Προς το περιεχόμενο

Φθηνες Επωνυμες Μαρκες σε Ρουχα


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαρεσουν μαρκες τυπου Gant, Polο Ralph Lauren, La Martina κτλ, αλλα με τιμες πανω απο 100σταρικο ανα τεμαχιο δεν κανεις δουλεια ετσι. Απο την αλλη ομως προτιμω να εχω ενα τετοιο μπλουζακι παρα 4-5 που θα περνα απο Zara, Bershka, Pull & Bear στο ιδιο συνολο τιμης.

 

Το θεμα ομως ειναι που βρισκουμε τετοια σε τιμη ευκαιριας? Γνησια παντα, οχι μουφες που κυκλοφορουν σε διαφορα σημεια. Το σεπτεμβριο ας πουμε ειχα βρει stock κοντομανικα πικε στις Σπετσες με 55 ευρω (Polo RL). Τωρα σε μακρυμανικα ακομα και με εκπτωσεις 65-75 παιζουν. Και επειδη θελω να παρω αρκετα δεν τις βρισκω συμφερουσες αυτες τις τιμες.

 

Εχετε κατι στα υποψιν?

 

Επισης στα διαφορα στοκατζιδικα, πως καταλαβαινεις αν οι μαρκες ειναι γνησιες ή αν τα τσιμπανε απο τις μουφες και τα μεταπουλανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 324
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και γω φίλε μου της ίδιας άποψης είμαι!Και όλα αυτά τα μπλουζάκια είναι κλασικά και ποιοτικά,οπότε μένουν για χρόνια!Εγώ τα τελευταία χρόνια,ψώνιζα μόνο 2 φορές το χρόνο στις εκπτώσεις!Έτσι τώρα έχουν μαζευτεί αρκετά!

 

Τώρα,είχα ακούσει για έναν στη γλυφάδα,που φέρνει από αμέρικα,και είναι σχετικά φθηνά!Αλλά δε ξέρω λεπτομέριες!

Πάντωςς,συγκεκριμένα στα ralph,αν θες να τσεκάρεις αν είναι μαιμού ή όχι,θα κοιτάξεις τη μπλούζα κάτω-κάτω!

Αν το πίσω μέρος είναι μακρύτερο απτό μποστινό τότε το μπλουζάκι είναι γνήσιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω φίλε μου της ίδιας άποψης είμαι!Και όλα αυτά τα μπλουζάκια είναι κλασικά και ποιοτικά,οπότε μένουν για χρόνια!Εγώ τα τελευταία χρόνια,ψώνιζα μόνο 2 φορές το χρόνο στις εκπτώσεις!Έτσι τώρα έχουν μαζευτεί αρκετά!

 

Τώρα,είχα ακούσει για έναν στη γλυφάδα,που φέρνει από αμέρικα,και είναι σχετικά φθηνά!Αλλά δε ξέρω λεπτομέριες!

Πάντωςς,συγκεκριμένα στα ralph,αν θες να τσεκάρεις αν είναι μαιμού ή όχι,θα κοιτάξεις τη μπλούζα κάτω-κάτω!

Αν το πίσω μέρος είναι μακρύτερο απτό μποστινό τότε το μπλουζάκι είναι γνήσιο!

 

Μπορεις μηπως να μαθεις λεπτομεριες να μου πεις? Το πισω μερος να ειναι μακρυτερο απο το μπροστινο? Εννοεις να εχει μεγαλυτερη πλατη?

 

Καποιος γενικοτερος κανονας? Ας πουμε στις αρχες του χειμωνα ειχα παρει απο ενα στοκατζιδικο στην βουλα, ενα Burberry μπλουζακι περιπου 100 ευρω με την εκπτωση, και μια φιλη μου διαπιστωσε πως το καρο στον γιακα ειναι λιγο στραβο. Οποτε δεν ξερω αν ηταν μαιμου ή γνησιο ελλατωματικο, αλλα ξερω οτι το μοσχοπληρωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις μηπως να μαθεις λεπτομεριες να μου πεις? Το πισω μερος να ειναι μακρυτερο απο το μπροστινο? Εννοεις να εχει μεγαλυτερη πλατη?

