Προς το περιεχόμενο

Κωτσοβολος -20% ολες οι τηλεορασεις


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν κανω λαθος σε τηλεορασεις και συναφη ειδη μπορει ο καθε εμπορος να κανει δικη του εισαγωγη και να μπορει να πουλησει πιο φτηνα απο αυτον που αγοραζει μεσω αντιπροσωπειας. Στην περιπτωση ομως αυτη τις πιο πολλες φορες το service της αντιπροσωπειας δεν καλυπτει βλαβη εντος εγγυησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Αν δεν κανω λαθος σε τηλεορασεις και συναφη ειδη μπορει ο καθε εμπορος να κανει δικη του εισαγωγη και να μπορει να πουλησει πιο φτηνα απο αυτον που αγοραζει μεσω αντιπροσωπειας. Στην περιπτωση ομως αυτη τις πιο πολλες φορες το service της αντιπροσωπειας δεν καλυπτει βλαβη εντος εγγυησης.

 

Δεν ξέρω αν συμβαίνει αυτό στις τηλεοράσεις, πάντως συμβαίνει σε άλλα είδη, πχ στις φωτογραφικές μηχανές. Όπου βλέπεις απίστευτα χαμηλές τιμές, τότε έχουμε παράλληλη εισαγωγή, με ό,τι αυτό συνεπάγεται- μη κάλυψη από την επίσημη αντιπροσωπεία, ξενιτεμός της συσκευής έξω αν πάθει κάτι κοκ. Και έρχομαι εγώ να ρωτήσω, αξίζει το ρίσκο; Πες ότι μία φωτογραφική μηχανή δεν έχει τόσο πολλές πιθανότητες να βγει ελαττωματική ή να πάθει βλάβη, στις τηλεοράσεις όμως που κάθε τρεις και λίγο όλο και κάτι παθαίνουν;

Η τηλεόραση που κοιτάω είναι η Panasonic P42G20. O Κωτσόβολος την έχει 1188 και μέσω ίντερνετ 950 - πριν δύο μέρες την είχε 900!!! Αν αργήσω να πάω και άλλο, σίγουρα θα φτάσουν την τιμή μέσω ίντερνετ στα 1100, ώστε με την έκτπωση -20% να φτάσει στην τιμή που θέλουν, τα 900-950 ευρώ! Απίθανοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Και έρχομαι εγώ να ρωτήσω, αξίζει το ρίσκο; Πες ότι μία φωτογραφική μηχανή δεν έχει τόσο πολλές πιθανότητες να βγει ελαττωματική ή να πάθει βλάβη, στις τηλεοράσεις όμως που κάθε τρεις και λίγο όλο και κάτι παθαίνουν;

.

 

 

Ετσι ακριβως !!!! Πρωτα σιγουρευομαστε για το ειδος της παρεχομενης εγγυησης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν συμβαίνει αυτό στις τηλεοράσεις, πάντως συμβαίνει σε άλλα είδη, πχ στις φωτογραφικές μηχανές. Όπου βλέπεις απίστευτα χαμηλές τιμές, τότε έχουμε παράλληλη εισαγωγή, με ό,τι αυτό συνεπάγεται- μη κάλυψη από την επίσημη αντιπροσωπεία, ξενιτεμός της συσκευής έξω αν πάθει κάτι κοκ. Και έρχομαι εγώ να ρωτήσω, αξίζει το ρίσκο; Πες ότι μία φωτογραφική μηχανή δεν έχει τόσο πολλές πιθανότητες να βγει ελαττωματική ή να πάθει βλάβη, στις τηλεοράσεις όμως που κάθε τρεις και λίγο όλο και κάτι παθαίνουν;

Η τηλεόραση που κοιτάω είναι η Panasonic P42G20. O Κωτσόβολος την έχει 1188 και μέσω ίντερνετ 950 - πριν δύο μέρες την είχε 900!!! Αν αργήσω να πάω και άλλο, σίγουρα θα φτάσουν την τιμή μέσω ίντερνετ στα 1100, ώστε με την έκτπωση -20% να φτάσει στην τιμή που θέλουν, τα 900-950 ευρώ! Απίθανοι.

 

Δεν ξέρω αν σε καλύπτει !!!!

