Προς το περιεχόμενο

Δικαιολογητικά για Προπληρωμένη Eurobank Visa


bnvdarklord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες για να μην ανοιγω αλλο topic μια ερωτηση.

Τι δικαιολογητικα χρειαζονται για την εκδοση μια προπληρωμενης π.χ απο την Eurobank.

Οι γονεις μου με ειχαν βαλει συνδικαιουχο οταν ημουν ανηλικος (χωρις δικο μου ΑΦΜ) σ'εναν τραπεζικο λογαριασμο στην Eurobank.

Mπορω να βγαλω με μια απλη ταυτοτητα ή χρειαζεται να παω να εκδοσω ΑΦΜ;

Nα συμπληρωσω οτι εχω κλεισει τα 18 εδω και μια εβδομαδα περιπου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες για να μην ανοιγω αλλο topic μια ερωτηση.

Τι δικαιολογητικα χρειαζονται για την εκδοση μια προπληρωμενης π.χ απο την Eurobank.

Οι γονεις μου με ειχαν βαλει συνδικαιουχο οταν ημουν ανηλικος (χωρις δικο μου ΑΦΜ) σ'εναν τραπεζικο λογαριασμο στην Eurobank.

Mπορω να βγαλω με μια απλη ταυτοτητα ή χρειαζεται να παω να εκδοσω ΑΦΜ;

Nα συμπληρωσω οτι εχω κλεισει τα 18 εδω και μια εβδομαδα περιπου :-)

 

Θα το βγάλεις που θα το βγάλεις το ΑΦΜ πήγαινε τώρα καλοκαίρι που δε θα βρεις και κόσμο στο μητρώο της εφορίας. Ένα χαρτί θα συμπληρώσεις εκεί , μια φωτοτυπία της ταυτότητας να έχεις ( εννοείται και την ταυτότητα ) , αυτά.

 

Γενικά ΑΦΜ , ταυτότητα και αποδεικτικό κατοικίας είναι τα standard χαρτιά για τράπεζα και μετά παίζουν και άλλα ανάλογα αν είσαι άνεργος εάν εργάζεσαι κ.λ.π. Γενικά τη χαρτούρα δεν την αποφεύγεις ακόμα και για πιο παλιούς λογαριασμούς προσπαθούν να σε τσακώσουν να τους πας τα χαρτιά .

 

Αυτό με το εκκαθαριστικό έχει καταντήσει αηδία , αντί να σου λένε ότι θέλουν ένα έγγραφο που να πιστοποιεί ΑΦΜ σου λένε εκκαθαριστικό κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, θα παω να βγαλω.

Τι θα κανω εαν δεν εχω εκκαθαριστικο;

 

Θα σου δώσουν στην εφορία ένα χαρτί απόδοσης ΑΦΜ , μία φωτοτυπία αυτό θα βγάλεις και το πρωτότυπο θα έχεις μαζί να το δουν ( όχι να το κρατήσουν βέβαια ). Το εκκαθαριστικό ναι μεν αναγράφει ΑΦΜ αλλά υπάρχουν και άλλα έγγραφα που αποδεικνύουν το ΑΦΜ ( όπως το χαρτί απόδοσης ΑΦΜ ).

 

http://www.hba.gr/5Ekdosis/enimerotika/HBA-leaflet-Nov06.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Για να μην ανοίγω νέο θέμα, ποια προπληρωμένη κάρτα ποιας τράπεζας βγαίνει πιο εύκολα;

Δεν θέλω να μπλέξω με λογαριασμούς και εκκαθαριστικά εφορίας.

Μου είχανε πει για την attica αλλά δεν υπάρχει κατάστημα εδώ κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους!!! Παιδιά ξέρει κανείς τι δικαιολογητικά χρειάζεται για να βγάλω χρεωστική Pay Pal στην Eurobank??? Την χρειάζομαι για αγορές μέσω ίντερνετ (e-bay, e-shop κτλ). Είμαι αρκετά άσχετη με το θέμα "ΚΑΡΤΑ" και έχω μπερδευτεί λίγο... :-D  :P  Είμαι άνεργη μα ο λογαριασμός που έχω στην Eurobank είναι στο όνομα μου. Βασικά ο λογαριασμός είναι στο Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο (ΤΤ) σε ένα πρόγραμμα που μου πρότειναν (18+) που αν και άνεργη δεν χρειαζόμουν δικαιούχο, αλλά το ίδιο είναι νομίζω εφόσον τo αγόρασε η Eurobank! Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει! Ευχαριστώ πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάρτα ανάληψης δεν έχεις από τον συγκεκριμένο λογαριασμό;

αν ναι δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Έχω. Αλλά είχα πάρει τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να τους ρωτήσω αν κάνει για αγορές μέσω ίντερνετ και μου είχαν πει οτι δεν γίνεται! Επίσης φοβάμαι να δίνω τον αριθμό εκείνης της κάρτας γιατί έχω μέσα αρκετά λεφτά και δεν θέλω να την χρησιμοποιώ στο ιντερνετ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...