Προς το περιεχόμενο

Thomson TG585 v8


kostas^^

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου σε ευχαριστω κατ αρχην για τις απαντησεις σου....

Α.βαζω την εντολη όπως ειπαμε με τα βελακια αλλα δυστηχως τπτ...παταω το μπροστινο κουμπι όπως πρωτα περιπου 10 secs αλλα ματαια...

Β.Θελω να ανοιγωκλεινω το ασυρματο όπως πρωτα χωρις να χρειαζεται να ανοιγω laptop να μπαινω στο μενου και ουτω χαθεξης

Και στην τελικη τα ιδια λεμε παιδια με διαφορετικο τροπο αλλα το αποτέλεσμα παραμενει το ιδιο...Τελος παντων ευχαριστω για την ανταποκριση ολων

 

Επιτελους τα καταφερα με αυτό ":wps config ssid_id=0 state=disabled"

Και παλι ευχαριστω παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχουμε δυο λυσεις.η μια ειναι να βρω ενα v7 να το δοκιμασω και να σου πω.το δευτερο ειναι να μπω με team viewer και να δουμε τι γινεται.θα δοκιμασω αυριο με ενα v7 να δω μηπως μου διαφευγει τιποα απο τοτε που το εχω και σου γραφω.

εχεις το v7 με το firmware της forthnet 8.2.7.7 σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως το εχουμε γραψει παραπανω το εχει κανει και ο φιλος αλλα του βγαζει In use.

για τον τοπικ σταρτερ.δοκιμασε να ειναι κλειστο το wifi οταν το κανεις ή να μην ειναι κανεις συνδεδεμενος.

εναλλακτικα αν δεν παιξει κανε ενα hard reset μηπως κατι εχει σκαλωσει μετα το firmware update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας, 

έχω ένα θέμα με το 585v8 κι αφού διάβασα για μέρες ολόκληρες ότι πληροφορία έχετε γράψει αποφάσισα να εγγραφώ για να ρωτήσω γιατί θα σκάσω.

Προσπαθώ να περάσω generic firmware στο 585v8, έχω δοκιμάσει ότι κι αν έχετε πει, με δυο διαφορετικούς wizards, με διαφορετικές εκδόσεις λογισμικού, με απενεργοποιημένο firewall και antivirus, είμαι amin στο pc Μου οπότε δεν χρειάζεται να αλλάξω κάτι εκεί,  αλλά αποτυγχάνω συνέχεια.

Η έκδοση λογισμικού που προσπαθώ να περάσω είναι η ZYALEA8.27A.bli (δοκίμασα και άλλες αλλά θεωρώ οτι σ' αυτήν πρέπει να επικεντρωθώ εκτός αν κάνω λάθος? )

Χρησιμοποίησα 2 διαφορετικούς wizards απο εδώ http://community.plus.net/library/hardware/how-to-upgradedowngrade-the-firmware-on-the-thomson-585v7/

Στην πρώτη περίπτωση που δεν ξεκαθαρίζει για τι λειτουργικό είναι (υποθέτω για xp), φτάνει στο σημείο που λέει "starting the upgrade mode and transferring the firmware κι εκεί όταν η πάνω μπάρα είναι στο 16% κι η κάτω στο 12% δίνει σφάλμα και κόβει η διαδικασία.

Επίσης, δοκίμασα με τον wizard για windows7, εκεί οι μπάρες μου προχωράνε σχεδόν μέχρι το 100% αλλά και πάλι στο τέλος δίνει σφάλμα.

Έχω κάνει άπειρες φορές hard reset την συσκευή, δοκίμασα όλες τις ethernet Και τελικά είμαι ένα στάδιο πριν το σπάσω γιατί δεν μπορώ να κάνω επιτέλους την αναβάθμιση.