 

 

Δυσάρεστη εμπειρία με το service της Samsung

Σας περιγράφω την πρόσφατη εμπορεία μου για να ενημερωθείτε και να προφυλαχτείτε!

Πριν από δυόμιση χρόνια εδώ συζητούσαμε για τα monitor και έτσι αποφάσισα να πάρω το Samsung SyncMaster 226CW. Καλή η οθόνη άλλα πριν λίγες μέρες χάλασε.

Η οθόνη αυτή έχει εγγύηση 3 χρόνια οπότε επικοινωνώ με την εταιρία για Service. Μου είπαν ότι η εταιρία που αναλαμβάνει το Service είναι η Service One. Επικοινωνώ με την Service One και μου λένε ότι πρέπει να στείλω το monitor εκεί . Στο Site η Samsung δεν λέει τίποτα για τις εγγυήσεις (στο Ελληνικό γιατί στο Αγγλικό και το Αμερικανικό λέει ότι έχει pickup & swap). Επειδή το βιαζόμουν γιατί έμεινα χωρίς οθόνη το κάνω πακέτο και το στέλνω με μια Courier. 40 Euros τα μεταφορικά από Κέρκυρα... Τέλος πάντων λέω καλό Monitor είναι αξίζει να το φτιάξω για 40Euro (αν και σκεπτόμουν ότι είναι ήδη δυόμιση χρονών). Από την εταιρία καμιά απάντηση δυο μέρες μετά κάλεσα εγώ για να μου πουν εάν το παρέλαβαν. Με ενημέρωσαν ότι το παρέλαβαν και θα το ελέγξουν από δευτέρα. Την Τρίτη παίρνω τηλέφωνο για να ρωτήσω τι γίνεται και μου απατάνε ότι είναι έτοιμο και το στέλνουν πίσω (πολύ γρήγοροι στο service πρέπει να παραδεχτώ). Όλα καλά μέχρι εκείνη την στιγμή. Όταν όμως πήγα να το παραλάβω και μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω άλλα 40euro έπαθα σοκ. Επικοινώνησα με την εταιρία και μού απάντησαν απλά ότι αυτή είναι η πολιτική τους (μας έχουν γραμμένους κοινώς) και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενώ έχω πληρώσει 380euro για ένα monitor και βγήκε ελαττωματικό πρέπει να πληρώσω άλλα 80euro για να το επισκευάσω χωρίς να φταίω.

Το σίγουρο συμπέρασμα είναι εάν μένεις εκτός Αττικής , μένεις μακριά από την Samsung.

 

Δεν ξέρω τι γίνεται τώρα αλλά παλαιότερε που είχα θέμα με την LG ερχόταν η courier στο σπίτι μου, μου έφερνε Monitor και έπαιρνε πίσω το χαλασμένο. Εγώ αυτό αποκαλώ εγγύηση.

 

Φιλικά

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=401961

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τα φοβάμαι αυτά, ωραία είναι να πληρώνεις χαμηλότερη αρχική τιμή, αλλά μετά τί κάνεις; Ιδίως την σήμερον ημέρα, που τα ηλεκτρονικά/ηλεκτρικά λες και τα φτιάχνουν από χαρτί.

Λοιπόν, πήγα Κωτσόβολο. H G20 ΣΗΜΕΡΑ έχει €997, τρομερή προσφορά. Δηλαδή αν πάω να την αγοράσω μεθαύριο-που δεν ισχύει η προσφορά- θα μου ζητήσουν €1200; Θεοί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να μην αναφερουμε τις περιπτωσεις οπου αρκετα καταστηματα δεν ειναι δικα του, αλλα εχει πουλημενο francise και εκει παιζουν δικες τους τιμες.

 

 

Δεν ειναι εντελως σωστο αυτο που λες.

 

1) Γινεται με ολες τις εταιρειες Ηλεκτρονικων.

2) Δεν ειναι Franchise ακριβως, απλα εχουν ενα καλο ποσοστο ιδιοκτησιας σε αυτο και γιαυτο μπορουν και αλλαζουν τις τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τα φοβάμαι αυτά, ωραία είναι να πληρώνεις χαμηλότερη αρχική τιμή, αλλά μετά τί κάνεις; Ιδίως την σήμερον ημέρα, που τα ηλεκτρονικά/ηλεκτρικά λες και τα φτιάχνουν από χαρτί.

