Προς το περιεχόμενο

Μαντρα με μικρα μεταχειρισμενα αυτοκινητα


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και το ξεκινησα..

 

Πηρα για τον γιο απο μαντρα μεταχειρισμενο Ibiza 1.2 με 43.000 χλμ , βιβλιο service , με βαμμενο ενα φτερο , 10/2006 σε αριστη κατασταση 5600 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ααα μια χαρά ο μικρός!!Και παρατηρώ οι τιμές αυτό το καιρό είναι πολυ πεσμένες!!

Εδω εγώ το 09 πήρα πεζό 206 του 02 με 107.000 χλμ σχεδόν 5.000!

Που να ξέραα!

Μια χαρά το ibiza!καλορίζικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα μια χαρά ο μικρός!!Και παρατηρώ οι τιμές αυτό το καιρό είναι πολυ πεσμένες!!

Εδω εγώ το 09 πήρα πεζό 206 του 02 με 107.000 χλμ σχεδόν 5.000!

Που να ξέραα!

Μια χαρά το ibiza!καλορίζικο!

 

Ευχαριστω φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καλοτάξιδο πανω απ ολα με ασφαλη χιλιομετρα :)

 

Ευχαριστω.Ειδικα οταν ο γιος που ειναι ο οδηγος ειναι νεος και απειρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καταλαβαινω και μενα αυτο απαντουσε ο πατερας μου σε αναλογη περιπτωση! Και γω νεος και ελάχιστα εμπειρος ειμαι ! (οκτοβρη του 07 πηρα το διπλωμα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο παιρνω και εγω το διπλωμα μου.Μιας και δεν ειμαι απο τους τυχερους που η οικογενεια εχει 2 και 3 αυτοκινητα ,θα χρειαστω και εγω ενα.Λεφτα στην ακρη εχω ,αλλα οχι παρα πολλα.Γινεται να αγορασεις απο μαντρα με δωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο παιρνω και εγω το διπλωμα μου.Μιας και δεν ειμαι απο τους τυχερους που η οικογενεια εχει 2 και 3 αυτοκινητα ,θα χρειαστω και εγω ενα.Λεφτα στην ακρη εχω ,αλλα οχι παρα πολλα.Γινεται να αγορασεις απο μαντρα με δωσεις?

 

Η μαντρα κανει δοσεις μεσω Τραπεζας.Αν εχεις καλο εκκαθαριστικο γινεται.Αλοιως οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τι προτινετε να παρω HONDA CRX,CIVIC H TOYOTA STARLET GT TURBO...νεος οδηγος!Sorry για το offtopic...Απο μαντρα δεν θα επαιρνα εγω πρωσοπικα ποτε!

 

τα αυτοκίνητα που αναφέρεις ειναι παλια έως παμπάλαια και δεδομένου οτι στην ελλαδα ειμαστε λιγο κωλοχανειο μπορει π.χ. του χρόνου να σου βγάλουν 700 ευρώ τέλη κυκλοφορίας λόγω παλιότητας/ρύπων... Εισαι σιγουρος οτι μπορείς να δινεις τόσα + την ασφάλεια τους που θα ειναι επίσης μεγάλη λόγω κυβισμού;

Τέλος, ως νέος οδηγός, γιατι να πάρεις ενα απο αυτά; Δεν ειναι καθόλου μα καθόλου ασφαλη, έχουν μεγάλη κατανάλωση και πλέον όσοι τα κρατάνε έχουν περάσει στα όρια της καγκουριάς. Πες μας όμως τι ποσο προτίθεσαι να δώσεις...