 

υ.γ Ξέχασα να πω οτι έχω ΟΤΕ, μου έχουν δώσει ένα zte κι αν καταφέρω να κάνω αναβάθμιση στο thomson, το zte θα το στείλω στην φουκουσίμα για πυρηνική δοκιμή για να μην το ξαναδώ μπροστά μου :D

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανήλθες βλέπω εδώ πιο διαβασμένος  :-D

Το firmware update σε αυτό το router είναι όντως μια αρκετά επίπονη διαδικασία. Εγώ θυμάμαι τότε δεν είχα διαθέσιμο κάποιο μηχάνημα με windows και προσπαθούσα μέσω virtual machine με ευτυχές τελικό αποτέλεσμα. Δεν θυμάμαι και πολλά να σου πω αλλά θα σου στείλω τον update wizard που είχα χρησιμοποιήσει για την αναβάθμιση τότε. Ελπίζω με αυτόν να έχεις περισσότερη τύχη στην προσπάθεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλιο :D σ' ευχαριστώ (ναι έριξα πολύ διάβασμα) αλλά τελικά δεν χρειάστηκε ο wizard που έδωσες.
Το λάθος μου ήταν το εξής.

Στο pc μου έχω 2 θύρες ethernet.

Και οι δυο δουλεύουν κανονικά και συνδέω το καλώδιο του ίντερνετ κατα βούληση σε όποια να'ναι χωρίς ποτέ να έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα γιατί είναι μόνιμα ενεργοποιημένες και οι δυο και δουλεύουν απροβλημάτιστα.

Κούμπωσα λοιπόν το thomson σ' αυτήν που είχα κενή και είχα τα προβλήματα που προανέφερα.

Όταν κάποια στιγμή μου έκοψε να συνδέσω το thomson στην άλλη θύρα, τότε πέρασε το λογισμικό με την πρώτη προσπάθεια χωρίς κανένα πρόβλημα. Άρα το λάθος ήταν καθαρά δικό μου.

Τώρα όσον αφορά το thomson, το βράδυ αντικατέστησε το zte χωρίς προβλήματα.

Δεν κέρδισα κάτι στην ταχύτητα που κλειδώνει (5.2 συγχρόνισε όπως και το zte) και το wifi του είναι κατα πολύ υποδεέστερο του zte.

Ελπίζω όμως να μην έχω τόσες αποσυνδέσεις ή ακόμα καλύτερα, καθόλου αποσυνδέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά λοιπόν, έστω και με μια μικρή περιπέτεια!

 

Το Thomson σαν modem είναι αξιοσημείωτα σταθερό και έχει την τρομερή ικανότητα να κρατάει τον συγχρονισμό σε δύσκολες γραμμές. Αν ακόμα και με αυτό έχεις αποσυνδέσεις θα είναι επιβεβαιωμένο ότι έχεις προβληματική γραμμή και η σωτηρία σου θα μπορέσει να έρθει μόνο από τους τεχνικούς του ΟΤΕ.

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα του είναι η εμβέλεια του wi-fi και η λειτουργία της συσκευής σαν router γενικότερα. Αν θέλεις να βελτιώσεις λίγο την εμβέλεια του wi-fi μπορείς να κάνεις μια μικρή επέμβαση προσθέτοντας εξωτερική κεραία με φθηνά υλικά από την Κίνα που θα βοηθήσει λίγο την κατάσταση.

 

Το καλύτερο βέβαια είναι να το συνδέσεις σε λειτουργία bridge με μια διαφορετική συσκευή router που θα επιφορτιστεί αυτή το συγκεκριμένο έργο. Έτσι θα μπορέσεις να συνδυάσεις τα πλεονεκτήματα δυο συσκευών και θα μπορέσεις να πάρεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα με την ψύξη είχε το V7 που είχε ελλιπείς οπές εξαερισμού, στο V8 όμως το πρόβλημα λύθηκε σε μεγάλο βαθμό. Αν θέλεις βέβαια μπορείς να το κάνεις, εγώ το έβαλα περισσότερο για να εξετάσεις την τοποθέτηση εξωτερικής κεραίας ώστε να βελτιώσεις την εμβέλεια του ασύρματου δικτύου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, 

έχω ένα θέμα με το 585v8 κι αφού διάβασα για μέρες ολόκληρες ότι πληροφορία έχετε γράψει αποφάσισα να εγγραφώ για να ρωτήσω γιατί θα σκάσω.

