Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σόρρυ αλλα λόγω εμπειρίας πρέπει να πω πως τα πράγματα είναι πολυ απλά.

Δεν χρειάζεται να πει τίποτα ούτε να δηλώσει κάτι. Αν ερωτηθεί (σε περίπτωση που έχει και κάποια laptop μαζί της) λέει απλα "είναι δικό μου" και τελείωσε. ΔΕΝ υπάρχει καταγράφει αντικειμένων που μεταφέρονται όταν η συνολική αξία είναι λιγότερο απο 10.000$. Υπάρχει σαφείς σημείωση στο US Homeland security & Customs Service που σου δίνουν στο Αεροπλάνο για να συμπληρώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Αργησα λίγο να μπω στο club του ipad2 αλλά από χθες ...ήρθα στα ίσα μου! Μια εβδομάδα μετά την εκδήλωση ενδιαφέροντος στην document, με πήραν τηλέφωνο πως το λευκό 3g ήρθε και με περιμένει (μαζί με τον hdmi ανταπτορα και το γαλάζιο cover).

 

Και φυσικά έγινε αυτό που περίμενα: το MacBook έμεινε στην άκρη και θα ανοίγει πλέον μόνο στο γραφειο σε συνδυασμό με την εξωτερική οθόνη. Επίσης απορώ γιατί έχασα το χρόνο μου με το galaxy tab και χαίρομαι που την τελευταία στιγμή δεν πήρα το iconia με honeycomb απο το public την προηγούμενη εβδομάδα (με έσωσε το γεγονός πως δεν είχε Greek keyboard).

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λιώστοοοο! :mrgreen:

 

Ασε, σε λίγο θα έχω συμπληρώσει αγορές πάνω απο 100ευρω στο AppStore μόνο για το iPad... B)

 

Ερώτηση

Το gps στο ipad2 δουλεύει από το 3g (μέσω κινητής) ή είναι αυτόνομο (με δική του κεραία)?

 

Στις 3g εκδόσεις έχει κανονικό gps όπως και το iPhone. Στις wifi λειτουργεί μόνο απο τα ασύρματα δίκτυα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε, σε λίγο θα έχω συμπληρώσει αγορές πάνω απο 100ευρω στο AppStore μόνο για το iPad... B)

Γκούχου γκούχου... Πόσο είπες; 100; Γκούχου γκούχου και ξανά μανά γκούχου. Βάλε κάτι παραπάνω... Έχω σταματήσει να μετράω. Το μυαλό μου λέει όχι αλλά το δάκτυλό μου κάνει κλικ :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γκούχου γκούχου... Πόσο είπες; 100; Γκούχου γκούχου και ξανά μανά γκούχου. Βάλε κάτι παραπάνω... Έχω σταματήσει να μετράω. Το μυαλό μου λέει όχι αλλά το δάκτυλό μου κάνει κλικ :wub:

 

Εχμ ...100 ήταν απο χθες το βράδυ μέχρι σήμερα το μεσημέρι...

^_^

 

Τώρα σχετικά με το jailbreak το έχω ξαναπεί. Για εφαρμογές που χρησιμοποιώ και μου αρέσουν, προτιμώ να πληρώνω για αυτούς που ξοδεψαν χρόνο και χρήμα για να τις φτιάξουν, παρά να τις κλεψω. Εκτός αν μιλάμε για εναλλακτικές εφαρμογές που κυκλοφορούν free για σπασμενες συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά έγινε αυτό που περίμενα: το MacBook έμεινε στην άκρη και θα ανοίγει πλέον μόνο στο γραφειο σε συνδυασμό με την εξωτερική οθόνη.

Μια από τα ίδια κι εδώ!

 

Εδώ και 2 εβδομάδες, το MacBook υπάρχει μόνο για media management (Aperture για τις φωτογραφίες και iTunes για μουσική, βίντεο, podcact κλπ) και για downloading και transcoding (divx & mkv -> h.264). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα με πηραν τηλεφωνο απο Comart και απο Plaisio λογικα θα ηρθε καποια καινουργια παρτιδα... το περιμενω και γω το iPad 2 32Gb Wi-Fi White αυριο μεθαυριο.... mrgreen.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα με πήραν από Public στο Mall ότι ήρθε το iPad2 64gb wifi black που είχα εκδηλώσει ενδιαφερον.

