Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το BsPlayer...!


dom94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγω τραγούδια με το Bsplayer και μου βγάζει ένα ενοχλητικό μήνυμα για εύρεση codec και ξεκινάει αντίστροφη μέτρηση 30 δευτερολέπτων... Δεν το κάνει σε όλα τα τραγούδια... Τι φταίει και πως διορθώνεται...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείς δηλαδή ότι σου βγάζει παράθυορο και σου λέει για τύπους αρχείων που δεν υποστηρίζει???

και μετά την αντίστροφη μέτρηση τί κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μου βγάζει παράθυρο και μου λέει ότι το αρχείο δεν υποστηρίζεται. Μόνο για το συγκεκριμένο, δεν μου λέει γενικά για τύπους που δεν υποστηρίζει. Και μετά την αντίστροφη μέτρηση που υποτίθεται πως την κάνει για να βρει codecs, μου λέει απλά ότι δεν βρήκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά από τον Real. 1000 φορές το vlc.

 

Δοκίμασες όμως να παίξεις το τραγούδι με τον media player;

Αν δεν στο παίξει ούτε εκεί μάλλον μούφα είναι (το τραγούδι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά από τον Real. 1000 φορές το vlc.

 

Δοκίμασες όμως να παίξεις το τραγούδι με τον media player;

Αν δεν στο παίξει ούτε εκεί μάλλον μούφα είναι (το τραγούδι).

 

 

 

Ξέχασα να το πω αυτό, ούτε με το windows media player τα παίζει..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από parsifal, 18 Δεκεμβρίου 2010 - Διπλό μήνυμα ή θέμα
Κρυμμένο από parsifal, 18 Δεκεμβρίου 2010 - Διπλό μήνυμα ή θέμα

Μακριά από τον Real. 1000 φορές το vlc.

 

Δοκίμασες όμως να παίξεις το τραγούδι με τον media player;

Αν δεν στο παίξει ούτε εκεί μάλλον μούφα είναι (το τραγούδι).

 

 

 

Ξέχασα να το πω αυτό, ούτε με το windows media player τα παίζει..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Μακριά από τον Real. 1000 φορές το vlc.

 

Δοκίμασες όμως να παίξεις το τραγούδι με τον media player;

Αν δεν στο παίξει ούτε εκεί μάλλον μούφα είναι (το τραγούδι).

 

γιατί βγάζεις σπυριά ακούγοντας real player?

επειδή είναι βαρύς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μου βγάζει παράθυρο και μου λέει ότι το αρχείο δεν υποστηρίζεται. Μόνο για το συγκεκριμένο, δεν μου λέει γενικά για τύπους που δεν υποστηρίζει. Και μετά την αντίστροφη μέτρηση που υποτίθεται πως την κάνει για να βρει codecs, μου λέει απλά ότι δεν βρήκε.

Σε mp3 στο κάνει αυτό ή μήπως δοκιμάζεις να παίξεις .wma ή flac; Γιατί αν δεν κάνω λάθος, αυτά δεν τα παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε mp3 στο κάνει αυτό ή μήπως δοκιμάζεις να παίξεις .wma ή flac; Γιατί αν δεν κάνω λάθος, αυτά δεν τα παίζει.

 

Εκτός ότι το Bsplayer τα παίζει όλα, σε mp3 μου το κάνει αυτό αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν το κάνει σε όλα..!! Μόνο σε μερικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτά τα μερικά τα απέκτησες από το καλωδιομένο λεμόνι(αχέμ), τότε πιστεύω ότι είναι μούφες.

Το media info το δοκίμασες να δεις τι στοιχεία βγάζει; Κάνε μια δοκιμή και πες μας τι σου λέει (copy-paste τις πληροφορίες).

 

@JohnXarxas

Όσον αφορά το real, δεν το έχω καθόλου σε εκτίμηση, όχι λόγω του ότι είναι βαρύ.

Κατ' αρχάς, παθαίνω κάτι με τέτοια δείγματα software τα οποία, ενώ η αγορά βρίθει από δωρεάν προγράμματα που κάνουν "παπάδες" με την αναπαραγωγή πολυμέσων, κάποιοι σαν το real και το bs player επιμένουν να προσφέρουν και μια "PRO" έκδοση με λεφτά που κάνει πράγματα που γίνονται και με τα δωρεάν προγράμματα.

Θα μου πεις, "τι με νοιάζει κι αν θέλει λεφτά, εγώ έχω την pro έτσι κι αλλιώς".

Δεν είναι εκεί το θέμα όμως.

Επίσης, παραθέτω μερικά αποσπάσματα για το real.

 

Past versions of RealPlayer have been criticized for containing features similar to adware and spyware. In 1999 security researcher Richard M. Smith dissected some of RealJukebox's network traffic and discovered that it was sending a unique identifier with information about the music titles to which its users were listening. RealNetworks issued a patch, and the spyware was removed in version 1.02. Their download page stated RealJukebox included privacy enhancements and gave a link to the privacy policy. (έπρεπε δηλαδή να γκρινιάξουν οι χρήστες πρώτα για να πάψει η παρακολούθηση, κι αν έπαψε...)

 

PC World magazine named RealPlayer (1999 Version) as #2 in its 2006 list The 25 Worst Tech Products of All Time, writing that RealPlayer "had a disturbing way of making itself a little too much at home on your PC--installing itself as the default media player, taking liberties with your Windows Registry, popping up annoying 'messages' that were really just advertisements, and so on."

In 2007, it placed RealPlayer, versions 1996-2004, at #5 in its list, The 20 Most Annoying Tech Products.