Λοιπόν, πήγα Κωτσόβολο. H G20 ΣΗΜΕΡΑ έχει €997, τρομερή προσφορά. Δηλαδή αν πάω να την αγοράσω μεθαύριο-που δεν ισχύει η προσφορά- θα μου ζητήσουν €1200; Θεοί!

 

Στο πλαισιο 880

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/Panasonic-TX-P42G20-Plasma-TV-42-TX-P42G20E.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι εντελως σωστο αυτο που λες.

 

1) Γινεται με ολες τις εταιρειες Ηλεκτρονικων.

2) Δεν ειναι Franchise ακριβως, απλα εχουν ενα καλο ποσοστο ιδιοκτησιας σε αυτο και γιαυτο μπορουν και αλλαζουν τις τιμες.

 

Προσωπικα δεν με ενδιαφερει. Μπαινω στ ιντερνετ, βλεπω μια γαματη προσφορα, κανω και account, την παραγγελνω, και μολις φτασω στο checkout, μου λεει το θεεικο "δεν μπορουμε να στειλουμε στην πολη που ζητησατε, παρακαλουμε απευθυνθειτε στο τοπικο καταστημα". Απευθυνομαι εκει... αλλα εκει η προσφορα δεν ισχυει, και το χειροτερο, δεν εχουν καν το μοντελο που εψαχνα, εχουν πολυ λιγη γκαμα, και τιποτε απο τα φτηνα μοντελα.

Αυτο για μενα λοιπον ειναι κοροιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εννοείται...Ακόμη και το ακριβό Πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
οπως επισης ο καταναλωτης πρεπει να αρχισει να τιμωρει και τις πρακτικες των αρχικων υπερογκων τιμων που μετα την εκαστοτε υποτιθεμενη εκπτωση των 15, 20, 25 % κοκ φτανει στα επιπεδα των κανονικων τιμων των προιοντων οπως διαμορφωνονται στην αγορα.

Ειδικα αυτο το πραγμα ο Κωτσοβολος το κανει κατα κορον γι' αυτο θελει προσοχη και ψαξιμο και σε αλλα καταστηματα.

 

Ενα απλο παραδειγμα: http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10051651

 

και το τι ισχυει ουτως ή άλλως: http://www.skroutz.gr/s/264895/Samsung-UE37C6500-37.html?keyphrase=UE37C6500

 

Μα δεν διαφωνουμε σε κατι σε αυτο που λες. Οι περισσοτερες τιμες του ειναι παραμυθι. Ειπα κατι διαφορετικο; Εγω απλα τονισα οτι υπαρχουν και καποιες που τελικα ειναι στις καλυτερες τιμες της αγορας. Ειπα επισης (οπως θα εκανα εγω) οτι μπορειτε να παραγγειλετε με τιμη ιντερνετ και οταν πατε εκει να ζητησετε και το -20%. Αν μου ελεγαν ειναι ηδη περασμενη η εκπτωση θα τους ελεγα για τις μουφα αρχικες τιμες και θα εφευγα - δεν προπληρωνεις κατι.

 

 

 

λοιπον λιγες διευκρινισεις για τα τρια παραδειγματα που φερνεις ως καλες προσφορες:

 

1) για την panasonic: τον Ιουνιο η συγεκριμενη τηλεοραση επαιξε σε προσφορα απο τα multirama στα 600Ε, οπως και η 42΄΄ στα 420Ε την οποια και πηρα. Απο οτι θυμαμαι επαιξε και σε αλλα καταστηματα σε παρομοιες τιμες οπως στο public και στην ηλεκτρονικη. Απο κει και περα η διαθεσιμοτητα της στα μαγαζια επεσε παρα πολυ (δεν ξερω γιατι, μιας και ηταν φετινο μοντελο) και η τιμη της ξαφνικα ανεβηκε αδικαιολογητα πολυ. Αν ψαξεις ισως να την βρεις κι αλλου σε παρομοια καλη τιμη με την προσφορα του Κωτσοβολου (οπως στο getitnow του Λαμπρακη απο οτι βλεπω) ή και φθηνοτερα. Παντως το skroutz βγαζει λιγα αποτελεσματα για τη συγκεκριμενη για να γινει συγκριση.

