Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιάννη, πηρα πιστοποιητικό ΔΕΗ. Μήπως έκανα μαλακία που μου κοψε τιμολόγιο στο ονομα μου; δε νομίζω να μου πουν τίποτα στη ΔΕΗ, επειδή δν ειναι στο ονομα του ιδιοκτήτη... Με 20ε καθάρισα!

 

 

Ουτε που θα σου ζητησουν την αποδειξη του ηλεκτρολογου...Δεν τους ενδιαφερει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω και εγώ κάτι,

 

Στο σπίτι μου μου πλέον πάμε λίγες φορές το χρόνο... Το πολύ 3 μήνες συνολικά θα έλεγα... (καλοκαίρι,Πάσχα, Χριστούγεννα). Είναι πρώτη και μοναδική κατοικία μας απλά εγώ σπουδάζω και η μητέρα μου μένει με τους παππούδες μου στο εξωτερικό

 

Ο λογαριασμός έρχεται στο όνομα του πατέρα μου που έχει φύγει από τη ζωή... 

 

Λογικά βάσει εισοδήματος δικαιούμαστε κοινωνικό τιμολόγιο αλλά για να κάνω αίτηση θα πρέπει να αλλάξει το όνομα σε αυτό της μητέρας μου.

 

Αξίζει όμως το κόπο ; Γιατί απ ότι καταλαβαίνω θα πρέπει να πληρώσω ηλεκτρολόγο( είναι παλιά πολυκατοικία) και έπειτα θα πρέπει να πληρώσω στη ΔΕΗ 

 

Συνολικά δλδ πάνω από 200 ευρώ και έπειτα το κοινωνικό τιμολόγιο αν δε κάνω λάθος ισχύει  από μια κάποια ελάχιστη κατανάλωση και μετά αλλιώς πληρώνεις κανονικό τιμολόγιο...

 

Με άλλα λόγια δε βλέπω να έχω όφελος λογικά ε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοστος πιστοποιητικο  ειναι καπου στα 60 ευρω αλλα αν δεν εχει ρελε διαφυγης το σπιτι πρεπει να βαλεις και κανει αλλα 70-80 ευρω

 

Την παροχη θα την παρει οποις εχει τωρα στο ονομα του το σπιτι αρα η μητερα σου .

 

Μεχρι 12.000 ευρω εισοδημα εχεις κοινωνικο τιμολογιο και η εγγυηση ειναι μεχρι 20 ευρω αν κανεις αιτηση και για κοινωνικο τιμολογιο

 

Αν δεν εχεις μεγαλη καταναλωση και δεν θα εχεις με αυτα που λες φυσικα και συμεφρει

 

Το πιστοποιητικο εχεις περιθωριο να το πας μεχρι 6 μηνες απο την αλλαγη του ονοματος

 

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/eualwtoi-pelates/koinwniko-oikiako-timologio/dikaiouxoi-proypotheseis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το σπίτι είναι κατά 37,5 % δικό μου και 37,5 % της αδερφής μου και κατά 25 % της μητέρας μου (έτσι πάνε τα κληρονομικά οπότε είναι λίγο μπέρδεμα)

 

Απλά η μητέρα μου είναι αυτή με εισόδημα γύρω στις 9,500 χιλιάδες και εμείς είμαστε προστατευόμενα μέλη σε ότι αφορά την εφορία και τη φορολογική δήλωση....

 

Απ' ότι είδα πρέπει να υπάρχει τουλάχιστον 200 κιλοβατώρες κατανάλωση ανά τετράμηνο για να ισχύσει η χαμηλότερη χρέωση αλλιώς ισχύει η κανονική χρέωση... Εμείς στα 3 τετράμηνα του χρόνου ενδεχομένως μόνο στο 1 ξεπερνάμε τις 200 κιλοβατώρες... Άρα στα 2 θα χρεωθούμε κανονικά και μόνο στο 1 με κοινωνικό τιμολόγιο... (Ο τελευταίος εκκαθαριστικός που ήταν από Μάιο μέχρι Σεπτέμβριο ήταν 493 κιλοβατώρες και ο προηγούμενος που ήταν γενάρης-μάιο ήταν 193 κιλοβατώρες...)

