Προς το περιεχόμενο

Μετατροπη SATA σε IDE


steli000s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μονο του..??και μαλιστα δεν μου βλεπει το σκληρο το δευτερο απο τον υπολογιστη..μου δειχνει σαν να εχω ενα...εχω αλλαξει 10 φορες θεσεις καλςδια τιποτα το ιδιο...πατησα ctrl kai j αλλα δεν με αφηνει να κανω κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως οχι...γιατι σε αλλο pc που το δοκιμασα μπηκε αμεσως χωρις να μου βγαλει κατι τετοιο...δεν εχει καπου exit..??πως θα το κανω..

 

---------- Προσθήκη στις 18:27 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:19 ----------

 

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Controllers---Hub/Equip-Pcie-Sata2-2Xsata-1Xide-TR89143.htm αυτον πηρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως ηθελε driver και δεν τους ειχα για αυτο τον πηγα πισω...βρηκα την ακρη τον εβαλα στη SATA του cd...και εκανα ide το cd...να ρωτησω γινεται δισκο 1.500g να τον δειχνει μονο 467g...τον εκανα και διαμορφωση τιποτα...πηγα να του περασω windows και του εκανα και απο εκει διαμορφωση παλι τιποτα...στο bios μου τον δειχνει κανονικα 1500 αλλα μεσα στο pc το δειχνει 467...ξερει κανεις γιατι.???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως ηθελε driver και δεν τους ειχα για αυτο τον πηγα πισω...βρηκα την ακρη τον εβαλα στη SATA του cd...και εκανα ide το cd...να ρωτησω γινεται δισκο 1.500g να τον δειχνει μονο 467g...τον εκανα και διαμορφωση τιποτα...πηγα να του περασω windows και του εκανα και απο εκει διαμορφωση παλι τιποτα...στο bios μου τον δειχνει κανονικα 1500 αλλα μεσα στο pc το δειχνει 467...ξερει κανεις γιατι.???

 

Μπορεί να εχει περιορισμό στα ποσά gb μπορείς να βάλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..στο bios μου τον δειχνει κανονικα 1500 αλλα μεσα στο pc το δειχνει 467...ξερει κανεις γιατι.???

 

Στο είχα τονίσει ότι ΔΕΝ είναι όλες οι κάρτες τέτοιου τύπου ίδιες. Γι'αυτό και υπάρχει διακύμανση στις τιμές. Αφού προέρχεται και από το stock house του Πλαισίου είναι ένας ακόμη λόγος κάτι να μην πηγαίνει καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...