 

2) για την lg: http://www.skroutz.gr/s/264614/LG-42LD450-42.html?keyphrase=42LD450

 

βλεπω κσι μαγαζια με φθηνοτερη τιμη και καποια σε παρομοια τιμη (μεχρι 20Ε ακριβοτερα τα θεωρω παρομοια τιμη). Αυτο σημαινει πως η αρχικη τιμη ειναι αδικαιολογητα ακριβη.

 

3) για τη philips: εδω ο κωτσοβολος μαζι με το getitnow εχουν οντως τη χαμηλοτερη τιμη, αλλα υπαρχουν αλλα 9 καταστηματα στο skroutz με τιμη για τη συγκεκριμενη τηλεοραση απο 600Ε και κατω, που σημαινει πως η αρχικη τιμη που δινει ο Κωτσοβολος στα 699 ειναι η δευτερη ακριβοτερη της λιστας!Ακριβοτερη τιμη δινει μονο ενα καταστημα με εδρα τη Σκυδρα!

 

καταλαβαινεις φανταζομαι το σκεπτικο μου πως οι προσφορες δεν ειναι ακριβως προσφορες ετσι;

 

Δεν ενδιαφερομαι για τηλεορασεις αφου ειμαι κομπλε οποτε επαψα εδω και πανω απο χρονο να κοιτω τιμες.

Ας δουμε τα 3 παραδειγματα.

1.Δεν ξερω ποσο ειχε η συγκεκριμενη πριν 3 μηνες και που. Ειδα τις σημερινες τιμες και ειδα οτι εχει καποιες TV σε καλη τιμη. Αυτο που λες σχετικα με την τιμη πριν 3 μηνες σε αλλα καταστηματα ειναι ακυρο και να γιατι το λεω: Και εγω πηρα πριν 1 χρονο απο τον κατα τα αλλα απαραδεκτο Κωτσοβολο, 2 εξωτερικους δισκους 1TB 49 ευρω τον εναν. Ακομα και τωρα ολοι τους εχουν 70-80-90 ευρω. Οταν ενα αλλο μαγαζι τους βαλει τωρα στα 60 ευρω δεν θα ειναι προσφορα; Σαν τις μυγες πεφτουν πανω ολοι αν διαβασεις λιγο εδω μεσα και εξαφανιζονται (στην μεγαλυτερη τιμη απο οτι τους ειχε παλια ο αλλος ασχετα που περασε και ενας χρονος και οι τιμες πεφτουν).

Λες οτι την βρισκεις και φτηνοτερα! Που; Αλλο skroutz εχεις;

http://www.skroutz.gr/s/267462/Panasonic-TX-P50U20E-50.html?keyphrase=TXP50U20E

Και να ξερεις οτι χθες η τιμη του getitnow δεν υπηρχε, ειναι αποτελεσμα της τιμης του Κωτσου, κατι που γινεται συχνα, τα μαγαζια παιζουν κρυφτουλι με το skroutz!

Στην συγκεκριμενη τηλεοραση η αρχικη τιμη ειναι αληθινη και φαινεται και στα 12 αποτελεσματα στο skroutz που δεν ειναι και λιγα οπως λες.

 

2. Ειπα ηδη στο αρχικο μου ποστ που παραθετεις οτι υπαρχει ενα φθηνοτερο καταστημα. Σιγουρα οι αρχικες ειναι μουφα στις περισσοτερες αλλα αν σου βγει 50 ευρω φθηνοτερα απο οτι πχ στο Πλαισιο (βαζω αυτο το παραδειγμα αφου πολλοι πανε τυφλα νομιζοντας οτι εχει καλες τιμες και ψωνιζουν χωρις ερευνα αγορας) θα σε χαλαγε;

 

3. Ουτε σε αυτην ειχε τετοια τιμη το getitnow. Σημερα εβαλε τις τιμες λογω Κωτσοβολου. Τελος κολλας στις αρχικες τιμες λες και θα αγορασεις σε αυτες τις τιμες.

Η μαγκια ειναι να καταλαβαινεις την απατη του καθε μαγαζιου και να τους χτυπας εκει που θα εχουν την καλη τιμη και θα εισαι "απο πανω". Και απο το Πλαισιο που αντιπαθω με τα οσα μου εχει κανει, αν τυχον βρω κατι σε τιμη "που τους βαζει μεσα" θα ψωνισω οπως εκανα και πριν 2 μηνες.

