Προς το περιεχόμενο

amazon.co.uk δωρεαν μεταφορικά με παραγγελία άνω των £25


akalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με Deutsche Post (DHL) ηρθε και σε μενα την προηγουμενη βδομαδα ενα πακετο απο amazon.co.uk. Εκανε 7 εργασιμες ημερες. Το παρελαβα ΑΝΟΙΓΜΕΝΟ, προφανως ανοιγανε ολα τα πακετα στα ΕΛΤΑ (ή στα αεροδρομια; ) λογω του γνωστου θεματος με τα πακετα... (:mad:)

 

κατά την παραγγελία είχες επιλέξει free super saver delivery;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με Deutsche Post (DHL) ηρθε και σε μενα την προηγουμενη βδομαδα ενα πακετο απο amazon.co.uk. Εκανε 7 εργασιμες ημερες. Το παρελαβα ΑΝΟΙΓΜΕΝΟ, προφανως ανοιγανε ολα τα πακετα στα ΕΛΤΑ (ή στα αεροδρομια; ) λογω του γνωστου θεματος με τα πακετα... (:mad:)

 

με ειδοποιητήριο σου ήρθε απο τα ελτά?συστημένο η όχι?

για να ξέρω να μη λείπω τις ώρες του ταχυδρόμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ειδοποιητήριο σου ήρθε απο τα ελτά?συστημένο η όχι?

για να ξέρω να μη λείπω τις ώρες του ταχυδρόμου.

 

εμένα πάντως συστημένα ξεσυστημένα τα αφήνει κάτω ο ταχυδρόμος στο γραμματοκιβώτιο.. έτσι έγινε και με το ειδοποιητήριο για το πακέτο από το amazon.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν τις τελευταίες μέρες έχετε παρατηρήσει καθυστερήσεις σε δέματα από αγγλία γιατί περιμένω κάτι πραματάκια και έχουν καθυστερήσει αδικαιολόγητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα ακόμα να έρθει ένα πακέτο από amazon.uk (free super saver,Deutsche Post DHL) που έφυγε 27/10 με delivery estimate 4 Nοεμβρίου...

Από την άλλη σήμερα παρέλαβα κατ΄οίκον πακέτο από Αγγλία,μέσω ebay,που εστάλη 3/11 με Royal Mail -Signed for.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρει κανεις καμια τηλεοραση απο το amazon.co.uk ? Μεχρι ποσες ιντσες στελνουν δωρεαν ?

δεν υπάρχει όριο στις ίντσες!Αρκεί να υπάρχει η ένδειξη Eligible for FREE Super Saver Delivery.(δεν υπάρχει σε όλα τα προϊόντα,σε επιλεγμένα μόνο)

 

 

Το free super saver εχει tracking?

 

Οχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι!

Thanks!

Και αρκετές φορές παρόλο που έχει την ένδειξη...δεν τα στέλνουν καν Ελλάδα =(

Αυτο αφορα σε προϊοντα που πωλουνται μεσω αμαζον απο 3ους και δεν ειναι dispatched by amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο αφορα σε προϊοντα που πωλουνται μεσω αμαζον απο 3ους και δεν ειναι dispatched by amazon.

 

Ναι ρε γμτο και αυτά είναι που συμφέρουν..

 

----------------

Now playing on iTunes: Poem - Giant

via FoxyTunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο αφορα σε προϊοντα που πωλουνται μεσω αμαζον απο 3ους και δεν ειναι dispatched by amazon.

 

Προσπαθησε να στειλεις Ελλαδα τα Logitech Z5500 και μετα τα ξαναλεμε :))

 

Oρισμενες τηλεορασεις μεχρι 46' που εχω δοκιμασει τις στελνει αλλα αλλες φορες οταν προσπαθω να στειλω καμια 40' δεν τη στελνει γι'αυτο ρωταω αν κανεις εχει παρει tv απο αυτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα ακόμα να έρθει ένα πακέτο από amazon.uk (free super saver,Deutsche Post DHL) που έφυγε 27/10 με delivery estimate 4 Nοεμβρίου...

