Προς το περιεχόμενο

Δικαιολογητικά για Προπληρωμένη Eurobank Visa


bnvdarklord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

προπληρωμένη και θέλει εκκαθαριστικό? μπας και μπερδεύτηκαν και κατάλαβαν άλλο?

 

λογαριασμό στην Eurobank έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο χρεωστική άλλο προπληρωμένη...nuff said, ty...

 

 

Τελικά θέλει εκκαθαριστικό. :(

 

nuff said, ty

γιαυτο φιλε να περνεις εκκαθαριστικο σε οτηδιποτε εχει να κανει με λευτα και ανοιγμα λογαριασμων

γιαυτο δεν μου ζητησαν και μενα γιατι ειχα λογ σε eurobank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθές έβγαλα..θέλει εκκαθαριστικό ταυτότητα και λογογαριασμο π.χ ΟΤΕ.

αλλα είναι τόσο βλάκες που τους πήγα της ΔΕΗ και δεν του έκανε.ήθελαν του ΟΤΕ,και λογαριασμό απλό να ανοίξεις θέλει τα ίδια δικαιολογητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν είχες λογαριασμό θα χρειαζόταν μόνο ταυτότητα, αρκεί να ήταν και το όνομά σου στο λογαριασμό βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σε κάποια άλλη τράπεζα (Alphabank)... να ανοίξω λογαριασμό και να βγάλω μια απλή χρεωστική.

 

Μου ζήτησαν ταυτότητα, εκκαθαριστικό, έναρξη επιτηδεύματος ή βεβαίωση εργοδότη και 300 ευρώ/μήνα. Είναι τραγικοί οι άνθρωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

άλλο χρεωστική και άλλο προπληρωμένη, η χρεωστική αν δεν κάνω λάθος πάει πιο κοντά στην πιστωτική για αυτό ζητάνε παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο χρεωστική και άλλο προπληρωμένη, η χρεωστική αν δεν κάνω λάθος πάει πιο κοντά στην πιστωτική για αυτό ζητάνε παραπάνω...

 

Δεν έφτασα στο σημείο να ζητήσω χρεωστική. Για να ανοίξω έναν απλό λογαριασμό πήγα. Δεν πρόλαβα να ζητήσω τίποτα άλλο και μου παρέθεσαν τι απαιτήσεις τους, που φυσικά με έκαναν να φύγω ανεπιστρεπτί.

 

 

Η χρεωστική κάρτα είναι μια απλή κάρτα αναλήψεων από τα ATM και τίποτα άλλο. Δεν υπάρχει περίπτωση υπερανάληψης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκκαθαριστικό όλες οι τράπεζες το ζητάνε σαν αποδεικτικό του ΑΦΜ.

Ακόμα και η βεβαίωση που δίνουν απο την εφορία όταν πρωτοβγάζει κάποιος ΑΦΜ μπορεί να χρησιμοποιηθεί αντί αυτου.

Αν είσαι ήδη πελάτης σε μια τράπεζα δεν χρειάζεται το ΑΦΜ, γιατί είναι ήδη περασμένο στο σύστημα τους.

 

Η χρεωστική κάρτα είναι κάρτα που την χρησιμοποιείς για αναλήψεις (η γνωστή cash card) και για live αγορές σε καταστήματα με την ταυτότητα για πιστοποίηση οτι είσαι κάτοχος. για την κάρτα αυτή πρέπει να συνδεθεί και κάποιος λογαριασμός απο την τράπεζα και να υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο σε αυτον.

Η προπληρωμένη χρησιμοποιείται σαν πιστωτική, αλλά πρέπει να έχει και αυτή υπόλοιπο. Δεν συνδέεται λογαριασμός, αλλά η ίδια η κάρτα είναι σαν να έχεις λογαριασμό. Η βασική διαφορά της είναι οτι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε online συναλλαγές (αν η τράπεζα το επιτρέπει).

 

Σε καμία απο τις κάρτες αυτές δεν μπορεί να γίνει υπερανάληψη.

 

 

Τώρα αυτό για τα 300€ είναι μόνο για ανοίξεις λογαριασμό. Πρέπει να μπεί ένα ποσό στον λογαριασμό, όσο θέλει η κάθε τράπεζα, το οποίο την επόμενη μέρα μπορείς να το σηκώσεις και να μείνει μηδενικό υπόλοιπο. μάλλον δεν στο εξήγησαν καλά και κατάλαβες οτι σου είπαν για 300€ τον μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι πήγα με εκκαθαριστικό και ταυτότητα...

 

Η βεβαίωση εργοδότη ή η έναρξη επιτηδεύματος γιατί τους χρειάζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Οταν είχα παει στην τράπεζα κύπρου, έκανα την αίτηση απο το τηλέφωνο, με διαβεβαίωσαν ότι το εκκαθαριστικό είναι προαιρετικό σε περίπτωση που δουλεύω, έδωσα και τα στοιχία μου απο το τηλέφωνο, και μόλις πήγα να την πάρω απο το κατάστημα μετά απο 5 μέρες, δεν μου την έδιναν γιατί δεν είχα εκκαθαριστικό. Οταν τους εξήγησα ότι δεν εχω εκκαθαριστικό, και γενικά δεν έχω κάνει δήλωση στην εφορία, μου ζήτησαν κάρτα ανεργίας. Δεν είχα. Πήγα στον ΟΑΕΔ να βγάλω, μόνο που ακόμα και εκεί αλλάξαν τα πράγματα και αντί για ΑΦΜ χρειάζοντε και εκεί εκκαθαριστικό!

 

Τελικά έμαθα ότι χρειάζεται 60 ευρό πρόστημο για να κάνω δήλωση(λόγο του ότι δεν είχα κάνει όταν δούλευα)..

 

Στο τέλος μου έπσασαν τα νεύρα και αποφάσησα να πάω στην eurobank για να βγάλω επιτέλους την προπληρωμένη κάρτα(που χρειάζομαι για αγορές μέσο ιντερνετ και όχι μόνο)

Το μόνο που μου ζητήσαν ήταν μια ταυτότητα, ΑΦΜ και έναν λογαριασμό απο οποιαδήποτε δημόσια υπηρεσία. Σε ενα τέταρτο την κρατούσα στα χέρια μου. Και να πάει να ...... η τράπεζα κύπρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τη κυπρου prepaid πας στην κύπρου με τη ταυτότητα σου και σε 5 λεπτά έχεις τη κάρτα. αν θυμάμαι καλά είναι και 5 euro

 

μάλλον κάτι άλλο είχες ζητήσει εχτές από τη απλή κάρτα

 

πιθανότατα να σου τα ζήτησαν όλα αυτά για την κυπρου debid

 

 

 

 

 

 

xmmm βλέπω το άλλαξαν http://gr.bankofcypr...0&aId=0&lang=GR

 

πριν 2 χρόνια ακριβώς ( φλεβαρη του 2009) δεν θελαν τίποτα από όλα αυτά. θα είναι με τους νέους κανονισμούς που βγάλαν για τις τράπεζες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...