 

Οσο για το γελοιο σχολιο "αν δουλευω στον Κωτσο" αντι να κανω report το μυνημα, προτιμω να θυμισω οτι εχω ανοιξει 3-4 θεματα τους τελευταιους μηνες στα οποια εγραφα για χαλια του Κωτσοβολου. Πχ, τη μια σε περιοδο εκπτωσεων που μια μηχανη samsung ενω την ειχε επι ενα χρονο πριν τις εκπτωσεις στα 127€ , ξαφνικα μολις αρχισαν οι εκπτωσεις μας λεει "ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ: απο 190 μονο 130€!" και την αλλη μια ιστορια που ειχα με ενα GPS και εδειχνε τα χαλια τους.

Ακριβως επειδη δεν ειμαι υπαλληλος κανενος τα χωνω σε ολους. Μαζευω τα πυρα ολων των υπαλληλων, αλλα εχω την ελπιδα οτι βοηθαω με τις εμπειριες μου εστω και εναν να κερδισει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε matrixxx κολλαω στις αρχικες τιμες γιατι το θεωρω κοροιδια να μου παρουσιαζεται ως τρελη προσφορα μια τιμη 20-30 ευρω κατω απο το μεσο ορο της αγορας, οταν η αρχικη τιμη απλα δεν υπαρχει στην αγορα γιατι ειναι πλασματικη. Θεωρω οτι κοροιδευουν τη νοημοσυνη μου. Τοσο απλα.

 

εννοειται πως απο την στιγμη που ειναι εστω και 20-30 ευρω κατω απο τον ανταγωνισμο, ο καθενας θα κοιταξει την τσεπη του και θα ψωνισει απο κει. Δεν τα χρωσταμε σε κανεναν αυτα τα 30 ευρω παραπανω. Δεν ειναι ομως για πανηγυρισμους η κοροιδια που τρωμε για τις "φανταστικες προσφορες", ουτε το οτι μεσα σε 3 μηνες ανεβηκε αδικαιολογητα η τιμη σε συσκευη, οπως η τηλεοραση της panasonic; στην οποια παρεμπιπτοντως ο Κωτσος εχει αρχικη τιμη περιπου την τιμη στην οποια πουλανε αλλοι τη TX50S20 που ειναι ανωτερο μοντελο (για την ακριβεια την εχει και 10 ευρω παραπανω). Παντως σιγουρα δεν υπαρχει μονο το skroutz για να ελεγξεις τι τιμες παιζουν γενικα με τα 10 αποτελεσματα που θα σου βγαλει. Δοξα τω θεω μπορει καποιος να παει επι τοπου και να κανει ερευνα αγορας σε μερικα καταστηματα ακομα και αλυσιδες καταστηματων, τιμες των οποιων δεν βγαινουν στο skroutz, και να αποφασισει. Εγω πχ εχω βρει σε πολλες συσκευες τις καλυτερες τιμες σε συνοικιακο μαγαζι κοντα στο σπιτι μου το οποιο δεν εχει καν site.

Φιλικα παντα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σιγουρα ειναι κοροιδια, σχεδον ολοι υποτιμουν την νοημοσυνη γενικα του Ελληνα καταναλωτη και δυστυχως εχουν "πελατεια" σε αυτη την υποτιμηση. Πρωτη φορα τα βλεπεις τα τερτιπια αυτα; Τουλαχισοτν εχει καποιες που ειναι προσφορα, που ακομα δεν μπορεις να το παραδεχτεις. Η 50αρα πλασμα ειναι πραγματικο 20%. Οι περισσοτερες δεν ειναι ουτε 5%. Μπορει να εχει κι αλλες, μπορει οχι, οποιος εχει το χρονο και το μυαλο ψαχνει και κρινει.

Που ειδες πανηγυρισμο; Προσφορες αληθινες ψαχνουμε εδω και οταν υπαρχει εστω και μια καλο ειναι να την εντοπιζουμε.

Καλο ειναι να επισημενουμε την κοροιδια αλλα καλο ειναι οταν δουμε ενα χλωρο λουλουδακι (μια εστω tv στο συγκεκριμενο) μεσα στα ξερα να μην το παραβλεπουμε και να λεμε "ολα ξερα ειναι".