Δεν το περίμενα νόμιζα οτι αυτη η φόρμα που ειχα συμπληρώσει δεν την είχε δει κανείς.

Πήγα πετώντας και το τσίμπησα και πήρα και ένα γαλάζιο smart cover.

Η αίσθηση που σου δίνει άμεσα είναι ότι είναι πιο ελαφρύ και πολύ πιο δυνατό.

Να πω πληροφοριακά οτι ήμουν κάτοχος του ίδιου μοντέλου στο πρώτο iPad μέχρι πρόσφατα και το είχα πάντα με την original θήκη και με αυτό κάνω τη σύγκριση.

Επίσης αγόρασα 5-6 εφαρμογές που είχα εκτιμήσει και δε θα μπορούσα χωρίς αυτές οι οποίες αξίζουν 500% τα λεφτα τους.

GoodReader, NoteTaker HD, ComicZeal, GarageBand(νέο αυτό), Bento, iStudiez Pro.

Σίγουρα θα χτυπήσω 5-6 ακόμη και μαζί με τις απαραίτητες free θα είμαι ΟΚ , πριν είχα καμμια 200αριά και πολλές ίδιες για το ίδιο αντικείμενο, βέβαια με βοήθησαν να δια λέξω την καλύτερη από τη κάθε κατηγορία ( κατα τη γνώμη μου πάντα).

Οι επόμενες αγορές μου θα είναι Reeder,Eyetv,Devonthink Pro, QuickOffice Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς εννοείς?

 

 

 

Ipad από verizon δεν είναι συμβατό με Ελλάδα (και Ευρώπη γενικά). Δεν είναι θέμα jailbreak, απλώς η συγκεκριμένη έκδοση δεν είναι GSM. Είναι CDMA.

 

Ρε παιδιά να ρωτησω κατι

 

Θα έρθει για καλοκαίρι ενας γνωστός απο usa τον άλλο μηνα και θελω να μου φέρει το ipad, αλλα μου είπαν ότι στο αεροδρόμιο εκεί πρέπει να δηλώσει ότι έχει μαζί του κατι τέτοιο και ότι είναι δικό του. Αρα λογικά θα πρεπει και επιστρέφοντας να το έχει πάλι μαζί του.

 

Ισχύει αυτό?

 

Δεν ισχύει. Όταν πας Αμερική, σου δίνουν μια φόρμα η οποία έχει να κάνει μόνο με πόσα λεφτά κουβαλάς. Δεν έχει να κάνει με ηλεκτρονικά που έχεις μαζί σου. Όταν γυρνάς (έχω κάνει το Αμερική- Αγγλία 4 φορές τον τελευταίο 1.5 χρόνο), στο τελωνείο της Αγγλίας δε ρωτάνε τίποτα. Μετά από εκεί για Ελλάδα (ΕΕ γαρ) δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Κρατάω μια μικρή επιφύλαξη για πτήση απευθείας ΗΠΑ - Ελλάδα, στο Ελληνικό τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,που έχετε βρεί καλύτερη τιμή και αγοράζετε ipad2?Ελλάδα ή ebay,amazon?

Στα ελληνικά eshop βλέπω πως δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.

Δυστυχώς εδώ στην επαρχία δεν έχει φέρει κανείς ipad2.Ψάχνω για 16gb wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως ένας νέος μελλοντικός (πιστεύω) κάτοχος Ipad2, έχω να κάνω μερικές ερωτήσεις:

1) Έχω αρκετές δικές μου σημειώσεις (σε word). Για να τις περάσω στο Ipad2 πρέπει να έχω ασύρματο δίκτυο στο σπίτι;

2) Αν τις μετατρέψω σε epub θα μπορώ να τις «ξεφυλλίζω» όπως βλέπω σε video στο youtube;

3) Υπάρχει επεξεργασία κειμένου για ipad;

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειαζεσαι ασυρματο δικτυο, μπορεις με usb και το itunes.

Mπορεις να δεις και ναδουλεψεις με word αρχεια , χωρις μετατροπες αν θελεις.

Υπαρχει το pages για ipad , το εχω και ειναι καταπληκτικο (και οικονομικο).

 

Εγω τυπωνω και ασυρματα ακομη απο το ipad με τον HP B101 printer.

 

 

http://www.apple.com/ipad/from-the-app-store/pages.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...