Προς το περιεχόμενο

Χρεωστικη καρτα, ποια να βγαλω και τι χρειαζεται?


katsouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω μια χρεωστικη για αγορες απο ebay,amazon και Αγγλικα site γενικοτερα.Ποια κατα την γνωμη σας ειναι η καλυτερη?Αναγνωρισιμη διεθνως και τι θα χρειαστει απο χαρτια για να την βγαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω ειναι καλυτερη η της eurobank οι χρεωστικες γιατι εχει και πολυ καλο περιβαλλον διαχειρισης στο νετ και live υποστηριξη. τωρα για το τι χρειαζεσε νομιζω ενα εκαθαριστικο της εφοριας και τη ταυτοτητα σου και μια φωτοτυπια της και πας απο καποιο καταστημα τους και τους λες οτι θες μια καρτα για αγορες στο νετ αλλα νομιζω πρεπει να εχεις και μια καρτα για αναλυψη απο τη ιδια τραπεζα και σου τις βγαζει επιτοπου με κωδικους για νετ και ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 5 ευρώ και την ταυτότητα σου βγάζεις την prepaid της Κύπρου. http://www.prepaidcards.gr/default.asp?siteID=1&pageID=1&langID=1

Το δύσκολο είναι όταν θες να την φορτώσεις με ένα ποσό. Από το κατάστημα μπαίνουν τα χρήματα μετά τις 19:00 το απόγευμα αυθημερόν και από το ΑΤΜ μπαίνουν την επομένη μερα. Φαντάσου να τύχεις σε σαβ/κο… ! Έτσι έχασα εγώ πρόσφορα αεροπορικών εισιτηριων :-(.

Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος από την prepaid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω ειναι καλυτερη η της eurobank οι χρεωστικες γιατι εχει και πολυ καλο περιβαλλον διαχειρισης στο νετ και live υποστηριξη. τωρα για το τι χρειαζεσε νομιζω ενα εκαθαριστικο της εφοριας και τη ταυτοτητα σου και μια φωτοτυπια της και πας απο καποιο καταστημα τους και τους λες οτι θες μια καρτα για αγορες στο νετ αλλα νομιζω πρεπει να εχεις και μια καρτα για αναλυψη απο τη ιδια τραπεζα και σου τις βγαζει επιτοπου με κωδικους για νετ και ολα

 

Συμφωνω με αυτο. Εχω και εγω καρτα απο Eurobank. Μονο με την ταυτοτητα και χωρις κανενα κοστος σου βγαζουν αμεσα καρτα και βαζεις αμεσως οσα φραγκα θελεις εσυ. Τη δεχεται κανονικα το paypal και οποιαδηποτε υπηρεσια σαν Visa. Τσακ μπαμ καταστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Eurobank θα παω αυριο πρωι!Εχω ακουσει και αλλες γνωμες και κατεληξα εκει.Οποτε αυριο θα σας πω και αν χρειαζεται τιποτα αλλο περαν ταυτοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν περναω ουτε απεξω απο την Eurobank, εχω ακουσει τα χειροτερα και σαν συνθηκες εργασιας, και σαςν εξυπηρετηση.

Γιατι δεν βγαζεις πιστωτικη να δουλεψεις με Paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν περναω ουτε απεξω απο την Eurobank, εχω ακουσει τα χειροτερα και σαν συνθηκες εργασιας, και σαςν εξυπηρετηση.

Γιατι δεν βγαζεις πιστωτικη να δουλεψεις με Paypal?

 

τα ίδια έχω ακούσει από πολλούς.

 

στο θέμα μας.

βγάλε μια αρκεί να είναι visa.

άνοιξε ένα λογαριασμό να τον έχεις αποκλειστικά για την κάρτα και μην μπλέκεις με προπληρωμένες, φόρτωμα χρημάτων και τα λοιπά...

 

προσωπικά έχω χρεωστική της κύπρου.

-άνοιγμα λογαριασμού, παράδοση κάρτας με κωδικό την ίδια στιγμή.

-δυνατότητα παρακολούθησης των αγορών που έχω κάνει μέσω web (δε μιλώ για web banking).

-κανένα πρόβλημα με σελίδες στοιχημάτων (αναλήψεις-καταθέσεις).

-τη χρησιμοποιώ και στο paypal.