 

Γι αυτό λέω ότι ουσιαστικά ούτε απόσβεση δεν βλέπω να κάνω αν είναι να πληρώσω 60 για πιστοποιητικό και άλλα 70-80 για ρελέ και 20 για εγγύηση συν όλη τη ταλαιπωρία και τα δικαιολογητικά κλπ... και όπως είπα η μητέρα μου είναι στο εξωτερικό οπότε αν χρειάζεται και δική της συνδρομή στις διαδικασίες είναι ανέφικτη μέχρι να ξαναέρθει Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα να κάνω αλλαγή ονόματος από τον πατέρα μου σε μένα. Πρώτα έβγαλα πιστοποιητικό στα 50 ευρώ (Θεσσαλονίκη) και έπειτα πήγα στη ΔΕΗ για να προχωρήσω την αλλαγή. Εγώ είχα μαζί μου εκκαθαριστικό (για να φαίνεται το ΑΦΜ), Υ/Δ του πατέρα για παραχώρηση της οικίας, ταυτότητα και έναν λογαριασμό για να φαίνεται ο αριθμός παροχής.

 

Στο site της ΔΕΗ ανέφερε πως σε περίπτωση α'βαθμού συγγένειας η προκαταβολή μεταφέρεται. Στη ΔΕΗ με ενημέρωσαν πως αυτό έπαψε να ισχύει και πως έπρεπε να πληρώσω 20 ευρώ προκαταβολή. Κοιτώ στο πορτοφόλι, έχω 19,70. Τον ρωτάω αν μπορώ να πληρώσω με κάρτα. Μου λέει όχι. Του λέω κάτσε να πάω στο αμάξι να δω μήπως έχω ψιλά. Βρίσκω κάτι δίλεπτα και μονόλεπτα. Συνολικό ποσό 19,90. Ξαναγυρνάω στη ΔΕΗ και του λέω μου λείπουν 10 λεπτά, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να πληρώσω με κάρτα ή μέσω m-banking; Μου λέει όχι. Πήρα τα χαρτιά μου, κατέβασα τα μούτρα μου και επέστρεψα σπίτι. Θα πάω αύριο με ένα έξτρα δεκάλεπτο για να μην τους λείψουν. Στο γυρισμό θυμόμουν ένα thread που άνοιξε εδώ για την πληρωμή με κάρτες. Ολόκληρο κεντρικό ΔΕΗ και υπάρχει μόνο ένας τρόπος πληρωμής. 

 

Ξόδεψα 1 λεπτό στο τσεκάρισμα των δικαιολογητικών και 10 λεπτά για να φέρω τούμπα το αμάξι για να βρω ένα 10λεπτο. Ακόμη και στο δρόμο κοίταξα για κανα πεταμένο μήπως και αποφύγω την αυριανή ταλαιπωρία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα να κάνω αλλαγή ονόματος από τον πατέρα μου σε μένα. Πρώτα έβγαλα πιστοποιητικό στα 50 ευρώ (Θεσσαλονίκη) και έπειτα πήγα στη ΔΕΗ για να προχωρήσω την αλλαγή. Εγώ είχα μαζί μου εκκαθαριστικό (για να φαίνεται το ΑΦΜ), Υ/Δ του πατέρα για παραχώρηση της οικίας, ταυτότητα και έναν λογαριασμό για να φαίνεται ο αριθμός παροχής.

 

Στο site της ΔΕΗ ανέφερε πως σε περίπτωση α'βαθμού συγγένειας η προκαταβολή μεταφέρεται. Στη ΔΕΗ με ενημέρωσαν πως αυτό έπαψε να ισχύει και πως έπρεπε να πληρώσω 20 ευρώ προκαταβολή. Κοιτώ στο πορτοφόλι, έχω 19,70. Τον ρωτάω αν μπορώ να πληρώσω με κάρτα. Μου λέει όχι. Του λέω κάτσε να πάω στο αμάξι να δω μήπως έχω ψιλά. Βρίσκω κάτι δίλεπτα και μονόλεπτα. Συνολικό ποσό 19,90. Ξαναγυρνάω στη ΔΕΗ και του λέω μου λείπουν 10 λεπτά, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να πληρώσω με κάρτα ή μέσω m-banking; Μου λέει όχι. Πήρα τα χαρτιά μου, κατέβασα τα μούτρα μου και επέστρεψα σπίτι. Θα πάω αύριο με ένα έξτρα δεκάλεπτο για να μην τους λείψουν. Στο γυρισμό θυμόμουν ένα thread που άνοιξε εδώ για την πληρωμή με κάρτες. Ολόκληρο κεντρικό ΔΕΗ και υπάρχει μόνο ένας τρόπος πληρωμής. 

