Προς το περιεχόμενο

ζέστη με θερμοπομπούς


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά η ατμόσφαιρα από τους θερμοπομπούς γίνεται ξηρή, όπως με τα αερόθερμα; Γιατί και οι θερμοπομποί έχουν ανεμιστηράκι.

με ενδιαφέρει αυτός..

https://www.skroutz.gr/s/5481988/Delonghi-HCX3120FS.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τι λέτε για το από πάνω μοντέλο ισχύει ότι είναι τόσο οικονομικό?

κάποιο με χαμηλή κατανάλωση στα 50-70euro?

αλλά αν κάνει 0.80euro κατανάλωση το απο πάνω μοντέλο όπως διαβάζω στο skroutz  πιστεύω αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λέτε για το από πάνω μοντέλο ισχύει ότι είναι τόσο οικονομικό?

κάποιο με χαμηλή κατανάλωση στα 50-70euro?

αλλά αν κάνει 0.80euro κατανάλωση το απο πάνω μοντέλο όπως διαβάζω στο skroutz  πιστεύω αξίζει.

Δεν θεωρειται οικονομικο.. Κανενα απο αυτα δεν θεωρειται οικονομικο.. Το ιδιο καινε..

Παρε εναν θερμοπομπο 15-20ε την ιδια δουλεια θα κανεις..

Την οικονομια θα την κανεις οταν το βαζεις ισα-ισα να σπαει το κρυο δηλαδη 19 με 20 βαθμους το πολυ..

Διαφορα θα δεις με κλιματιστικο ή σομπα υγραεριου με γεμισμα φιαλης απο βενζιναδικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο ρεύμα καίει αυτή που γράφει περισσότερα Watt. Τέλος δεν κοιτάμε τίποτα άλλο.

Όσον αφορά την απόδοση ούτε αυτή παίζει σε όλες της ηλεκτρικές συσκευές θέρμανσης πλην των αντλιών θερμότητας (Air condition).

Όλες οι ηλεκτρικές θερμάστρες λειτουργούν με απόδοση 100% καθώς οι απώλειες ρεύματος είναι παραγωγή θερμότητας! που στην περίπτωση αυτή θεωρείτε ωφέλιμη ενέργεια και δεν δίνει απώλειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εχω εναν Atlantic Odyssey εδω και 2 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Θελω να παρω εναν για το δωματιο της μικρης τωρα περιπου 16τμ αλλα οχι αυτους τους ψευτικους lidl, jumbo κλπ. Αθορυβο οπωσδηποτε και να δωσω 50-60 ευρω, εχει κανεις αποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η ατμόσφαιρα από τους θερμοπομπούς γίνεται ξηρή, όπως με τα αερόθερμα; Γιατί και οι θερμοπομποί έχουν ανεμιστηράκι.

με ενδιαφέρει αυτός..

https://www.skroutz.gr/s/5481988/Delonghi-HCX3120FS.html

 

Οι θερμοπομποί δεν έχουν ανεμιστηράκι. Όσοι έχουν, είναι ψευτο-θερμοπομποί τύπου "τα κάνει όλα και συμφέρει". Η λειτουργία του θερμοπομπού βασίζεται στη φυσική κυκλοφορία του αέρα που συμβαίνει εξαιτίας της ανόδου της θερμοκρασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εναν Atlantic Odyssey εδω και 2 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Θελω να παρω εναν για το δωματιο της μικρης τωρα περιπου 16τμ αλλα οχι αυτους τους ψευτικους lidl, jumbo κλπ. Αθορυβο οπωσδηποτε και να δωσω 50-60 ευρω, εχει κανεις αποψη?

Ρε παιδια μην μιλατε στον αερα.. Παρε εναν μετρητη καταναλωσης να δεις ποσο ρευμα καταναλωνει και μετα παρε εναν απλο με τα 20ε και ΒΑΣΗ καταναλωσεις ελα πες μου ποσο ευχαριστημενος εισαι!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μην μιλατε στον αερα.. Παρε εναν μετρητη καταναλωσης να δεις ποσο ρευμα καταναλωνει και μετα παρε εναν απλο με τα 20ε και ΒΑΣΗ καταναλωσεις ελα πες μου ποσο ευχαριστημενος εισαι!!!

 

 

Δεν μιλησα πουθενα για καταναλωση. δε με ενδιαφερει κιολας. Θελω να ειναι κατι επωνυμο στα λεφτα που ανεφερα και να ειναι θερμοπομπος , οχι αεροθερμο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλησα πουθενα για καταναλωση. δε με ενδιαφερει κιολας. Θελω να ειναι κατι επωνυμο στα λεφτα που ανεφερα και να ειναι θερμοπομπος , οχι αεροθερμο .

ΑΘΟΡΥΒΟ-ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ προτεινω https://www.skroutz.gr/s/8760/Delonghi-HS20-2.html
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Αυτός κανει καλη δουλεια ,τον έχω δει σε μερικους χώρους ,αλλα καίει
πολυ περισσότερο από ότι γραφει.  http://www.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/heaters/convectors?v=0&company=Izzy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός κανει καλη δουλεια ,τον έχω δει σε μερικους χώρους ,αλλα καίει

πολυ περισσότερο από ότι γραφει.  http://www.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/heaters/convectors?v=0&company=Izzy

 

Τι εννοείς; Ότι γράφει 2 kW αλλά στην πράξη τραβάει π.χ. 3 kW; Πως το μέτρησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς οι κάτοχοι ακούνε τους πωλητές που λένε "οικονομία, οικονομία" και περιμένουν να δουλεύουν ολημερίς κάτι που τραβάει 2 kW/h την ώρα και ο λογαριασμός να μένει ίδιος... άμα δε δεις μέτρηση που να λέει ότι "στιγμιαία τραβάει πάνω από 2 kW" ή "καταναλώνει πάνω από 2 kW/h την ώρα" μη πιστεύεις τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...