 

Καποιος γενικοτερος κανονας? Ας πουμε στις αρχες του χειμωνα ειχα παρει απο ενα στοκατζιδικο στην βουλα, ενα Burberry μπλουζακι περιπου 100 ευρω με την εκπτωση, και μια φιλη μου διαπιστωσε πως το καρο στον γιακα ειναι λιγο στραβο. Οποτε δεν ξερω αν ηταν μαιμου ή γνησιο ελλατωματικο, αλλα ξερω οτι το μοσχοπληρωσα.

Πρωτον, τα στοκατζιδικα πουλανε (εκτος απο κομματια που μεινανε στο ραφι) και ελατωματικα κομματια, ειναι γνωστο και υποτιθεται οτι οι πελατες που μπαινουν μεσα το γνωριζουν.

Δευτερον, οσο πιο φθηνα αγοραζεις μαρκα, τοσο αυξανονται οι πιθανοτητες να αγοραζεις μαιμου-μαρκα. Κοινη λογικη ειδικα στην Ελλαδα που η απατεωνια σε τετοια θεματα ουτε διωκεται, ουτε τιμωρειται.

Τριτον, 100 ευρω για ενα μπλουζακι απο στοκατζιδικο...Μαλλον πρεπει να αναθεωρησουμε τον ορο "στοκατζιδικο"...

 

Αν δε, το συνδυασει κανεις καχυποπτος με το ενδεχομενο να ειναι κ μαιμου-ελατωματικα κομματια, σκεψου τι κερδη κανει αυτο το "στοκατζιδικο"

 

Να προσεχετε απο που ψωνιζετε ακριβα ρουχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τριτον, 100 ευρω για ενα μπλουζακι απο στοκατζιδικο...Μαλλον πρεπει να αναθεωρησουμε τον ορο "στοκατζιδικο"...

 

Καλα μιλαμε οτι αρχικη ηταν 210 για αυτο το πηρα 100.

 

Να προσεχετε απο που ψωνιζετε ακριβα ρουχα...

 

Καλα δεν ειμαστε και αδαης τελειως, υποπτευομαστε και γνωριζουμε την πιθανοτητα καποιος να μας την παιξει, αλλα το θεμα ειναι πως μπορεις να προστατευτεις?

 

Στην τελικη ακομα και απο τις ιδιες τις μπουτικ να παρεις ουτε εκει εισαι 100% σιγουρος. Δεν εχετε ακουσει για το σκανδαλο στην Louis Vuitton της Κηφισιας που ακουστηκε οτι μια πλουσια κυρια τους κατηγοησε οτι της πουλησαν μαιμου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είσαι διατεθειμένος να χαλάσεις πολλά με τη μία (πάνω από 1500 ευρά), είναι φθινότερο να αγοράσεις αεροπορικό εισητήριο και να πας κάπου σαν εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειπαμε, αμα ειναι να χαλασω 1500 ευρω, τοτε θα πρεπει να τις εχει 1 ευρω την μια για να συμφερει.

 

Αυτο που δινεις που ειναι, Αμερικα? Αμα ειναι να το χω στα υποψιν οταν παω προς τα κει. Και πολλα να θελω να παω πως θα τα κουβαλησω πισω. Δεν εχουν τωρα αυστηρους κανονισμους με το συνολικο βαρος και τα ειδη που κουβαλας κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί περισσότερο σου δίνει το σήμα που έχει πάνω η μπλούζα απο μια που είναι στο ίδιο στυλ και δεν έχει????

 

Να απαντήσω εγώ? Πρεστίζ σου γύρω οτι είμαι λεφτάς, πρεστίζ στην παράταξη στο πανεπιστήμιο και κάνω μάγκα τον πωλητή που τις παίρνει στην μισή τιμή.

