Προς το περιεχόμενο

ακαταχωρητο τηλεφωνο / περιεργο


bardos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδες τι κάνει η βιασύνη; Όταν λες τα τηλέφωνα που δεν έχουν καταχωρηθεί τι ακριβώς εννοείς έχεις αποτρέψει την εμφάνισή τους με αίτηση (κάτι σαν απόρρητο) ή είναι καινούριο και δεν έχει γίνει ακόμα καταχώρηση. Και κάτι ακόμα πιστεύω ότι είχες επιλέξει την περιοχή στην οποία μένεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έγινε η σύνδεσή μου, συμπλήρωσα μία φόρμα όπου σημείωσα "να μην καταχωρηθεί το τηλέφωνο στους καταλόγους". Δεν είναι καινούρια σύνδεση. Άρα έχουμε

1) Το νούμερό μου όταν παίρνω τηλέφωνο κάποιον, εμφανίζεται και δεν βγαίνει απόκρυψη.

2) Δεν βρίσκεις με αναζήτηση στο whitepages το όνομα αν έχεις το τηλέφωνο, παρόλο που είμαι στον ΟΤΕ.

3) Αν έχεις το όνομα, δεν σου δίνει με αναζήτηση το τηλέφωνο.

 

Συνεπώς απάντησα στον topic starter στα ερωτήματά του.

 

γεια σας και "καλωσηρθα" :P

δεχθηκα ενα τηλεφωνημα απο ενα σταθερο τηλεφωνο και θελησα να το κοιταξω και μου εκανε εντυπωση γιατι ενω εδειχνε νουμερο κανονικα δεν εμφανιζε τιποτα στο whitepages. κοιταξα και στο πανινφο το παλιο και ηταν και εκει ακαταχωρητο. εγω ηξερα οτι τα ακαταχωρητα σταθερα εμφανιζουν αποκρυψη, κανω λαθος? ξερει κανεις τι γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την πλευρά σου είσαι απόλυτα σωστή όμως υπάρχει και η περίπτωση που κάποιος είναι συνδρομητής σε εναλλακτικό πάροχο όπου ισχύει ακριβώς το ίδιο. Η απάντησή μου για την αναζήτηση μόνο με το ονοματεπώνυμο αφορούσε τις πληροφορίες καταλόγου μέσω τηλεφώνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έγινε η σύνδεσή μου, συμπλήρωσα μία φόρμα όπου σημείωσα "να μην καταχωρηθεί το τηλέφωνο στους καταλόγους". Δεν είναι καινούρια σύνδεση. Άρα έχουμε

1) Το νούμερό μου όταν παίρνω τηλέφωνο κάποιον, εμφανίζεται και δεν βγαίνει απόκρυψη.

2) Δεν βρίσκεις με αναζήτηση στο whitepages το όνομα αν έχεις το τηλέφωνο, παρόλο που είμαι στον ΟΤΕ.

3) Αν έχεις το όνομα, δεν σου δίνει με αναζήτηση το τηλέφωνο.

 

Συνεπώς απάντησα στον topic starter στα ερωτήματά του.

 

οπότε όπως το θυμόμουν ήταν

http://www.insomnia.gr/topic/397760-%ce%b1%ce%ba%ce%b1%cf%84%ce%b1%cf%87%cf%89%cf%81%ce%b7%cf%84%ce%bf-%cf%84%ce%b7%ce%bb%ce%b5%cf%86%cf%89%ce%bd%ce%bf-%cf%80%ce%b5%cf%81%ce%b9%ce%b5%cf%81%ce%b3%ce%bf/page__view__findpost__p__3842155

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τηλεφωνικά νούμερα που ανήκουν στο δίκτυο του ΟΤΕ:

-Φανερό όνομα και επώνυμο (εμφανίζεται στο whitespages, 11888.gr και στην αναγνώριση κλήσης)

-Κρυφό ονοματεπώνυμο ή αλλιώς μη καταγραφή στους καταλόγους(δεν εμφανίζεται στο whitespages, 11888.gr ΑΛΛΑ εμφανίζεται στην αναγνώριση κλήσης)

-Κρυφό ονοματεπώνυμο και νούμερο ή απόρρητο(δεν εμφανίζεται στο whitespages, 11888.gr ΚΑΙ ΔΕΝ εμφανίζεται στην αναγνώριση κλήσης)

 

 

Για τηλεφωνικά νούμερα που ανήκουν σε άλλους παροχους:

-Φανερό όνομα και επώνυμο (ΔΕΝ εμφανίζεται στο whitespages, 11888.gr ΑΛΛΑ εμφανίζεται στην αναγνώριση)

-Κρυφό ονοματεπώνυμο ή αλλιώς μη καταγραφή στους καταλόγους(ΔΕΝ εμφανίζεται στο whitespages, 11888.gr ΑΛΛΑ εμφανίζεται στην αναγνώριση κλήσης)

