Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι, τι ακριβώς χρειάζεται για να γίνει μεταβίβαση σε άλλο όνομα ο λογαριασμός της ΔΕΗ? Νοίκιασα άλλο σπίτι και πρέπει αύριο να πάω να αλλάξω το όνομα.

Διάβασα κάπου ότι θέλει ταυτότητα, ΑΦΜ και ένα παράβολο των 45€. αλλά δεν βρήκα κάπου σίγουρα (ούτε στο FAQ του γ@#&site τους). Είναι 3ετίας η πολυκατοικία (είδα την περίπτωση με το ΥΔΗ για 14 χρόνια και πάνω).

 

Ξέρει κάποιος την διαδικασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι, τι ακριβώς χρειάζεται για να γίνει μεταβίβαση σε άλλο όνομα ο λογαριασμός της ΔΕΗ? Νοίκιασα άλλο σπίτι και πρέπει αύριο να πάω να αλλάξω το όνομα.

Διάβασα κάπου ότι θέλει ταυτότητα, ΑΦΜ και ένα παράβολο των 45€. αλλά δεν βρήκα κάπου σίγουρα (ούτε στο FAQ του γ@#&site τους). Είναι 3ετίας η πολυκατοικία (είδα την περίπτωση με το ΥΔΗ για 14 χρόνια και πάνω).

 

Ξέρει κάποιος την διαδικασία?

Το έκανα πρόσφατα και τα έχω φρέσκα:

Πηγαίνεις στο τοπικό κατάστημα της ΔΕΗ με ταυτότητα, ΑΦΜ και μια απλή φωτοτυπία του μισθωτήριου συμβολαίου. Αν δεν βρεις ουρά μπροστά σου, θα χρειαστείς περίπου 15-20 λεπτά το πολύ. Η όποια χρέωση θα ενσωματωθεί στον πρώτο λογαριασμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα πρόσφατα και τα έχω φρέσκα:

Πηγαίνεις στο τοπικό κατάστημα της ΔΕΗ με ταυτότητα, ΑΦΜ και μια απλή φωτοτυπία του μισθωτήριου συμβολαίου. Αν δεν βρεις ουρά μπροστά σου, θα χρειαστείς περίπου 15-20 λεπτά το πολύ. Η όποια χρέωση θα ενσωματωθεί στον πρώτο λογαριασμό.

Το συμβόλαιο χρειάζεται πάντα ή από ορισμένα τετραγωνικά και πάνω?

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το συμβόλαιο χρειάζεται πάντα ή από ορισμένα τετραγωνικά και πάνω?

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Με συγχωρείς, τώρα είδα ότι πρόκειται για σπίτι.

Το συμβόλαιο ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό στη μίσθωση. Η ΔΕΗ στην επαγγελματική στέγη (στην περίπτωσή μου) το ζητάει και μάλιστα θεωρημένο από την εφορία αλλά σε οικίες δεν ξέρω αν το χρειάζεται.

 

Να υποθέσω ότι δεν έχεις συμβόλαιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

έκανα αλλαγή ονόματος πριν 15 μέρες. Όπως σου είπε και ο πάρεδώσε αυτά που χρειάζεσαι είναι: ταυτότητα, το συμβόλαιο, επίσημο έγγραφο του κράτους που αναγράφει το ΑΦΜ σου. Την εγγύηση την πλήρωσα εκείνη τη στιγμή και την παίρνεις πίσω όταν κάνεις διακοπή. για 50 τετραγωνικά πλήρωσα 30ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείς, τώρα είδα ότι πρόκειται για σπίτι.

Το συμβόλαιο ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό στη μίσθωση. Η ΔΕΗ στην επαγγελματική στέγη (στην περίπτωσή μου) το ζητάει και μάλιστα θεωρημένο από την εφορία αλλά σε οικίες δεν ξέρω αν το χρειάζεται.

 

Να υποθέσω ότι δεν έχεις συμβόλαιο;

 

Ναι δεν είναι για επαγγελματική χώρο. συμβόλαιο έκανα εχθές αλλά δεν έχω προλάβει να το θεωρήσω από την εφορία.

 

Καλησπέρα,

έκανα αλλαγή ονόματος πριν 15 μέρες. Όπως σου είπε και ο πάρεδώσε αυτά που χρειάζεσαι είναι: ταυτότητα, το συμβόλαιο, επίσημο έγγραφο του κράτους που αναγράφει το ΑΦΜ σου. Την εγγύηση την πλήρωσα εκείνη τη στιγμή και την παίρνεις πίσω όταν κάνεις διακοπή. για 50 τετραγωνικά πλήρωσα 30ε.

 

Για διαμέρισμα έτσι?