 

Ξόδεψα 1 λεπτό στο τσεκάρισμα των δικαιολογητικών και 10 λεπτά για να φέρω τούμπα το αμάξι για να βρω ένα 10λεπτο. Ακόμη και στο δρόμο κοίταξα για κανα πεταμένο μήπως και αποφύγω την αυριανή ταλαιπωρία. 

 

 

Αν δεν κανω λαθος ...μαμακια του συναδελφου οχι για το 10λεπτο γιατι αυτο ειναι θεμα ανθρωπου αλλα εχω την εντυπωση αν και ειμαι ΔΕΔΔΗΕ οτι η εγγυηση μπορει να μπει στον πρωτο λογαριασμο που θα μπει στο ονομα σου .Αυτο εκανε η γυναικα μου πριν ενα μηνα που πηρε στο ονομα της το εξοχικο του πατερα της (εχουν πεθανει και οι δυο γονεις της και δεν υπαρχει αλλος κληρονομος) σε πρακτορειο ΔΕΗ της Αττικης για το σπιτι που ειναι στην Κυμη Ευβοιας . Πηγαμε μαζι εγινε η διαδικασια εκει δεν πληρωσαμε τιποτα και χθες ηρθε χαρτι απο τον ΔΕΔΔΗΕ Αλιβεριου οτι σε 6 μηνες πρεπει να προσκομισει πιστοποιητικο ηλεκτρολογου αλοιως θα κανουν διακοπη της παροχης . Η δε εγγυηση του ...τεραστιου  υψους των 1,50 ευρω που υπηρχει απο την γιαγια της ( σε αυτης το ονομα ηταν η παροχη) θα μεταφερθει στον νεο λογαριασμο.

 

Η εγγυηση ειναι καπου στα 0,50 ευρω ανα τετραγωνικο εκτος και ειναι για κοινωνικο τιμολογιο οποτε ειναι καπου στο 20 ευρω και σε 6 δοσεις  στουςς λογαριασμους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ήρθε σήμερα ο 1ος λογαριασμός της ΔΕΗ. Εάν θυμάστε μια σελίδα πριν, έκανα ποστ περί επανασύνδεσης και αλλαγή ονόματος.

Λοιπόν ο λογαριασμός αναγράφει "έναντι".

 

Γράφει περίοδο κατανάλωσης 22/09-13/11 και δεν αναγράφει kwh. Ολα είναι κενά.

 

Αναγράφει την εγγύηση φυσικά, που μου είχαν πεί πως θα πληρώσω με 1ο λογαριασμό.

 

Εν ολίγοις ο εναντι ήρθε...120ε! κάμποσος...αν βγαλω τα 30ε εγγύηση, πάμε στα 90.

 

Κι ερωτώ. Απ'τη σιτγμή που δε γράφει μετρήσεις κιλοβατωρών, εβαλε η ΔΕΗ αυθαίρετα την "υποτιθέμενη" κατανάλωση απ'τον προηγούμενο ιδιοκτήτη;

Και αφού την επόμενη φορά γίνει καταμέτρηση, θα μου έρθει πιστωτικό;

 

Θα μπορώ κάπως να το ελέγξω; διότι εχω κρατήσει φωτογραφία απ'την αναγραφόμενη τιμή κιλοβατωρών στο ρολόϊ. Δεν υποτίθεται οτι στον επόμενο λογαριασμό θα γράφει την αρχική με΄τρηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ήρθε σήμερα ο 1ος λογαριασμός της ΔΕΗ. Εάν θυμάστε μια σελίδα πριν, έκανα ποστ περί επανασύνδεσης και αλλαγή ονόματος.

Λοιπόν ο λογαριασμός αναγράφει "έναντι".

 

Γράφει περίοδο κατανάλωσης 22/09-13/11 και δεν αναγράφει kwh. Ολα είναι κενά.

 

Αναγράφει την εγγύηση φυσικά, που μου είχαν πεί πως θα πληρώσω με 1ο λογαριασμό.

 

Εν ολίγοις ο εναντι ήρθε...120ε! κάμποσος...αν βγαλω τα 30ε εγγύηση, πάμε στα 90.

