Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία "παράνομης" εργασίας


Mirlogria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

οχι, δεν υπαρχουν ρουφιανοι, μονο φιλοι της αληθειας, του σωστου και του δικαιου

χαχαχαχαχαχαχα

 

 

SUPERMANlogo.jpg

 

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

οχι, δεν υπαρχουν ρουφιανοι, μονο φιλοι της αληθειας, του σωστου και του δικαιου

χαχαχαχαχαχαχα

 

Ναι στις καταγγελιες , και ας ειναι απο εχθρα , στεναχωρια μας .Περιμενω ποστ περι συλλογικοτητας και συμπαραστασης στον διπλανο, και επαναστατικης εξεγερσης , οπως και προτασεις επιτυχημενου ανταρτοπολεμου απεναντι στους Μεγαλους και τους συμμαχους ρουφιανους τους :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

εχω απορια γιατι μερικα ατομα μπαινουν στον κοπο να φτιαξουν account σε forum ασχετο με το θεμα τους μονο και μονο για να "μαζεψουν αποψεις" αντι να ψαξουν τη νομοθεσια στο google...

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Ας παρει μερισμα.

Μικροεπιχειρηση Μεγαλοεπιχειρηση δε παυει να ειναι επιχειρηση.

 

Οχι να μην παρει μερισμα.

Μικροεπιχειρηση Μεγαλοεπιχειρηση δε παυει να ειναι συγγενης πρωτου βαθμου.

 

Thread over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στις καταγγελιες , και ας ειναι απο εχθρα , στεναχωρια μας .Περιμενω ποστ περι συλλογικοτητας και συμπαραστασης στον διπλανο, και επαναστατικης εξεγερσης , οπως και προτασεις επιτυχημενου ανταρτοπολεμου απεναντι στους Μεγαλους και τους συμμαχους ρουφιανους τους :-D

απλα αδιαφορια.ουτε ρουφιανια ουτε συμπαρασταση και συλλογικοτητα

οσο για τους "επαναστατες,μικρους,Μεγαλους και ανταρτοπολεμο" και για το ποιος ειναι σωστος λαθος η ουδετερος δεν σχολιαζω γιατι δεν τα παω καλα με τα πολιτικα.

Η εθελοντική εργασία παίζει;

Υποθέτω ναι, αλλιώς δε θα μπορούσε να δουλέψει τίποτα με εθελοντές...

οχι ρε συ, μετα θα του κανουν καταγγελια επειδη δουλευει ανασφαλιστος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Οχι να μην παρει μερισμα.

Μικροεπιχειρηση Μεγαλοεπιχειρηση δε παυει να ειναι συγγενης πρωτου βαθμου.

 

Thread over.

 

P.S. Εχω φαει ταλαιπωρια απο τετοια φαση (εννοειται πως την κερδισα) και ξερω πως ειναι. Ας κατσει λοιπον ο ρουφ στη θεση του γιατι το τελευταιο πραγμα που θελει ειναι να τον βαλει στο ματι αυτος τον οποιο εριξε καταγγελεια στα καλα καθουμενα και χωρις λογο.

Να και το πορισμα, μετα εγω ειμαι ο "εξυπνακιας". Ειστε μερικοι εδω μεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Τεσπα η περιπτωση ειναι ιδιομορφη .Καλο ειναι ομως να κραταμε τα μποσικα ακομα και σε αυτην (στα λογια , και ο αγιος φοβερα θελει αλλα και γιατι οχι ενα βημα παραπανω) γιατι δεν θα μου εκανε εντυπωση αν καποιοι θεωρουσαν ''ρουφιανια'' την οποιαδηποτε καταγγελια περι ανασφαλιστης εργασιας.Και να θεωρουν λογικο ο μικροεπιχειρηματιας να εχει ανασφαλιστο οποιοδηποτε βοηθο οταν δεν βγαινει..και ρουφιανο οποιον θελει να τον ''βλαψει'' προασπιζομενος την νομιμοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο σημερα καταγγελιες σε καφετεριες που σχεδον ολοι δουλευουν ανασφαλιστοι η σε κανα πιτσιρικι που μοιραζει φυλλαδια σουβλατζιδικου λοιπον!

bluesattack τιποτα προσωπικο σε περιπτωση που παρεξηγηθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Καλησπέρα παιδιά!

 

Θέλω να καταγγείλω 40χρονο συνταξιούχο ο οποίος εργάζεται σε Super Market (ανήκει στη γυναίκα του)...

 

Που μπορώ να απευθυνθώ;Είναι ονομαστική η καταγγελία;

 

Ευχαριστώ...

 

38289609.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Να και το πορισμα, μετα εγω ειμαι ο "εξυπνακιας". Ειστε μερικοι εδω μεσα...

 

Δεν εισαι? Οταν μιλας για να παρει βοηθο μια μικρη επιχειρηση τι σε κανει? Εχεις δικη σου επιχειρηση και την πετας ετσι απλα αυτην τη εξυπναδα?

 

Σορρυ για το υφος μου αλλα τετοιες φρασεις που διαβαζω πραγματικα θελω να βγαλω τα ματια μου με μολυβι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε

απο σημερα καταγγελιες σε καφετεριες που σχεδον ολοι δουλευουν ανασφαλιστοι η σε κανα πιτσιρικι που μοιραζει φυλλαδια σουβλατζιδικου λοιπον!

 

 

Μια χαρα ακουγεται.Και τι καλα να αρχιζει να εφαρμοζεται και στην πραξη.. :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δεν απαιτειται δηλωση εργασιας και ενσημα κλπ, για προσωπα πρωτου βαθμου συγγενειας, τι το συνεχιζετε οτι πρεπει να την κανει την καταγγελια; Λετε να μην το ξερει αυτος οτι δεν ειναι παρανομος, το πιο γνωστο ειναι.

 

 

για δώστε λίγο αυτόν το νόμο, αριθμό ή φεκ, το θέμα είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Snoob, 8 Μαρτίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Δεν εισαι? Οταν μιλας για να παρει βοηθο μια μικρη επιχειρηση τι σε κανει? Εχεις δικη σου επιχειρηση και την πετας ετσι απλα αυτην τη εξυπναδα?

 

Σορρυ για το υφος μου αλλα τετοιες φρασεις που διαβαζω πραγματικα θελω να βγαλω τα ματια μου με μολυβι.

 

Ε ναι, διοτι ως γνωστον 700ευρω συν 400 ικα επι 12 μηνες ισον 13.200 ευρω το χρονο, τα εχει η οποιαδηποτε μικρη επιχειρηση σκορπια και δεν εχει που να τα δωσει.

 

Οποιαδηποτε επιχειρηση ακομη και του μεγαλοεπιχειρηματια, πρωτα θα εξαντλησει τους διαθεσιμους πορους (γυναικα, παιδια, γονεις, παπουδες κλπ), και μετα θα παρει υπαλληλο. Σιγα μην κανουμε τωρα καταγγελια και στη γιαγια που φυλαει το παιδι μας γιατι κοβουμε την εργασια απο την μπειμπι σιτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Που ειναι το παραλογο;

 

φανταζεσαι να σου κανει καταγγελια καποιος οτι εσυ φτιαχνεις μονος ΣΟΥ τον υπολογιστη ΣΟΥ???

στερεις τη θεση εργασιας καποιου...

 

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ?

 

αφου και στο σπιτι ΣΟΥ αν θες να φτιαξεις κατι ΕΣΥ, δε μπορεις! ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ! το ηξερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...