Προς το περιεχόμενο

amazon.co.uk δωρεαν μεταφορικά με παραγγελία άνω των £25


akalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δίνουν tracking number σε free Super Saver Delivery;

 

Oταν ειναι με UPS ups_lg_40.gif(κουριερ) φυσικα δινουν. Αλλα μεχρι τωρα σε 3 παραγγελιες οι πρωτες 2 ηταν με απλο ταχυδρομειο που ΔΕΝ εχει tracking. H 3η ηταν με UPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Με FreeSuperSaving μου εστειλαν την τελευταια μου παραγγελια με UPS.

 

Ποσες εχεις κανει και δεν σου εκατσε καμια με UPS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ηρθαν μεσω UPS δυο textbooks που ειχα παραγγειλει απο το αγγλικο αμαζον το καλοκαιρι με standard delivery. Δεν ξερω αν εχει σχεση, αλλα ξεκινησαν απο την αποθηκη τους στο Εδιμβουργο και οντως εφτασαν παρα πολυ γρηγορα. Ολα τα αλλα πακετα, ασχετως μεγεθους ή αξιας, εχουν ερθει μεσω απλου ταχυδρομειου. Αλλα απο παλαιοτερη επικοινωνια με την εξυπηρετηση πελατων μου ειχαν πει οτι το μεσο αποστολης αποφασιζεται αυτοματα απο το σύστημά τους. Μου εχει ερθει με απλο ταχυδρομειο ακομη και μια παραγγελια βιβλιων αξιας 800 ευρω και βαρους 14 κιλων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Εμενα μου ηρθαν μεσω UPS δυο textbooks που ειχα παραγγειλει απο το αγγλικο αμαζον το καλοκαιρι με standard delivery. Δεν ξερω αν εχει σχεση, αλλα ξεκινησαν απο την αποθηκη τους στο Εδιμβουργο και οντως εφτασαν παρα πολυ γρηγορα...

 

 

Χμμμ, Εδιμβουργο ε; Πως γνωριζεις οτι εφυγε απο εκει; Το ανεφερε το mail ή καπου αλλου;

Ρωταω γιατι κοιταξα το κουτι του, να δω αν αναφερει καπου απο που εφυγε και το μονο σχετικο που βρηκα ειναι αυτο το EDI στο κατω μερος της ετικετας του UPS πανω στο κουτι!

Τυχαιο; Δε νομιζω...

 

 

post-45415-129063141097_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

800 ευρώ για βιβλία?!

Παραπανω ηταν η παραγγελια, απλως εσπασε στη μεση... Ασε :(

Χμμμ, Εδιμβουργο ε; Πως γνωριζεις οτι εφυγε απο εκει; Το ανεφερε το mail ή καπου αλλου;

Ρωταω γιατι κοιταξα το κουτι του, να δω αν αναφερει καπου απο που εφυγε και το μονο σχετικο που βρηκα ειναι αυτο το EDI στο κατω μερος της ετικετας του UPS πανω στο κουτι!

Τυχαιο; Δε νομιζω...

Το εγραφε πανω αλλα και στο tracking της UPS αφου εκει φαινεται ολη η διαδρομη του πακετου... Δε γραφει διευθυνση αποστολεα πανω? Ή "if undelivered please return to (.....)" Η πλακα ειναι οτι προσπαθουσα να καταλαβω με ποια λογικη εφυγε απο εκει και το μονο που "κολλουσε" ηταν το γεγονος οτι το ενα βιβλιο εχει γραφει απο καθητητες του πανεπιστημιου του Εδιμδουργου :P Αλλα μαλλον δεν ηταν αυτος ο λογος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το εγραφε πανω αλλα και στο tracking της UPS αφου εκει φαινεται ολη η διαδρομη του πακετου... Δε γραφει διευθυνση αποστολεα πανω? Ή "if undelivered please return to (.....)" Η πλακα ειναι οτι προσπαθουσα να καταλαβω με ποια λογικη εφυγε απο εκει και το μονο που "κολλουσε" ηταν το γεγονος οτι το ενα βιβλιο εχει γραφει απο καθητητες του πανεπιστημιου του Εδιμδουργου :P Αλλα μαλλον δεν ηταν αυτος ο λογος!

 

O "αποστολεας" πανω στο πακετο ειναι

Amazon - returns Department

Door Door 0, Ridgmont,

Bedfordshire MK43 OZA,

UK

(γενικο φαινεται αυτο, τμημα επιστροφων ανεξαρτητου μαλλον αποθηκης)

 

 

ενω στο τρακιν του UPS τα "πρωτα" ειναι αυτα

NORTHAMPTON, GB 11/17/2010 8:30 P.M. DEPARTURE SCAN

11/17/2010 7:27 P.M. ORIGIN SCAN

GB 11/17/2010 1:33 P.M. BILLING INFORMATION RECEIVED

 

Το EDI πανω στο πακετο ειναι το μονο σχετικο προφανως με Εδιμβουργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το EDI πανω στο πακετο ειναι το μονο σχετικο προφανως με Εδιμβουργο.

Εμενα εγραφε καπου Εδιμβουργο ξεκαθαρα... δε θυμαμαι ομως αν ηταν στο πακετο ή στο tracking διοτι εχουν περασει αρκετοι μηνες. Νομιζω ομως οτι ηταν το δευτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω μια απορια πως θα καταλαβω οτι τα αντικειμενα του amazon ερχονται free στην ελλαδα γραφει τπτ διπλα ??? πχ αυτο εδω εχει τσαμπε εξοδα αν εκανε 25 λιρες http://www.amazon.co.uk/Disturbia-Poster-Movie-27-Carrie-Anne/dp/B003SHMLAY/ref=sr_1_3?ie=UTF8&m=A13TRPPEII6IFP&qid=1290280903&sr=1-3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω μια απορια πως θα καταλαβω οτι τα αντικειμενα του amazon ερχονται free στην ελλαδα γραφει τπτ διπλα ??? πχ αυτο εδω εχει τσαμπε εξοδα αν εκανε 25 λιρες http://www.amazon.co.uk/Disturbia-Poster-Movie-27-Carrie-Anne/dp/B003SHMLAY/ref=sr_1_3?ie=UTF8&m=A13TRPPEII6IFP&qid=1290280903&sr=1-3

 

όχι. θα πρέπει να λέει Dispatched from and sold by Amazon.co.uk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...