Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε το Avast 6


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Τρεις περίπου εβδομάδες μετά την κυκλφορία της πρώτης beta, το Avast 6 είναι πλέον διαθέσιμο για κατέβασμα στην τελική του έκδοση. Με βασικά χαρακτηριστικά του το βελτιωμένο sandbox και την καλύτερη διαδικτυακή προστασία ακόμη και στη δωρεάν του έκδοση, το Avast 6 εξακολουθεί να αποτελεί ένα από τα πιο αξιόλογα προγράμματα antivirus.Πιο συγκεκριμένα, το sandbox επιτρέπει την απομόνωση ύποπτων εφαρμογών και την εκτέλεσή τους σε ασφαλές περιβάλλον, όπου δεν μπορούν να βλάψουν το σύστημα. Επιπλέον, στην εμπορική έκδοση της εφαρμογής υπάρχει και το “SafeZone”, μια «ζώνη ασφαλείας» που χρησιμοποιείται στις περιπτώσεις που ο χρήστης πραγματοποιεί online συναλλαγές.

 

Επίσης, έχει προστεθεί ένα νέο εργαλείο, το Web Rep, που ενημερώνει το χρήστη για το κατά πόσο η ιστοσελίδα που έχει επισκεφθεί είναι ασφαλής, αλλά και ειδικό gadget για την sidebar των Windows που επιτρέπει την εύκολη πρόσβαση στον έλεγχο του υπολογιστή για ιούς, στην αναβάθμιση της βάσης και στο περιβάλλον εργασίας του προγράμματος.

 

Το Avast 6 υποστηρίζει τόσο 32bit όσο και 64bit συστήματα και είναι διαθέσιμο για κατέβασμα σε δωρεάν και εμπορικές εκδόσεις.

 

Link.png Site: http://downloadsquad.switched.com/2011/02/24/avast-6-free-antivirus-windows-download/'>Downloadsquad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε restart μου πετάει παραθυράκι για το webrep...

 

Σταματησε το απο τις ρυθμισεις του avast ....

 

Αν και εμενα δε μου το κανει αυτο πριν που το εβαλα σε ενα μηχανημα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δε βρήκα κάτι, αυτή η βλακεία του avast πως φεύγει από το sidebar. δοκίμασα να το κλείσω αλλά σε κάθε restart ξανανοίγει, το απεγκατάστησα και αυτό επιμέμενει να ανοίγει. τα νεύρα μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δε βρήκα κάτι, αυτή η βλακεία του avast πως φεύγει από το sidebar. δοκίμασα να το κλείσω αλλά σε κάθε restart ξανανοίγει, το απεγκατάστησα και αυτό επιμέμενει να ανοίγει. τα νεύρα μου..

όταν το εγκαταστουσες έπρεπε να πατήσεις costum installation και να διάλεγες αιτώ που θες να περαστεί τώρα πρέπει πας στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων εκεί πατάς δεξί κλικ πάνω στο Avast και διαλέγεις change και βγάζεις αυτά που δεν χρειαζόσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία... Έκανα manual update μέσα από το Avast 5 και μου έβαλε την έκδοση 6.0.1000. Το μόνο που ρώτησε ήταν αν θέλω να χρησιμοποιήσω το WebRep.

Επίσης ζήτησε επανεκκίνηση του υπολογιστή. Δεν μου άρεσε αυτό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία... Έκανα manual update μέσα από το Avast 5 και μου έβαλε την έκδοση 6.0.1000. Το μόνο που ρώτησε ήταν αν θέλω να χρησιμοποιήσω το WebRep.

Επίσης ζήτησε επανεκκίνηση του υπολογιστή. Δεν μου άρεσε αυτό....

δεν σου άρεσε που ζήτησε επανεκκίνηση? και πώς θα αντικαταστήσει τής παλιές του υπηρεσιες............ fail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πώς θα αντικαταστήσει τής παλιές του υπηρεσιες...

Όπως έκανε μέχρι τώρα με τις ανανεώσεις του προγράμματος, της μηχανής και της βάσης δεδομένων των ιών; Δε μου ζήτησε ποτέ επανεκκίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έκανε μέχρι τώρα με τις ανανεώσεις του προγράμματος, της μηχανής και της βάσης δεδομένων των ιών; Δε μου ζήτησε ποτέ επανεκκίνηση.

 

 

Φίλε μου όλα τα anti-virus όταν τα χρησιμοποιείς πρώτη φορά μετά το πρώτο τους update ζητάνε restart. Τι πιο λογικό..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...