 

In 2008 StopBadware.org labeled RealPlayer "badware" for not completely disclosing software components it installs as well as those it leaves behind after being un-installed.

Jeff Chasen, vice president for RealPlayer, responded by stating: "I actually admire what StopBadware is trying to do to keep consumers safe. But in this case the only thing bad is the report itself. Here’s why: Not a single claim raised by StopBadware actually hurts anyone." (άσε μας ρε φίλε)

 

The RealPlayer Message Center has caused controversy due to its pop-up advertisements. In previous versions of the program the Message Center had a reputation for being difficult to turn off completely. In RealPlayer 11 it will not appear unless it is turned on by the user.

 

When RealPlayer for Windows is installed, a process called tkbell.exe will run automatically each time the computer starts up, and may appear on the list of active processes as realsched.exe. The process is linked to the Message Center and can also check for updates to the program. The process is non-essential and is not considered to be harmful, but has been seen as a nuisance by some users. It can be disabled by altering the settings of RealPlayer's Message Center.

 

Τέτοιες συμπεριφορές δεν μ' αρέσουν και προτιμώ το τίμιο και open source Media Player Classic - Home Cinema που δεν χρειάζεται ούτε καν εγκατάσταση για να παίξει και το κουβαλάω σε ένα στικάκι για περιπτώσεις ανάγκης.

Για μουσική μου φτάνει ο wmp ή το foobar2000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε το καλωδιομένο λεμόνι καταλαβαίνω τι είναι ούτε το media info τι εννοείς ότι θες να κάνω... Συγχώρεσε με αλλά μάλλον δεν ξέρω όσα ξέρεις εσύ! Για αυτό άμα μπορείς να με βοηθήσεις λέγωντάς μου πιο απλά, θα το εκτιμούσα πολύ... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το... καλωδιωμένο λεμόνι είναι το limewire, που προσφάτως μας άφησε χρόνους και δεν στεναχωρήθηκα καθόλου.

Αυτό εννοώ, αν τα κατέβασες από εκεί.

Το media info είναι ένα πρόγραμμα που όταν κάνεις το κάνεις εγκατάσταση μετά με δεξί κλικ σε κάποιο αρχείο πολυμέσων σου εμφανίζει πληροφορίες σχετικά με τα στοιχεία του αρχείου (codecs, bitrate κτλ).

 

Με δεξί κλικ λοιπόν στο mp3 και επιλογή MediaInfo, επέλεξε από το Προβολή->Κείμενο, κάνε επιλογή όλων και αντιγραφή, τέλος κάνε επικόλληση σε επόμενο μήνυμα.

 

Υ.Γ. Σόρυ που δεν ήμουν αρκετά σαφείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το... καλωδιωμένο λεμόνι είναι το limewire, που προσφάτως μας άφησε χρόνους και δεν στεναχωρήθηκα καθόλου.

Αυτό εννοώ, αν τα κατέβασες από εκεί.

Το media info είναι ένα πρόγραμμα που όταν κάνεις το κάνεις εγκατάσταση μετά με δεξί κλικ σε κάποιο αρχείο πολυμέσων σου εμφανίζει πληροφορίες σχετικά με τα στοιχεία του αρχείου (codecs, bitrate κτλ).

 

Με δεξί κλικ λοιπόν στο mp3 και επιλογή MediaInfo, επέλεξε από το Προβολή->Κείμενο, κάνε επιλογή όλων και αντιγραφή, τέλος κάνε επικόλληση σε επόμενο μήνυμα.

 

Υ.Γ. Σόρυ που δεν ήμουν αρκετά σαφείς.

 

Λοιπόν, κατ' αρχήν δεν φταις εσύ, φταίω εγώ που είμαι ψιλό άσχετος, δεύτερον, έχω Windows 7 64-bit και ήταν δύσκολο να βρω media info για αυτά. Βρήκα όμως αλλά μου το κατεβάζει σε winrar αρχείο και το αποσυμπιέζω αλλά μου βγάζει μόνο κάτι αρχεία σημειωματάριου και ένα περίργο που δεν το ανοίγει γιατί λέει είναι ελοιπές. Μπέρδεμα πολύ... Ενώ αυτό που μου έδωσες το κατέβασα και μόλις πήγα να το κάνω εγκατάσταση μου είπε ότι είναι για 32-bit και τελικά άκυρο... :( Ότι άλλο μπορείς να κάνεις για να με βοηθήσεις, θα το προσπαθήσω ευχαρίστως και ευχαρίστω και για τις μέχρι τώρα πληροφορίες...! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, κατ' αρχήν δεν φταις εσύ, φταίω εγώ που είμαι ψιλό άσχετος, δεύτερον, έχω Windows 7 64-bit και ήταν δύσκολο να βρω media info για αυτά. Βρήκα όμως αλλά μου το κατεβάζει σε winrar αρχείο και το αποσυμπιέζω αλλά μου βγάζει μόνο κάτι αρχεία σημειωματάριου και ένα περίργο που δεν το ανοίγει γιατί λέει είναι ελοιπές. Μπέρδεμα πολύ... Ενώ αυτό που μου έδωσες το κατέβασα και μόλις πήγα να το κάνω εγκατάσταση μου είπε ότι είναι για 32-bit και τελικά άκυρο... :( Ότι άλλο μπορείς να κάνεις για να με βοηθήσεις, θα το προσπαθήσω ευχαρίστως και ευχαρίστω και για τις μέχρι τώρα πληροφορίες...! :)

 

 

Α και ξέχασα, δεν κατεβάζω από limewire ποτέ. Από listentoyoutube.com κατεβάζω αλλά δεν είχα ποτέ άλλοτε τέτοιο πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...