μάλλον δεν υπάρχει κάτι, η έχει δει κανείς σας κάτι που να χωράει αυτό το θηρίο μέσα :-).

 

Χαιρετισμούς,

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο ακριβή η zagg και επειδή δεν την έχω δει ποτέ μου από κοντά δεν ξέρω αν αξίζει,ανέβασε αν μπορείς και φώτο εκτός από τα σχόλια σου.το καλό με αυτήν είναι ότι προστατεύεται όλο το κινητό, μπρός πίσω. αλλάζει τόσο πολύ η αίσθηση στην οθόνη αφής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

επισυνάπτω φωτογραφίες. Η αίσθηση δεν είναι κακή. Απλά δεν έχεις την λεία αίσθηση από το γυαλί και το πλαστικό, αυτό μπορεί να ενοχλεί η να είναι είναι και πλεονέκτημα.

Ελπίζω να φαίνεται η άριστη εφαρμογή στο πίσω μέρος - αφήνει κάποια κενά αλλά είναι απόλυτα προσαρμοσμένη η ζελατίνα στην συσκευή. Μποροστά έχω μια μικρή ατέλεια στο αρίστερο κάτω τμήμα της οθόνης. Φαίνεται σε άσπρο background, αλλά είναι δικό μου λάθος κατά την τοποθέτηση (λίγη σκόνη) και δεν ενοχλεί πραγματικά.

Αυτά από εμένα. Αν θελήσει κάποιος φωτό απο κάτι συγκεκριμένο να το ζητήσει.

 

Έχει πάρει κανείς απο εσάς καμία θήκη/silicone η δερμάτινη;

 

Χαιρετισμούς,

Γιάννης

post-114786-129063122798_thumb.jpg

post-114786-129063122803_thumb.jpg

post-114786-129063122807_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βάλει την 2.1 build 8105. Δεν μου έχει παρουσιαστεί ποτέ το θέμα με την δόνηση και γενικά δεν είχα πρόβλημα μέχρι τώρα. Η αλήθεια είναι όμως ότι την συσκευή δεν την έχω "κουράσει" με πολύ χρήση, πολύ λίγο ως τηλέφωνο, πάρα πολύ internet και παιχνίδια-εφαρμογές χωρίς κανένα πρόβλημα (ούτε flashing lights κλπ). Περίμενα να έρθει το invisible shield. Πάντως έχω κάνει και κάποια tweaks απο το Modaco και πάει καλύτερα η συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή όπως είπα και στην αρχή είμαι νέος στο ανδρόιντ, έχεις Ο2 συσκευή ή Ντελλ?Από που την κατέβασες την αναβάθμιση?γιατί εγώ όταν κάνω search for upgrades δεν βρίσκει τίποτα. Εμένα μια ή δύο φορές μου έχει κάνει το θέμα με την δόνηση(επαναλαμβανόμενη δόνηση χωρίς λόγο και σταματάει αν το σβήσεις από το κουμπί). Έχω την build 4399. applications δεν έχω πολυβάλει ακόμη γιατί δεν έχω 3G ή wifi προς το παρόν,από τον επόμενο μήνα ελπίζω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να γίνεις μέλος στα εξής Forums:

Modaco

http://android.modaco.com/category/436/dell-streak-streak-modaco-com/

Οδηγίες για upgrade με τα αρχεία

http://android.modaco.com/content/dell-streak-streak-modaco-com/316229/19-aug-streak-2-1-downloads-how-tos-rom-superboot-recovery/

 

και εδώ

Xda Developers

http://forum.xda-developers.com/index.php

 

Θέλει διάβασμα και υπομονή. Μην κάνεις κάτι όμως χωρίς να είσαι σίγουρος. Καλύτερα να σε βοηθήσει κάποιος που ξέρει πολύ καλύτερα τους κινδύνους και περισσότερα για Android συσκευές. Εγώ μόλις τώρα ξεκίνησα (Iphone και WM μέχρι τώρα).

 

Το δικό μου είναι απο την Dell και χωρίς Sim lock.

 

Applications βάλε απο το Wifi στο σπίτι σου (δεν έχεις?) και απο το Android market.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι προς το παρόν είμαι με Ethernet αλλά από τον άλλον μήνα θα έχω και wifi και unlimited 3g οπότε θα το φορτώσω....

Αυτό είναι το θέμα ότι το φοβάμαι λίγο να το πειράξω χωρίς να είμαι σίγουρος,

το streak έχει κάποια διαδικασία recovery στην αρχική κατάσταση αν γίνει κάτι και brickarei?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...