Προσπαθώ να περάσω generic firmware στο 585v8, έχω δοκιμάσει ότι κι αν έχετε πει, με δυο διαφορετικούς wizards, με διαφορετικές εκδόσεις λογισμικού, με απενεργοποιημένο firewall και antivirus, είμαι amin στο pc Μου οπότε δεν χρειάζεται να αλλάξω κάτι εκεί,  αλλά αποτυγχάνω συνέχεια.

Η έκδοση λογισμικού που προσπαθώ να περάσω είναι η ZYALEA8.27A.bli (δοκίμασα και άλλες αλλά θεωρώ οτι σ' αυτήν πρέπει να επικεντρωθώ εκτός αν κάνω λάθος? )

Χρησιμοποίησα 2 διαφορετικούς wizards απο εδώ http://community.plus.net/library/hardware/how-to-upgradedowngrade-the-firmware-on-the-thomson-585v7/

Στην πρώτη περίπτωση που δεν ξεκαθαρίζει για τι λειτουργικό είναι (υποθέτω για xp), φτάνει στο σημείο που λέει "starting the upgrade mode and transferring the firmware κι εκεί όταν η πάνω μπάρα είναι στο 16% κι η κάτω στο 12% δίνει σφάλμα και κόβει η διαδικασία.

Επίσης, δοκίμασα με τον wizard για windows7, εκεί οι μπάρες μου προχωράνε σχεδόν μέχρι το 100% αλλά και πάλι στο τέλος δίνει σφάλμα.

Έχω κάνει άπειρες φορές hard reset την συσκευή, δοκίμασα όλες τις ethernet Και τελικά είμαι ένα στάδιο πριν το σπάσω γιατί δεν μπορώ να κάνω επιτέλους την αναβάθμιση.

υ.γ Ξέχασα να πω οτι έχω ΟΤΕ, μου έχουν δώσει ένα zte κι αν καταφέρω να κάνω αναβάθμιση στο thomson, το zte θα το στείλω στην φουκουσίμα για πυρηνική δοκιμή για να μην το ξαναδώ μπροστά μου :D

ευχαριστώ εκ των προτέρων

τελευταιο firmware ειναι αυτο.8.2.7.8 generic και υπαρχει και 8.2.7.8 απο forthnet.δεν ξερω που το βρηκες αυτο που εχεις και μηπως ειναι του v7?δοκιμασες αυτο.δεν νομιζω να φταιει κατι στο pc αφου ειναι κλειστα firewall κτλ.εναλλακτικα καρφωτες ip και safe mode ή απο αλλο pc.o wizard αν ξεκιναει εισαι μια χαρα.το ρουτερ μπορεις να το βαλεις σε tftp mode πατωντας μεσα το reset και αναβοντας το.δεν το αφηνεις μεχρι να αναψει το power Πορτοκαλι.και να μην το κανεις αυτο ο wizard θα το βαλει σε tftp mode απλα στο λεω σαν troubleshooting..τυπικα βαλε πρωτη ethernet αν και παιζει απο ολες.γινεται και update με tftp αλλα no reason.πιστευω οτι το firmware φταιει αλλιως βλεπουμε και για tftp.κλασεις καλυτερο το v8 απο το zte.

Επανήλθες βλέπω εδώ πιο διαβασμένος  :-D

Το firmware update σε αυτό το router είναι όντως μια αρκετά επίπονη διαδικασία. Εγώ θυμάμαι τότε δεν είχα διαθέσιμο κάποιο μηχάνημα με windows και προσπαθούσα μέσω virtual machine με ευτυχές τελικό αποτέλεσμα. Δεν θυμάμαι και πολλά να σου πω αλλά θα σου στείλω τον update wizard που είχα χρησιμοποιήσει για την αναβάθμιση τότε. Ελπίζω με αυτόν να έχεις περισσότερη τύχη στην προσπάθεια σου.