 

 

Για να μην είμαι και offtopic, μπορεί να βρείς απο αυτό το κατάστημα καμια που να σε συμφέρει να την πάρεις.

 

http://www.dress-for-less.de/tmpl/de/index.tmpl (Κάτω δεξιά μπορείς να αλλάξεις την γλώσσα σε αγγλικά. Είναι δοκιμασμένο απο άλλου χρήστες του insomnia)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο δεν υφισταται παρεμπιπτοντως.

 

Δηλαδή στις εκπτώσεις που σου βγάζει προσφορά 50% θες να μου πείς οτι μπαίνει μέσα ο μαγαζάτορας? Σκέψου και 50% έκπτωση και βγάζει παλι κέρδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή στις εκπτώσεις που σου βγάζει προσφορά 50% θες να μου πείς οτι μπαίνει μέσα ο μαγαζάτορας? Σκέψου και 50% έκπτωση και βγάζει παλι κέρδος.

 

Μάλλον εννοεί ότι πουλάνε με περίπου 400% κέρδος. Δε βγαζουν μόνο τα διπλά από αυτά που έδωσαν για χονδρική. Πως αλλιώς θα κρατήσουν μαγαζί με τόσα έξοδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εννοεί ότι πουλάνε με περίπου 400% κέρδος. Δε βγαζουν μόνο τα διπλά. Πως αλλιώς θα κρατήσουν το μαγαζί;

 

Αυτό ήθελα να πω και εγώ. Απλά έβαλα για να είμαι πιο ευγενικός ένα μικρό ποσοστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένεις τις εκπτώσεις στην Αμερική και εκμεταλλεύεσαι υπήρεσια αποστολής δεμάτων στην Ελλαδα και σου σκάνε "τσαμπα". Πριν 2 εβδομάδες πήρα μια ζακέτα Ralph που εδώ την είχανε 97€ με 30% έκπτωση, 60€ απο αμερική μαζί με κάτι polo 45€ το ένα (ειχανε έκπτωση και στην Αμερική...και χωρίς έκπτωση όμως φτηνότερα βγαίνανε). Και μιλάμε πάντα για αγορά απο το επισημο site της Ralph. Με τον ίδιο τρόπο έχω και τη μισή συλλογή της Abercrombie για καθημερινά που μου βγαίνουν σε τιμές λες και παίρνω Nike εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δηλαδή στις εκπτώσεις που σου βγάζει προσφορά 50% θες να μου πείς οτι μπαίνει μέσα ο μαγαζάτορας? Σκέψου και 50% έκπτωση και βγάζει παλι κέρδος.

Καλα δεν εχεις αδικο. Απλως ο πωλητης δεν εχει τοσο ποσοστο εκπτωσης υπο συνθηκες μη επισημων εκπτωσεων,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένεις τις εκπτώσεις στην Αμερική και εκμεταλλεύεσαι υπήρεσια αποστολής δεμάτων στην Ελλαδα και σου σκάνε "τσαμπα". Πριν 2 εβδομάδες πήρα μια ζακέτα Ralph που εδώ την είχανε 97€ με 30% έκπτωση, 60€ απο αμερική μαζί με κάτι polo 45€ το ένα (ειχανε έκπτωση και στην Αμερική...και χωρίς έκπτωση όμως φτηνότερα βγαίνανε). Και μιλάμε πάντα για αγορά απο το επισημο site της Ralph. Με τον ίδιο τρόπο έχω και τη μισή συλλογή της Abercrombie για καθημερινά που μου βγαίνουν σε τιμές λες και παίρνω Nike εδώ.

 

Ειδικά για τα Ralph Lauren, είχα πάει προ εκπτώσεων και πήρα ένα μπουφαν από το Notos με 300 ευρώ και την ίδια μέρα το βράδυ είδα το ίδιο στο site της RL με 60 ευρώ lipssealed.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...