-από πλευρά τράπεζας δεν είχα πρόβλημα εξυπηρέτησης, άσε που στα καταστήματα της δεν έχει και πολύ κόσμο οπότε τελειώνεις γρήγορα όποτε χρειαστείς κάτι (άμα μπλέξεις με εθνική πχ τελειώνεις την άλλη μέρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ιδία κάρτα έχω και γω. Στο ιντερνέτ όμως δεν μου την δεχοταν όλα τα site. Είχα πρόβλημα, παρόλο που έγραφε visa όπως λες. Γενικά και με την visa electron και με την visa debit, είχα προβλήματα στο ιντερνέτ. Οποτε έβγαλα την prepaid και ηρέμησε το κεφάλι μου. (λειτουργεί ως πλήρης visa)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της Euro την απέφυγα τότε που έβγαλα για έναν και μόνο λόγο: δεν υπήρχε η δυνατότητα να έχεις όνομα τυπωμένο πάνω στην κάρτα. Αν άλλαξε αυτό, δεν το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η eurobank ειναι η χειροτερη και απο εξυπηρετηση μια ωρα εκαναν να καταλαβουν ενα προβλημα που ειχα στο web banking αλλα και μετα απο 3 χρονια πελατης τους ηταν οι μοναδικοι που δεν μου ενεκριναν δανειο για 15 χιλιαρικα και περιμενα ενα μηνα, στην alpha bank μου το εδωσαν σε 3 μερες και ειμαι και καινουριος πελατης. Eχουν πολυ καλο συστημα ασφαλειας για συναλλαγες μεσω νετ, σου δινουν μια συσκευη που ειναι συγχρονισμενη στον λογαριασμο σου και οταν θες να κανεις μεταφορα χρηματων κτλπ εκτος απο τους κωδικους σου αυτη η συσκευη σου βγαζει εναν προσθετο εξαψηφιο κωδικο που παραμενει ενεργος μονο για 60 δευτερολεπτα!

 

Το μονο που χρειαστηκα ηταν ταυτοτητα και βεβαιωση αποδοσης α.φ.μ και 300 ευρω για το ανοιγμα του λογαριασμου.

Την χρεωστικη και την συσκευη στην στελνουν σε μια βδομαδα και εισαι κομπλε.

 

Χρησιμοποιειται παντου ειναι κανονικη visa και δεν εχεις προβλημα σε κανενα site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην eurobank χρειαζεται εκτος απο ταυτοτητα και εκκαθαριστικο.Πηγα σημερα και ρωτησα αλλα δεν ανοιξα γιατι δεν το ειχα.Εγω βασικα το θελω για λιγα πραγματα.Μεχρι 100 θα χω μεσα για videogames κυριως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

η αποπανω του e-shop ειναι πιστωτικη visa με δοσεις τοκους υπεραναληψη κλπ

ο τοπικ σταρτερ θελει χρεωστικη οπως η visa electron πχ ή debit. Τραβαει μονο οσο εχει χρηματα ο λογαριασμος ειτε απο το atm η με αγορα στο ιντερνετ. Μπορει καμια φορα να ειναι κακο, πχ κατι συνδρομες δεν δεχονται χρεωστικη και θελουνε απαραιτητα πιστωτικη. Αλλες φορες καλο γιατι δεν φοβασαι μην χαθουνε λεφτα απο λαθος ξεχασεις τοκους κλπ. Επισης μια ελεκτρον ας πουμε αν κλεινεις αεροπορικα με easyjet δεν εχει επιβαρυνση 10 ευρω ανα κρατηση που εχει η πιστωτικη visa ή master card.

 

 

Εγω εχω και πιστωτικη και χρεωστικη απο πειραιως - ολα καλα κι αγια (πληρες web banking κλπ) μεχρι που αλλαξανε πολιτικη χρεωσης στο εξωτερικο. Δεν την χρησιμοποιω βρεττανια αμερικη κλπ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΝΕ ΚΕΡΑΤΙΑΤΙΚΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ - μακρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω attica gift card και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!

βαζω οσα θελω οποτε θελω χωρις μεγαλη προμηθεια (1-2 E max )

και αγοραζω απο παντου , amazon - play - ebay - και γενικα οπου θελει visa! ενοειτε και paypal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...