γενικως ολοι οι wizard παιζουν εκτος αν σου πεταει error οτι δεν ειναι για το λειτουργικο σου.

Στέλιο :D σ' ευχαριστώ (ναι έριξα πολύ διάβασμα) αλλά τελικά δεν χρειάστηκε ο wizard που έδωσες.

Το λάθος μου ήταν το εξής.

Στο pc μου έχω 2 θύρες ethernet.

Και οι δυο δουλεύουν κανονικά και συνδέω το καλώδιο του ίντερνετ κατα βούληση σε όποια να'ναι χωρίς ποτέ να έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα γιατί είναι μόνιμα ενεργοποιημένες και οι δυο και δουλεύουν απροβλημάτιστα.

Κούμπωσα λοιπόν το thomson σ' αυτήν που είχα κενή και είχα τα προβλήματα που προανέφερα.

Όταν κάποια στιγμή μου έκοψε να συνδέσω το thomson στην άλλη θύρα, τότε πέρασε το λογισμικό με την πρώτη προσπάθεια χωρίς κανένα πρόβλημα. Άρα το λάθος ήταν καθαρά δικό μου.

Τώρα όσον αφορά το thomson, το βράδυ αντικατέστησε το zte χωρίς προβλήματα.

Δεν κέρδισα κάτι στην ταχύτητα που κλειδώνει (5.2 συγχρόνισε όπως και το zte) και το wifi του είναι κατα πολύ υποδεέστερο του zte.

Ελπίζω όμως να μην έχω τόσες αποσυνδέσεις ή ακόμα καλύτερα, καθόλου αποσυνδέσεις.

παραξενο αυτο εφοσον η καρτα δικτυου δεν εχει καλωδιο πανω αρα δεν ειναι ενεργοποιημενη.το thomson και πλεον technicolor ειναι οτι πιο σταθερο σε θεματα αποσυνδεσεων.με παραξενευει που λες οτι το zte εχει καλυτερο wifi απο το thomson.δοκιμασε αμα θες να αλλαξεις καναλι.αν τωρα το zte σου παιζει καλυτερα στο wireless μπορεις αμα θες να βαλεις το zte να παιξει σαν ενα dummy access point πανω στο technicolor και κλεινεις το wifi του technicolor.επισης για τις αποσυνδεσεις πρεπει να τσεκαρεις την γραμμη σου να δεις μηπως ειναι καποιο θεμα.πχ συναγερμος χωρις φιλτρο.ή καποια οξειδωση σε καποιο πριζακι ή καποιο θεμα στον κατανεμητη ή στην χωνευτη.θελει δοκιμες για να δεις τι γινεται.μεχρι και καποια συσκευη μπορει να σου κανει το προβλημα.απο την αλλη μπορει απλα να εισαι μακρυα και να ειναι χαλια ο χαλκος του οτε.το πρωτο τεστ συνηθως αν καποιου πιανουν τα χερια ειναι δοκιμη σε κατανεμητη/χωνευτη και αν δεν πιανουν δοκιμη στην κεντρικη πριζα βγαζοντας ολα τα τηλεφωνα και τα φιλτρα και τα σπλιττερ.επισης μικρο τηλεφωνικο καλωδιο τοσο στο ιντερνετ οσο και στα τηλεφωνα.δες και το firmware το 8.2.7.8 .δεν ξερω αν το δικο σου ειναι generic ή οχι.αλλα το τελευταιο generic ξερω οτι ειναι το 8.2.7.8.αν δεν ειναι generic μπορει να εχει κλειστο το telnet ή καποιο λογοτυπο στο ρουτερ μεσα να φαινεται ή να ειναι αλλα τα admin στοιχεια.αν ψαξεις Info θα δεις τι ειναι.εχουν κλεισει και τα δυο sites που ειχαν firmware και ελεγαν τι ειναι το καθενα(leoforeia.gr και modem help.co.uk)

Όλα καλά λοιπόν, έστω και με μια μικρή περιπέτεια!