Εχω ξαναπει οτι οσο πιο δυσκολο ειναι να βρεις μια προσφορα μεσα στην μαζα των προιοντων ενος μαγαζιου τοσο πιο "αληθινη" θα ειναι. Δεν μπορει ενα μαγαζι να τα σκοτωσει ολα, θα κλεισει.

Φιλικα παντα και απο μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ειναι κοροιδια, σχεδον ολοι υποτιμουν την νοημοσυνη γενικα του Ελληνα καταναλωτη και δυστυχως εχουν "πελατεια" σε αυτη την υποτιμηση. Πρωτη φορα τα βλεπεις τα τερτιπια αυτα; Τουλαχισοτν εχει καποιες που ειναι προσφορα, που ακομα δεν μπορεις να το παραδεχτεις. Η 50αρα πλασμα ειναι πραγματικο 20%. Οι περισσοτερες δεν ειναι ουτε 5%. Μπορει να εχει κι αλλες, μπορει οχι, οποιος εχει το χρονο και το μυαλο ψαχνει και κρινει.

Που ειδες πανηγυρισμο; Προσφορες αληθινες ψαχνουμε εδω και οταν υπαρχει εστω και μια καλο ειναι να την εντοπιζουμε.

Καλο ειναι να επισημενουμε την κοροιδια αλλα καλο ειναι οταν δουμε ενα χλωρο λουλουδακι (μια εστω tv στο συγκεκριμενο) μεσα στα ξερα να μην το παραβλεπουμε και να λεμε "ολα ξερα ειναι".

Εχω ξαναπει οτι οσο πιο δυσκολο ειναι να βρεις μια προσφορα μεσα στην μαζα των προιοντων ενος μαγαζιου τοσο πιο "αληθινη" θα ειναι. Δεν μπορει ενα μαγαζι να τα σκοτωσει ολα, θα κλεισει.

Φιλικα παντα και απο μενα.

 

συγγνωμη αλλα ο τονος σου δεν ειναι και πολυ φιλικος. Δεν εχω κανενα προβλημα να παραδεχθω κατι, αρκει να υπαρχει. Το τοπικ λεγεται προσφορες -20% στις τηλεορασεις και εμεις εχουμε καταληξει εντελει να μιλαμε για μια πραγματικη προσφορα στην panasonic 50u20e, για την οποια δε βρισκω τιμη σε κανενα αλλο μεγαλο καταστημα πλην getitnow που εχει ιδια τιμη με κωτσοβολο (ενδεικτικα κοιταξα τα sites των multirama, plaisio, ηλεκτρονικη που παρεμπιπτοντως κι αυτη λεει -25% εκπτωσεις απο οτι ειδα, public, κολομβουνη και δεν τη βρηκα) παρα μονο σε καποια e-shop και συνοικιακα μαγαζια που βγαζει το skroutz.

Ε, αυτο που λεω ειναι πως καλο ειναι καποιος να κανει και μια βολτα σε μαγαζια που εχει κοντα του ή οπου υπαρχουν τελος παντων καταστηματα ηλεκτρονικων για να δει αν αποτελει οντως προσφορα. Απλο.

Και πιστεψε με κανενας δε ζητησε να τα σκοτωσουν ολα. Λιγο σεβασμο στον καταναλωτη ζητω εγω προσωπικα και πραγματικες τιμες οχι πλασματικες. Τοτε δε θα χρειαζονται καν οι "προσφορες" για να πουλησει καποιος. Τωρα γιατι το παιρνεις τοσο προσωπικα πραγματικα δεν το καταλαβαινω. Ο καθενας οπως λες βλεπει, ψαχνει και κρινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
συγγνωμη αλλα ο τονος σου δεν ειναι και πολυ φιλικος. Δεν εχω κανενα προβλημα να παραδεχθω κατι, αρκει να υπαρχει. Το τοπικ λεγεται προσφορες -20% στις τηλεορασεις ...

 

Κανεις λαθος για τον τονο μου. Οπως επισης κανεις λαθος γιατι το τοπικ δεν το ανοιξα εγω, δεν σας ειπα εχουν 20% αληθινη εκπτωση ολες οι TV, αλλα ειπα οτι καποιες ειναι σε καλη τιμη.