Από την άλλη σήμερα παρέλαβα κατ΄οίκον πακέτο από Αγγλία,μέσω ebay,που εστάλη 3/11 με Royal Mail -Signed for.

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου, κιεγώ ένα signed for περιμένω που στάλθηκε στις 28/10 αλλά ακόμα τίποτα και έχω αρχίσει να ανησυχώ.. Sorry για το ψιλο off topic by the way

 

---------- Προσθήκη 10-11-2010 στις 00:09 ---------- Προηγούμενο μήνυμα 09-11-2010 στις 23:56 ----------

 

Προσπαθησε να στειλεις Ελλαδα τα Logitech Z5500 και μετα τα ξαναλεμε :))

 

Oρισμενες τηλεορασεις μεχρι 46' που εχω δοκιμασει τις στελνει αλλα αλλες φορες οταν προσπαθω να στειλω καμια 40' δεν τη στελνει γι'αυτο ρωταω αν κανεις εχει παρει tv απο αυτους.

 

όντως, το τσέκαρα κιεγώ και δεν το στένει, είναι περίεργο όμως ότι παρόμοιο αντικείμενο (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000LBHFMO/ref=s9_simh_gw_p147_d0_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0NA34Z51RBT48Q9S0MA3&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294) το στέλνει κανονικότατα! Δεν ξέρω αν έστελνες ένα email μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος..

 

EDIT: Μόλις τσέκαρα ξανά και απ'ότι είδα το αντικείμενο στο λινκ που έδωσα είναι 8 κιλά και αυτό που θέλεις 25.. Και στους όρους νομίζω λέει ότι κάποια είδη εξαιρούνται λόγω βάρους.. Άρα μάλλον αυτό θα φταίει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
κατά την παραγγελία είχες επιλέξει free super saver delivery;

 

Φυσικα.

 

με ειδοποιητήριο σου ήρθε απο τα ελτά?συστημένο η όχι?

για να ξέρω να μη λείπω τις ώρες του ταχυδρόμου.

 

Ενω τον περιμενα, αυτος αθορυβα αφησε ειδοποιητηριο και το παρελαβα υποχρεωτικα την επομενη μερα απο τα ΕΛΤΑ. Δεν ηταν συστημενο απλα εγραψε πανω στο ειδοπ. "απλα Ογκωδη". Ο ογκος ηταν ο τρομερος 30χ23χ16 cm, και βαρος 860 γραμμαρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα.

Ενω τον περιμενα, αυτος αθορυβα αφησε ειδοποιητηριο και το παρελαβα υποχρεωτικα την επομενη μερα απο τα ΕΛΤΑ. Δεν ηταν συστημενο απλα εγραψε πανω στο ειδοπ. "απλα Ογκωδη". Ο ογκος ηταν ο τρομερος 30χ23χ16 cm, και βαρος 860 γραμμαρια!

 

Λιγο off topic αλλα κατι πρεπει να γινει με αυτο το θεμα. Εμενα μου εχουν χαρακτηρισει ως ογκωδη ενα απλο φακελο Α4 που περιειχε ενα πολυ λεπτο περιοδικο μεσα, οχι πανω απο 100 γραμμαρια. Ξερει κανεις ποια ειναι τα ορια για να θεωρειται καποιο αντικειμενο ογκωδες και μενει στο ταχυδρομειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο off topic αλλα κατι πρεπει να γινει με αυτο το θεμα. Εμενα μου εχουν χαρακτηρισει ως ογκωδη ενα απλο φακελο Α4 που περιειχε ενα πολυ λεπτο περιοδικο μεσα, οχι πανω απο 100 γραμμαρια. Ξερει κανεις ποια ειναι τα ορια για να θεωρειται καποιο αντικειμενο ογκωδες και μενει στο ταχυδρομειο?

 

είναι με βάση όγκο και όχι βάρος.

όποτε έπαιρνα έστω ένα παιχνίδι για wii ή ένα flashaki μόνο ερχόταν κανονικά στο σπίτι.

οτιδήποτε παραπάνω έπρεπε να πάω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...