Το Thomson σαν modem είναι αξιοσημείωτα σταθερό και έχει την τρομερή ικανότητα να κρατάει τον συγχρονισμό σε δύσκολες γραμμές. Αν ακόμα και με αυτό έχεις αποσυνδέσεις θα είναι επιβεβαιωμένο ότι έχεις προβληματική γραμμή και η σωτηρία σου θα μπορέσει να έρθει μόνο από τους τεχνικούς του ΟΤΕ.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα του είναι η εμβέλεια του wi-fi και η λειτουργία της συσκευής σαν router γενικότερα. Αν θέλεις να βελτιώσεις λίγο την εμβέλεια του wi-fi μπορείς να κάνεις μια μικρή επέμβαση προσθέτοντας εξωτερική κεραία με φθηνά υλικά από την Κίνα που θα βοηθήσει λίγο την κατάσταση.

Το καλύτερο βέβαια είναι να το συνδέσεις σε λειτουργία bridge με μια διαφορετική συσκευή router που θα επιφορτιστεί αυτή το συγκεκριμένο έργο. Έτσι θα μπορέσεις να συνδυάσεις τα πλεονεκτήματα δυο συσκευών και θα μπορέσεις να πάρεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

το v8 εχει εξωτερικη κεραια ηδη.ναι βεβαια μπορεις να βαλεις μεγαλυτερη αμα θες.αλλα ειναι βραχος το ρημαδι.δεν νιωθει.ειναι αυτο που ειπες.αν το thomson δεν κραταει σταθερη την γραμμη τοτε δεν θα την κρατησει κανενα και ειναι βλαβη.το v8 εχει νορμαλ wireless.στα technicolor που εχουν εσωτερικη κεραια χαλασε ακομα περισσοτερο το wifi δυστυχως.αλλιως ειτε το βαζει bridge ειτε απλα παιρνει ενα access point ή βαζει καποιο παλιο ρουτερ να κανει το access point .

Στέλιο ευχαριστώ,

Ωραίος "μόντας" ο Γιάννης..

Θα την δοκιμάσω κι εγω την μόντα με τις ψύκτρες.

 

υπαρχει και μια γρηγορη λυση.

Πρόβλημα με την ψύξη είχε το V7 που είχε ελλιπείς οπές εξαερισμού, στο V8 όμως το πρόβλημα λύθηκε σε μεγάλο βαθμό. Αν θέλεις βέβαια μπορείς να το κάνεις, εγώ το έβαλα περισσότερο για να εξετάσεις την τοποθέτηση εξωτερικής κεραίας ώστε να βελτιώσεις την εμβέλεια του ασύρματου δικτύου σου.

αν δεν θελει καποιος να μπει στον κοπο να βαλει ψυκτρες υπαρχει και μια αρκετη απλη λυση για να ριξεις αρκετα την θερμοκρασια του thomson.περα οτι μερικοι απλα βγαζουν το καπακι ή ανοιγουν παραπανω θυρες εξαερισμου υπαρχει και η απλη λυση.

το ρουτερ το βαζεις ορθιο.οι θυρες εξαερισμου στo v7 v8 ειναι απο κατω.το αποκατω ειναι σε αποσταση αναπνοης απο το επιπλο πχ που το εχεις με αποτελεσμα να παγιδευει τον ζεστο αερα.αν βαλεις το ρουτερ καθετα οι θυρες εξαερισμου πανε στο πλαι και ο ζεστος αερας βγαινει εξω με αποτελεσμα αρκετη διαφορα στην θερμοκρασια.δοκιμαστε το.

