Προς το περιεχόμενο

Μετανάστευση ΠΟΥ?


koszyg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ψάχνομαι κυρίως για Αγγλία ή Καναδά, με την διαφορά πως στην Αγγλία έχω τον θείο μου με την οικογένεια του, αλλά έχω φίλους στον Καναδά, και πραγματικά δεν συγκρίνεται ο τρόπος ζωής τους. Αλλά είναι πολύ δύσκολα να πας, ειδικά αν δεν έχεις συγγενείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 χρόνο αργότερα...

μεταξυ Αγγλιας (λονδινο),Βελγιο (βρυξελες),Γερμανια ( ρεγκενσμπουργκ) ποια χωρα θα διαλεγατε ? εχω και στις 3 πολεις συγγενεις,που λετε πως ειναι καλυτερα απο θεμα εργασιας και ζωης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δεν με ενοχλει αρκει να εχει δουλειες και νορμαλ βιοτικο επιπεδο.

μη μου πεις πως θεωρεις το ρεγκενσμπουργκ χωριο ?  :-D

υποψην αγγλικα μεχρι επιπεδου να συνενοηθω και να καταλαβω τι μου λενε ξερω ,γαλλικα και γερμανικα τιποτα ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος υπάρχει! Τι μπορώ να κάνω για σένα; :P

Επιτέλους! Υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να μετακομίσουμε Ιρλανδία σε ένα χρόνο το πολύ, κυρίως για Δουβλίνο. Η ανεργία είναι τόσο υψηλή όσο λένε? Επίσης έχω ακούσει πως η ζωή είναι αρκετά ακριβή. Με λίγα λόγια θα ήθελα να μάθω μειονεκτήματα, για οτι μπορείς να σκεφτείς.

 

Thanks :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά, πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω . Αποφασίζει κάποιος να μεταναστευσει σε άλλη χώρα, δεν έχει ιδέα πως δουλεύει το μεταναστευτικο, δεν ξέρει την γλώσσα, δεν έχει γνωστούς, πτυχία και...

 

Πάτε καλά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις να κανεις με τεχνολογια η ανεργια ειναι 0

παρακαλάμε να βρούμε κάποιον αξιόλογο και είναι όλοι πιασμένοι.

 

Γενικά δουλειά βρίσκεις. και αν βρεις οποιαδήποτε δουλειά, είναι αρκετά και με το παραπάνω να ζήσεις. Ειδικά με 2 μισθούς

Ζουν και 2 άτομα και με ένα μισθό με οικονομία

Τιμές λίγο παραπάνω από Αθήνα, σε όλα εκτός από το νοίκι που είναι στο θεό.

Δουβλίνο έχε υπόψιν οτι θα δυσκολευτείς πολύ να βρεις σπίτι σε νορμαλ τιμή που να μην είναι κουνελότρυπα η του 1800, ειδικά περίοδο φοιτητών, και όσο μακρύτερα από το κέντρο τόσο πιο φτηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 2 μέρες ψιλοκοιτάζω για σπίτια, φαίνονται πολύ πολύ μικρά όμως, δεν αναφέρουν και τετραγωνικά. Για αρχή δεν θα έχουμε τρελές απαιτήσεις πάντως. Εγώ είμαι στον τομέα της υγείας και θα ήθελα να σπουδάσω κάτι παραπάνω εκεί, ο σύντροφος είναι της τεχνολογίας και απ ότι βλέπω σε αγγελίες, δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μισθοί στην τεχνολογία ξεκινούν από 2000 -καθαρά μετά την εφορία- για θεσεις ανειδίκευτων. καλό θα είναι να προσπαθήσει από ελλάδα να στείλει βιογραφικά, ειδικά αν έχει πείρα. η διαδικασία πρόσληψης δεν είναι σήμερα έρχεσαι αύριο δουλεύεις, μπορεί να πάρει και μήνα/ες.

 

Ένα μέτριο 1 bedroom apartment στο κέντρο θα σου πηγαίνει γύρω στα 1000, ρευματα ιντερνετ κλπ βαλε 150 μεσο ορο.

σουπερμαρκετ, εμεις 2 άτομα μας πάει 200-300 το μήνα

εκτος κέντρου βρίσκεις πιο φτηνά και ποιοτικά.

Κέντρο εννοώ την περιοχή μεταξύ νορθ και σαουθ σερκιουλαρ ροαντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μια χαρά.. Έχει 8 χρόνια προυπηρεσία, οπότε εκείνος θα είναι οκ σχετικά. Με τα βιογραφικά όμως, τι γίνεται? Δηλαδή δεν απορρίπτουν βιογραφικά με διαφορετική διεύθυνση/χώρα? Κατάλαβα.. Θα δούμε που θα είναι πρώτα η δουλειά του ( αν τον πάρει κανείς ενώ μένει Ελλάδα ) και βλέπουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...