Με εβαλες τωρα να ψαχνω:

Η U20 ειναι νεοτερο μοντελο. Κυκλοφορησε Ευρωπη τελος Απριλιου ενω η S20 ειναι αρκετα παλιοτερη (αρχες του χρονου), προφανως γι αυτο την βρισκεις σε πιο πολλα. Αφου λοιπον δεν την βρισκεις στα μεγαλα Ελληνικα μαγαζια που ειπες, δες την στα τεραστια Γερμανικα εδω:

http://www.guenstiger.de/Preisvergleich/Panasonic/TX_P50U20E.html

στα οποια παιζει απο 830 μεχρι 999 ευρω. Ο ακατανομαστος λοιπον την εχει 719€ 110€ φτηνοτερη απο τη χαμηλοτερη της Γερμανιας. Λες "Δεν εχω κανενα προβλημα να παραδεχθω κατι, αρκει να υπαρχει." Δεν υπαρχει λοιπον για σενα καλη τιμη (γαματη λεω τωρα που ειδα και τις τιμες στη κατα πολυ φθηνοτερη παντα Γερμανια).

Αντιστοιχα η 42αρα U20 εχει πχ. στο πλαισιο (600) 100 ευρω ακριβοτερα απο οτι στη Γερμανια (499) για να κανουμε μια απλη συγκριση.

http://www.guenstiger.de/Katalog/Preis.pl?suche=TX-P42U20&x=0&y=0

Βρες αλλη τηλεοραση φτηνοτερα εδω απο οτι στη Γερμανια και πες μου μονο το μαγαζι.

 

Σε λιγο θα βαρανε ενεσεις οι φιλοι εδω, τους κουρασαμε πιστευω πολυ. bye

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδες που σου ειπα πως τα παιρνεις ολα προσωπικα; ειπα εγω οτι εσυ ανοιξες το τοπικ; αυτο που ειπα ειναι πως απο κει που το τοπικ λεει προσφορες 20% σε ολες τις τηλεορασεις καταφεραμε εντελει να μιλαμε για μια πραγματικη προσφορα. Τυχαιο; Δε νομιζω...

Η s20 οπως και η u20 ειναι μοντελα 2010. το αν στην Ελλαδα ηρθαν με διαφορα 2 μηνων δε νομιζω οτι εχει καμια σημασια.Ειπα πως η s20 ειναι καλυτερο μοντελο απο τη u20 οπως η G20 ειναι καλυτερη απο την s20 και η vt20 ειναι καλυτερη απο τη G20. Tωρα αν εσενα δε σε ενοχλει που ο Κωτσος εχει βαλει αρχικη τιμη της u20 την τιμη που οι αλλοι πουλανε τη s20, τι να πω...

φτασαμε στο σημειο να μου συγκρινεις και τιμες απο Γερμανια, για να μου αποδειξεις τι; να ξαναεπαναλαβω απλα αυτο που εχω πει ηδη 2 φορες πως καλο ειναι ο καθενας να κανει μια ερευνα αγορας ιδιοις ομμασι γιατι πολλες φορες βρισκεις καλυτερες προσφορες σε μαγαζια που ειναι διπλα σου;οριστε λοιπον σου τη βρηκα εδω την τηλεοραση την οποια συζηταμε στα 690 ευρω

 

http://www.kosmasaudiovideo.gr/show.php?id=12

 

να σου ξαναπω παλι πως την ιδια τηλεοραση δυομιση μηνες πριν την εβρισκες ακομα και 600 ευρω; να σου ξαναπω παλι πως τη 42αρα u20 την αγορασα εγω προσωπικα (οχι καποιος γνωστος που ακουσα) 420 ευρω, οταν μου λες πως στη Γερμανια τη βρισκεις το φθηνοτερο 499 ευρω και στην Ελλαδα 600;

 

και οριστε μια τηλεοραση που εψαξα και τη βρηκα φθηνοτερα εδω απο οτι στη Γερμανια (2 εψαξα ολες κι ολες μη φανταστεις) και με μεγαλη διαφορα:

http://www.guenstiger.de/Preisvergleich/LG_Electronics/42LH9000.html

απο 1188 ευρω στη Γερμανια

 

http://www.skroutz.gr/s/89911/LG-42LH9000-42%22.html

απο 984 ευρω στην Ελλαδα

 

Αυτα και ελπιζω να σε καλυψα. ειπαμε. Βλεπεις, ψαχνεις, κρινεις. Δεν χρειαζεται να εχουμε ολοι την ιδια γνωμη after all.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...