 

υ.γ. ναι κάνουν δόσεις οι μαντράδες μέσω τραπέζης. Αυτοί παιρνουν τα λεφτα τους κ εσυ εχεις πλεον να κανεις μονο με την τράπεζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα αυτοκίνητα που αναφέρεις ειναι παλια έως παμπάλαια και δεδομένου οτι στην ελλαδα ειμαστε λιγο κωλοχανειο μπορει π.χ. του χρόνου να σου βγάλουν 700 ευρώ τέλη κυκλοφορίας λόγω παλιότητας/ρύπων... Εισαι σιγουρος οτι μπορείς να δινεις τόσα + την ασφάλεια τους που θα ειναι επίσης μεγάλη λόγω κυβισμού;

Τέλος, ως νέος οδηγός, γιατι να πάρεις ενα απο αυτά; Δεν ειναι καθόλου μα καθόλου ασφαλη, έχουν μεγάλη κατανάλωση και πλέον όσοι τα κρατάνε έχουν περάσει στα όρια της καγκουριάς. Πες μας όμως τι ποσο προτίθεσαι να δώσεις...

 

υ.γ. ναι κάνουν δόσεις οι μαντράδες μέσω τραπέζης. Αυτοί παιρνουν τα λεφτα τους κ εσυ εχεις πλεον να κανεις μονο με την τράπεζα...

 

Τα Honda civic εχουν μεγαλη καταναλωση και δεν ειναι ασφαλη ??? Απο ποτε ?

Αυτο με τα τελη και την παλιοτητα ηταν απο τις βλακεις που μια φορα γινεται.Κατι αλλο ισως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Honda civic εχουν μεγαλη καταναλωση και δεν ειναι ασφαλη ??? Απο ποτε ?

Αυτο με τα τελη και την παλιοτητα ηταν απο τις βλακεις που μια φορα γινεται.Κατι αλλο ισως.

 

όχι το civic αλλα τα CRX, Starlet turbo κλπ. Ειναι διαφορετικής κατηγορίας αυτοκίνητα. Τα συμβατικά civic 1,3-1,4 πάντοτε ήταν οικονομικότατα και ασφαλέστατα ενώ τα Honda αναμφίβολα έχουν απο τους καλύτερους κινητήρες ever... Φίλος είχε civic του 72-73 με 400.000 χλμ ιδιο κινητηρα μονο με μια αλλαγη στα πειράκια και τα ελατηρια και δουλευε ρολόι αλλα το εδωσε αποσυρση λόγω των τρελων κυκλοφορίας...

 

 

υ.γ.: για τα τέλη ποτε μη λες ποτε με αυτούς... Εμενα μου τα διπλασίασαν μεσα σε μία νύχτα... (απο 28 πήγαν 50)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι το civic αλλα τα CRX, Starlet turbo κλπ. Ειναι διαφορετικής κατηγορίας αυτοκίνητα. Τα συμβατικά civic 1,3-1,4 πάντοτε ήταν οικονομικότατα και ασφαλέστατα ενώ τα Honda αναμφίβολα έχουν απο τους καλύτερους κινητήρες ever... Φίλος είχε civic του 72-73 με 400.000 χλμ ιδιο κινητηρα μονο με μια αλλαγη στα πειράκια και τα ελατηρια και δουλευε ρολόι αλλα το εδωσε αποσυρση λόγω των τρελων κυκλοφορίας...

 

 

υ.γ.: για τα τέλη ποτε μη λες ποτε με αυτούς... Εμενα μου τα διπλασίασαν μεσα σε μία νύχτα... (απο 28 πήγαν 50)

 

Σε αυτο συμφωνω.Οταν βλεπω gt , gti , rally , και ολα τα παρομοια φυλαγομαι πιο πολυ.

Τα καημενα τα civic απο αυτα των πολλων δεκαετιων εως τα καινουργια οπως το δικο μου μια χαρα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω το παλιο crx....το εχει ο πατερας μου και δεν καιει αν δεν το g@m@s και ειναι και αξιοπιστο....γενικα εγω πιστευω πως αν την μηχανη την σεβεσαι σε σεβεται!Starlet ειναι 1,3 οποτε λιγα τελη και λιγη ασφαλεια....γενικα αντε να δωσω μεχρι 4,000 ευρα....και αμαξι απο το 2000 και πανω της προκοπης δεν βρισκω....ετσι πιστευω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...