Προς το περιεχόμενο

Κλοπή πορτοφολιού


jason_rethymno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν 4 ώρες μου κλέψαν το πορτοφόλι στο μετρό στην σταση Ομόνοια.

Εκεί που περίμενα να πάρω τον συρμό.

Ευτυχώς δεν είχα πολλά λεφτά μέσα.

20€ έίχα.

Αλλα είχα μέσα κάρτα αναλήψεως της εθνικής τράπεζας (την οποία την ακύρωσα αμέσως)είχα επίσης την αστυνομική μου ταυτότητα και το δίπλωμα οδήγησης.

Πήγα στο αστυνομικό τμήμα της Ομόνοιας, αλλα είχε 15 αλβανους να περάσουν από αυτόφωρο κ θα πάω αύριο το πρωί.

Και ρωτάω τί πρέπει να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Να αναφέρεις που και πότε σου έκλεψαν το πορτοφόλι για αρχή.:Ρ

 

 

 

Απαιτούμενα δικαιολογητικά για την έκδοση Αστυνομικής Ταυτότητας

Αν είναι η πρώτη φορά που ζητάτε έκδοση δελτίου αστυνομικής ταυτότητας πρέπει να προσκομίσετε:

 

1. Ένα πρωτότυπο πιστοποιητικό του δήμου ή της κοινότητας στο δημοτολόγιο του οποίου είστε εγγεγραμμένος/η για έκδοση αστυνομικής ταυτότητας

 

Το πιστοποιητικό αυτό θα πρέπει να έχει εκδοθεί το αργότερο τρεις μήνες πριν την υποβολή του.

 

2.Τέσσερις πρόσφατες ασπρόμαυρες φωτογραφίες (για ταυτότητα)

3. Αίτηση που θα προμηθευθείτε από το Αστυνομικό Τμήμα

4. Βεβαίωση Νοσηλευτικού Ιδρύματος ή Υγειονομικού Εργαστηρίου για την ομάδα Αίματος και το RHESUS (εφόσον επιθυμείτε την αναγραφή του στο δελτίο σας.)

5. Ταξιδιωτικό ή άλλο έγγραφο ημεδαπής ή αλλοδαπής Αρχής, από το οποίο να προκύπτει προηγούμενη εγγραφή των στοιχείων «ΕΠΩΝΥΜΟ, ΟΝΟΜΑ και ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΕΡΑ» των ενδιαφερόμενων, με λατινικούς χαρακτήρες (εφόσον επιθυμείτε αναγραφή των ανωτέρω στοιχείων διαφορετική του προτύπου ΕΛΟΤ 743, υποβάλλοντας παράλληλα και σχετική υπεύθυνη δήλωση)

 

Απ' εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος όμως αν στο Α.Τ. Ομόνοιας, με τέτοιο χαμό που επικρατεί, θα δήλωνα κλοπή...

Ίσως είναι καλύτερο να δηλώσεις απώλεια, για πιό γρήγορα. Βέβαια σε αυτή την περίπτωση θα πληρώσεις ξανά το παράβολο (30-40€).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 4 ώρες μου κλέψαν το πορτοφόλι στο μετρό στην σταση Ομόνοια.

Εκεί που περίμενα να πάρω τον συρμό.

Ευτυχώς δεν είχα πολλά λεφτά μέσα.

20€ έίχα.

Αλλα είχα μέσα κάρτα αναλήψεως της εθνικής τράπεζας (την οποία την ακύρωσα αμέσως)είχα επίσης την αστυνομική μου ταυτότητα και το δίπλωμα οδήγησης.

Πήγα στο αστυνομικό τμήμα της Ομόνοιας, αλλα είχε 15 αλβανους να περάσουν από αυτόφωρο κ θα πάω αύριο το πρωί.

Και ρωτάω τί πρέπει να κάνω?

Εντάξει λοιπόν, πες μου τόπο συνάντησης να σου επιστρέψω ταυτότητα, κάρτες και έγγραφα. Δεν τα χρειάζομαι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος όμως αν στο Α.Τ. Ομόνοιας, με τέτοιο χαμό που επικρατεί, θα δήλωνα κλοπή...Ίσως είναι καλύτερο να δηλώσεις απώλεια, για πιό γρήγορα. Βέβαια σε αυτή την περίπτωση θα πληρώσεις ξανά το παράβολο (30-40€).

 

Οχι.Καλύτερα να δηλώσω κλοπή γιατί ο άλλος μπορεί να παραποιήσει τα στοιχεία της ΑΣ.ταυτότητας κ του διπλώματος και να την χρησιμοποιήσει όπως γουστάρει

 

Εντάξει λοιπόν, πες μου τόπο συνάντησης να σου επιστρέψω ταυτότητα, κάρτες και έγγραφα. Δεν τα χρειάζομαι αυτά.

 

Αν είσαι εσύ τότε πως είναι το επίθετό μου?Που έχεις την ταυτότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι.Καλύτερα να δηλώσω κλοπή γιατί ο άλλος μπορεί να παραποιήσει τα στοιχεία της ΑΣ.ταυτότητας κ του διπλώματος και να την χρησιμοποιήσει όπως γουστάρει

 

Είτε κλοπή δηλώσεις, είτε απώλεια, η ταυτότητα και το δίπλωμα θα ακυρωθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι εσύ τότε πως είναι το επίθετό μου?Που έχεις την ταυτότητα...

 

Εγώ το έκλεψα. Το επίθετό σου σημαίνει δωσμένος απ' τον Θεό, δε το λέω δημόσια για ευνόητους λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι εσύ τότε πως είναι το επίθετό μου?Που έχεις την ταυτότητα...

Έλα ρε μλκ χαλάρωσε...είπαμε

 

Λοιπόν, πήγαινε σε ένα αστυνομικό τμήμα και πες τους "μου κλέψανε το πορτοφόλι". Όλα τα άλλα είναι εύκολα μετά, θα σου πουν εκεί τι πρέπει να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε καλύτερα για να χω το κεφάλι μου ήσυχο θα δηλώσω κλοπή.

 

Μα είναι το ίδιο ακριβώς! Τι στο πήρε κάποιος από την τσέπη, τι σου έπεσε απ΄ την τσέπη και το πήρε κάποιος μετά από 1".

Στο λέω απλά γιατί αν δηλώσεις κλοπή ίσως καθυστερήσει αρκετά η διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πως στο κλεψανε?

Το είχα σε μια τσάντα μέσα με φερμουαρ και την είχα πίσω μου κ μου το ανοίξανε.

 

Εγώ το έκλεψα. Το επίθετό σου σημαίνει δωσμένος απ' τον Θεό, δε το λέω δημόσια για ευνόητους λόγους.

 

Και πότε έβγαλα το δίπλωμα οδήγησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε τζεισον ζεβζεκη... στην τσαντα το πορτοφολι? Ειναι σαν να το ειχες δεμενο με κανα σκοινι απο πισω σου, λογικο ειναι να στο κλεψουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι το ίδιο ακριβώς! Τι στο πήρε κάποιος από την τσέπη, τι σου έπεσε απ΄ την τσέπη και το πήρε κάποιος μετά από 1".

Στο λέω απλά γιατί αν δηλώσεις κλοπή ίσως καθυστερήσει αρκετά η διαδικασία.

 

Γι αυτό είσαι 100% σίγουρος; γιατί αμα δεν είσαι να μην το λες.Υπάρχει κανα λίνκ;Που το ακουσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...