-Κρυφό ονοματεπώνυμο και νούμερο ή απόρρητο(ΔΕΝ εμφανίζεται στο whitespages, 11888.gr ΚΑΙ ΔΕΝ εμφανίζεται στην αναγνώριση κλήσης)

-Φανερό όνομα και επώνυμο με παροχό που δεν παρέχει αναγνώριση κλήσης (ΔΕΝ εμφανίζεται στο whitespages, 11888.gr ΟΥΤΕ εμφανίζεται στην αναγνώριση κλήσης)

 

Οι τηλεφωνικοί κατάλογοι των εναλλακτικών (forthnet, hol, κλπ) ή των απατεώνων (11880, 11821, κλπ) ΔΕΝ έχουν αντίστροφή αναζήτηση (από νουμερο -> ονοματεπώνυμο) για αριθμούς που ΔΕΝ ανήκουν στον ΟΤΕ.

 

 

@bardos

Αν το νουμερο δεν εμφανίζεται στο whitepages, δεν μπορεις να βρεις το ονομα, εκτός αν υπάρχει εισαγγελική εντολή.

 

Σε έχουν καλέσει από call center!

και που σχεδόν σίγουρο ανήκει σε εναλλακτικό παροχό που δεν δίνει όνομα επιχειρησης στο whitepages. Αν το call center ήταν στον ΟΤΕ τοτε στις περισσότερες περιπτώσεις εμφανίζεται στο whitepages σαν ομάδα αριθμών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι συνδρομητής του ΟΤΕ, δεν μπορείς να το δεις από το White Pages. Όμως, αν θέλεις να μαθαίνεις τα σε ποιον ανήκουν τα νούμερα που σε καλούν, μπορείς να κάνεις συνδρομή παρακολούθησης (στον ΟΤΕ, αν έχεις Οτε) και θα μαθαίνεις που ανήκει το τηλέφωνο και ας μην είναι συνδρομητής του ΟΤΕ. Αυτό ισχύει και για απόρρητα νούμερα που σε καλούν και βγαίνουν ως "private". Σου έρχεται μια λίστα με τους αριθμούς.

 

Το έχω ενεργοποιήσει πρόσφατα, και περιμένω την λίστα.

 

Ποιο εύκολο βέβαια θα ήταν αν καλούσες τον αριθμό, να δεις ποιος σε πήρε αντί να ψάχνεσαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι συνδρομητής του ΟΤΕ, δεν μπορείς να το δεις από το White Pages. Όμως, αν θέλεις να μαθαίνεις τα σε ποιον ανήκουν τα νούμερα που σε καλούν, μπορείς να κάνεις συνδρομή παρακολούθησης (στον ΟΤΕ, αν έχεις Οτε) και θα μαθαίνεις που ανήκει το τηλέφωνο και ας μην είναι συνδρομητής του ΟΤΕ. Αυτό ισχύει και για απόρρητα νούμερα που σε καλούν και βγαίνουν ως "private". Σου έρχεται μια λίστα με τους αριθμούς.

 

Το έχω ενεργοποιήσει πρόσφατα, και περιμένω την λίστα.

 

Ποιο εύκολο βέβαια θα ήταν αν καλούσες τον αριθμό, να δεις ποιος σε πήρε αντί να ψάχνεσαι :)

 

stanmana στην λίστα που θα πάρεις θα γράφει ημερομηνία-ώρα και ΜΟΝΟ τον αριθμό του τηλεφώνου. ΔΕΝ θα γράφει τα στοιχεία του ιδιοκτήτη. Επίσης αυτός που σε καλεί ακούει ηχητικό μήνυμα οτι θα αποκαλυφθεί ο αριθμός του και αν το κλείσει εγκαίρως, το νούμερο του δεν θα φανεί καθόλου στη λίστα σου (οπότε αν κάποιος σου κάνει πλάκα θα το κλείσει ή θα σε πάρει απο καρτοτηλέφωνο).

 

Κάνε μια χάρη για ενημέρωση του forum. Αν σε καλέσει κάποιος με απόρρητο αριθμό ΟΤΕ (οχι μη εγγραφή σε τηλεφωνικούς καταλόγους) επιβεβαίωσε οτι εμφανίζεται ή οχι το νούμερο του.

 

Όπως καταλαβαίνεις η λύση που πρότεινες δεν εξυπηρετεί το πρόβλημα του topic starter γιατί ήδη έχει το νούμερο.