 

Και κάτι εμμέσως σχετικό...Αύριο είναι ανοιχτά η ΔΕΗ γιατί άκουσα κάτι για απεργίες (δεν είμαι σίγουρος αν είπαν για ΔΕΚΟ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν είναι για επαγγελματική χώρο. συμβόλαιο έκανα εχθές αλλά δεν έχω προλάβει να το θεωρήσω από την εφορία.

 

 

 

Για διαμέρισμα έτσι?

 

Και κάτι εμμέσως σχετικό...Αύριο είναι ανοιχτά η ΔΕΗ γιατί άκουσα κάτι για απεργίες (δεν είμαι σίγουρος αν είπαν για ΔΕΚΟ)?

 

 

Απόλυτα σχετικό για να κάνουμε τις δουλειές μας,για απεργείες εδώ:

 

http://www.apergia.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι δεν είναι για επαγγελματική χώρο. συμβόλαιο έκανα εχθές αλλά δεν έχω προλάβει να το θεωρήσω από την εφορία.

[...]

Αν πεταχτείς τώρα στην Εφορία σου, θα στο θεωρήσουν σε 5 λεπτά. Δεν είναι τίποτα. Απλώς φρόντισε να έχεις μαζί σου 3-4 αντίγραφα. Ένα αφήνεις στην Εφορία και τα υπόλοιπα τα παίρνεις πίσω θεωρημένα. Ας έχεις κανα-δυο παραπάνω, κακό δεν κάνει.

 

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πεταχτείς τώρα στην Εφορία σου, θα στο θεωρήσουν σε 5 λεπτά. Δεν είναι τίποτα. Απλώς φρόντισε να έχεις μαζί σου 3-4 αντίγραφα. Ένα αφήνεις στην Εφορία και τα υπόλοιπα τα παίρνεις πίσω θεωρημένα. Ας έχεις κανα-δυο παραπάνω, κακό δεν κάνει.

 

 

;)

Οκ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Αύριο πρωί θα τρέξω να τα τακτοποιήσω γιατί σήμερα δουλεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο προηγουμενος δεν χρωσταει δεν χρειαζεται καν συμβολαιο.Αφου ειναι νεα η πολυκατοικια με ενα λογαριασμο πας , πληρωνεις μια μικρη εγγυηση αναλογατα τετραγωνικα και φευγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αύριο πρέπει να πάω και αν περιμένω και τελικά μου λείπει κάτι την που%$#*α/αν ας ανακεφαλαιώσουμε:

 

-Για να γίνει η αλλαγή χρειάζονται:

 

1)Ταυτότητα

2)Βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ

3)Μισθωτήριο (όχι απαραίτητα επικυρωμένο αντίγραφο?)

4)Αριθμός παροχής και Στοιχεία Πελάτη (δυο serials είναι)

5)~50€ παράβολο

6)Φαγητό-Μαξιλάρι-Laptop (Optional but equally important)

Όλα αυτά για αλλαγή ονόματος σε διαμέρισμα τριετίας μονοφασικό.

Χρειάζονται κιλοβατώρες που έχει γράψει μέχρι στιγμής?

 

Επίσης, είναι μακριά μεν, αλλά για αλλαγή ονόματος σε λογαριασμό νερού?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αύριο πρέπει να πάω και αν περιμένω και τελικά μου λείπει κάτι την που%$#*α/αν ας ανακεφαλαιώσουμε:

 

-Για να γίνει η αλλαγή χρειάζονται:

 

1)Ταυτότητα

2)Βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ

3)Μισθωτήριο (όχι απαραίτητα επικυρωμένο αντίγραφο?)

4)Αριθμός παροχής και Στοιχεία Πελάτη (δυο serials είναι)

5)~50€ παράβολο

6)Φαγητό-Μαξιλάρι-Laptop (Optional but equally important)

Όλα αυτά για αλλαγή ονόματος σε διαμέρισμα τριετίας μονοφασικό.

Χρειάζονται κιλοβατώρες που έχει γράψει μέχρι στιγμής?

 

Επίσης, είναι μακριά μεν, αλλά για αλλαγή ονόματος σε λογαριασμό νερού?

 

Σου ειπα πιο πανω τι χρειαζεσαι και εργαζομαι στη ΔΕΗ.Καμμια σχεση με την χαρτουρα που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειπα πιο πανω τι χρειαζεσαι και εργαζομαι στη ΔΕΗ.Καμμια σχεση με την χαρτουρα που λες.

Ναι το είδα (ευχαριστώ) αλλά θέλω να είμαι καλυμμένος ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ γιατί δεν έχω περιθώρια καθυστέρησης αυτό τον καιρό.

Για νερό έχεις ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...