στο v7 ειχαν βαλει λιγοτερες οπες απο κατω και δεν ειχαν βαλει καθολου στα πλαγια.

ZYAQAA8.278.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@poulinos

Ναι, απο την μέρα που μπήκε το thomson δεν παρατήρησα να έχει πέσει η σύνδεση, βράχος και φτού φτού μην το ματιάξω.

Όσον αφορά το θέμα της ταχύτητας ίντερνετ, ο οτε απεφάνθει οτι έχω πρόβλημα εσωτερικά.

Κάτω, στο κουτί της πολυκατοικίας που έρχεται το σήμα του οτε πιάνει 11.. και στο σπίτι έχω 5,2.. οπότε, indoor problem.

Αύριο θα έρθει τεχνικός, στον οποίο έχω εξηγήσει το θέμα μου

μου είπε οτι θα είναι "επίπονη" διαδικασία δεδομένου οτι έχω συναγερμό και δεν ξέρω ποια είναι η πρώτη πρίζα του σπιτιού και φυσικά δεν μπορεί να ξέρει αν δεν ανοίξει όλες τις πρίζες που είναι το πρόβλημα.

 

υ.γ Η αρχική εγκατάσταση του σπιτιού ήταν για σύνδεση isdn λόγω συναγερμού, μετά την άλλαξα σε pstn γιατί δεν χρησιμοποιούσα συναγερμό και τώρα -που χρησιμοποιώ τον συναγερμό- προσπαθώ να βρω τι φταίει.

Βέβαια, ακόμα κι όταν ήμουν με isdn, ούτε καλύτερη ταχύτητα ίντερνετ είχα ούτε σταθερή γραμμή, οπότε φαντάζομαι φταίει κάτι άλλο.

Διάβασα και το άρθρο σου για την σωστή εγκατάσταση adsl, συναγερμού κλπ οπότε αύριο που θα έρθει ο τεχνικός θα το έχω ανα χείρας και θα δούμε -ευελπιστώ- τι τελικά φταίει.

 

υ.γ2 η κάρτα δικτύου είναι ενεργοποιημένη μόνιμα -όσον αφορά το πρόβλημα που είχα στο pc και δεν μπορούσα να περάσω το firmware- απλά δείχνει οτι είναι αποσυνδεδεμένο καλώδιο δικτύου δεδομένου οτι δεν έχει κουμπωμένο καλώδιο επάνω της.

 

Αυτά απο μένα για την ώρα, σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και την βοήθειά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω το παραπανω μοντελο..thomson tg585 v8

 

δυστυχως απο ethernet θα καταληξω σε wireless οποτε ρωτω αν ξερετε τις δυνατοτητες του μηχανηματος...??

 

Μηπως με ασυρματο θα πεσει παρα πολυ η αποδοση του???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το παραπανω μοντελο..thomson tg585 v8

 

δυστυχως απο ethernet θα καταληξω σε wireless οποτε ρωτω αν ξερετε τις δυνατοτητες του μηχανηματος...??

 

Μηπως με ασυρματο θα πεσει παρα πολυ η αποδοση του???

Εξαρτάται την απόσταση και τη χρήση που θες. Για την απόσταση δοκιμάζεις και βλέπεις αν επαρκεί το σήμα. Αν θες να μεταφέρεις αρχεία είναι αργό γιατί συνδέεται max στα 65mbps και θα δεις ταχύτητες γύρω στα 30mbps

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κσλησπερα...

Η αποσταση θα ειναι 8 μετρα σε ευθεια εμβελια χωρις εμποδια και τοιχους αναμεσα...

Το θελω για downloanding και σερφαρισμα γενικοτερα...gaming ειναι must.. :-D

 

aaaaaaa. και η νεα καρτα που θα μπει για ασυρματο δικτυο ειναι η

 

PER.612801.jpg

 

PER.612801_1.jpg TP-LINK ARCHER T6E
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...