 

ΥΓ: Ακριβή σαν υπηρεσία η άτιμη. Πατάνε στην ανάγκη βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stanmana στην λίστα που θα πάρεις θα γράφει ημερομηνία-ώρα και ΜΟΝΟ τον αριθμό του τηλεφώνου. ΔΕΝ θα γράφει τα στοιχεία του ιδιοκτήτη. Επίσης αυτός που σε καλεί ακούει ηχητικό μήνυμα οτι θα αποκαλυφθεί ο αριθμός του και αν το κλείσει εγκαίρως, το νούμερο του δεν θα φανεί καθόλου στη λίστα σου (οπότε αν κάποιος σου κάνει πλάκα θα το κλείσει ή θα σε πάρει απο καρτοτηλέφωνο).Κάνε μια χάρη για ενημέρωση του forum. Αν σε καλέσει κάποιος με απόρρητο αριθμό ΟΤΕ (οχι μη εγγραφή σε τηλεφωνικούς καταλόγους) επιβεβαίωσε οτι εμφανίζεται ή οχι το νούμερο του.

 

Όπως καταλαβαίνεις η λύση που πρότεινες δεν εξυπηρετεί το πρόβλημα του topic starter γιατί ήδη έχει το νούμερο.

 

ΥΓ: Ακριβή σαν υπηρεσία η άτιμη. Πατάνε στην ανάγκη βλέπεις.

 

Ναι, έχεις δίκιο. Εννοούσα μαθαίνεις τον αριθμό, όχι στοιχεία, ανεξάρτητα αν ήταν από συνδρομητή του ΟΤΕ ή όχι. Τα στοιχεία τα βρίσκεις μετά αν θέλεις. Και όχι, δεν εμφανίζεται στην οθόνη ο αριθμός..οι αριθμοί ήρθαν σε λίστα και είδα από που ήταν. Είναι λίγο ακριβή υπηρεσία όντως και για λίγες μέρες μόνο, αλλά άξιζε.

 

Το ανέφερα απλώς σαν υπηρεσία, όχι λύση, γνωρίζω ότι έχει τον αριθμό γι'αυτό έκλεισα με αυτό που είπα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έχουν καλέσει από call center!

 

 

επανηλθα! ο φιλος γιαννερτ ηταν ο σωστος τελικα το εψαξα και ηταν απο το 11880 η καποιο παρομοιο (δε θυμαμαι) αυτο που με εξοργισε ειναι οτι ενω το τηλεφωνο μου ειναι ακαταχωρητο, στην κληση που ειχα δεχθει ρωτησαν αν ειναι εκει του ταδε, οταν τους ρωτησα γιατι ρωτανε η απαντηση ηταν "το ζηταει ενας πελατης μας" και οταν στο τελος ρωτησα ποιος ειναι το κλεισανε χωρις απαντηση.

λογικο να ανυσηχισα αφου πολλες φορες ακουμε οτι μετα απο περιεργα τηλεφωνα γινεται ληστεια.

παντως εξοργιστικα γιατι απο τη στιγμη που το εχω ακαταχωρητο προφανως δε θελω να μπορει να το βρει κανεις μη εξουσιοδοτημενος και δε καταλαβα πως λειτουργουν αυτου του ειδους τα τηλεφωνικα κεντρα, παιρνουνε τηλεφωνο 100 ατομα με το ιδιο επωνυμο σε μια περιοχη για να δουν αν αυτος που ζηταει ο "πελατης τους" μενει σε καποιο απαυτα? περιεργο

 

 

 

 

ενα αλλο θεμα μιας και το εφερε η κουβεντα. τα κρατοτηλεφωνα εμφανιζουν αποκρυψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

ενα αλλο θεμα μιας και το εφερε η κουβεντα. τα κρατοτηλεφωνα εμφανιζουν αποκρυψη?

Κανονικά ναι. Αν και παίζει να πετύχεις κανένα χωρίς απόκρυψη. Είχα πετύχει ένα και μ είχε βολέψει παλιότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά είχα πρόβλημα με κακόβουλες κλήσεις, ενεργοποιήσαμε την υπηρεσία και τα σκάσαμε στον ΟΤΕ και σήμερα λάβαμε την λίστα. Ο λαγός τσίμπησε μια φορά και δεν έκλεισε το τηλέφωνο ακούγοντας το μήνυμα και μας είπαν ότι είναι από καρτοτηλέφωνο στο λιμάνι. Το νούμερο το έχουμε ξέρετε πως μπορώ να εντοπίσω ακριβώς ποιο είναι; Το καλώ αλλα βουίζει ασταμάτητα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά είχα πρόβλημα με κακόβουλες κλήσεις, ενεργοποιήσαμε την υπηρεσία και τα σκάσαμε στον ΟΤΕ και σήμερα λάβαμε την λίστα. Ο λαγός τσίμπησε μια φορά και δεν έκλεισε το τηλέφωνο ακούγοντας το μήνυμα και μας είπαν ότι είναι από καρτοτηλέφωνο στο λιμάνι. Το νούμερο το έχουμε ξέρετε πως μπορώ να εντοπίσω ακριβώς ποιο είναι; Το καλώ αλλα βουίζει ασταμάτητα :(

 

 

στησου στο λίμανι και περιμενε να σε πάρουν :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...