 

Κι ερωτώ. Απ'τη σιτγμή που δε γράφει μετρήσεις κιλοβατωρών, εβαλε η ΔΕΗ αυθαίρετα την "υποτιθέμενη" κατανάλωση απ'τον προηγούμενο ιδιοκτήτη;

Και αφού την επόμενη φορά γίνει καταμέτρηση, θα μου έρθει πιστωτικό;

 

Θα μπορώ κάπως να το ελέγξω; διότι εχω κρατήσει φωτογραφία απ'την αναγραφόμενη τιμή κιλοβατωρών στο ρολόϊ. Δεν υποτίθεται οτι στον επόμενο λογαριασμό θα γράφει την αρχική με΄τρηση;

 

 

Ο επομενος λογαριασμος θα ειναι εκκαθαριστικος και αν κανει να παρεις πισω θα πας  σε οποιο πρακτορειο θελεις να τα παρεις  ή να τα αφησει για συμψιφισμο με τον επομενο λογαριασμο.

 

Θα γραφει την ενδειξη απο οταν αλλαξε ονομα μεχρι την ημερα της καταμετρησης που γινεται ανα τετραμηνο .Αυτος που εχεις τωρα αθ γραφει ποτε θα γινει η επομενη καταμετριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας κ καλές γιορτές να έχουμε με υγεία πάνω απ όλα!

Να κάνω κ εγώ μια ερώτηση.... θέλω να μεταφέρω την παροχή ρεύματος στο όνομα μου, δεν κατάλαβα όμως αυτό με την υπεύθυνη δήλωση εγκαταστάτη... το θέλει οπωσδήποτε αυτό;;;; Μπορώ να το πάρω από οποιονδήποτε πιστοποιημένο ηλεκτρολόγο;;;;

Κ πως μπορώ να μάθω αν έχει λήξει κ θέλει καινούργιο;;;;

Επίσης, παίρνει αρκετό χρόνο η όλη διαδικασία;;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα θα πάρεις τηλέφωνο στη ΔΕΗ και εκείνοι θα σου πουν αν έχει λήξει το πιστοποιητικό. Ισχύει για 14 χρόνια αν πρόκειται για οικία. Με μια αναζήτηση στο google θα βρεις όσους θέλεις. Έρχεται, βλέπει αν έχεις ρελέ διαφυγής, που είναι οι πρίζες και κάνει ένα υποτυπώδες σχεδιάγραμμα του σπιτιού. Την επόμενη μέρα στο φέρνει σπίτι και πληρώνεται. Σαν θεσμός δεν ξέρω αν το πιστοποιητικό είναι κάτι θετικό αλλά έχει καταντήσει (όπως και πολλά άλλα στη χώρα μας) σε φάση: έρχομαι, κάνω πως βλέπω, ετοιμάζω το χαρτί και παίρνω τα λεφτά γιατί απλούστατα είναι υποχρεωτικό για την αλλαγή του ονόματος. Αυτό τουλάχιστον ίσχυσε στην δική μου περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα θα πάρεις τηλέφωνο στη ΔΕΗ και εκείνοι θα σου πουν αν έχει λήξει το πιστοποιητικό. Ισχύει για 14 χρόνια αν πρόκειται για οικία. Με μια αναζήτηση στο google θα βρεις όσους θέλεις. Έρχεται, βλέπει αν έχεις ρελέ διαφυγής, που είναι οι πρίζες και κάνει ένα υποτυπώδες σχεδιάγραμμα του σπιτιού. Την επόμενη μέρα στο φέρνει σπίτι και πληρώνεται. Σαν θεσμός δεν ξέρω αν το πιστοποιητικό είναι κάτι θετικό αλλά έχει καταντήσει (όπως και πολλά άλλα στη χώρα μας) σε φάση: έρχομαι, κάνω πως βλέπω, ετοιμάζω το χαρτί και παίρνω τα λεφτά γιατί απλούστατα είναι υποχρεωτικό για την αλλαγή του ονόματος. Αυτό τουλάχιστον ίσχυσε στην δική μου περίπτωση.

 

 

Ετσι ειναι και μπορει να ρωτησει και στον ΔΕΔΔΗΕ αν εχει ληξει το πιστοποιητικο αλλα υπαρχουν και ηλεκτρολογοι που κανουν κανονικο ελεγχο . Μου ετχυχε εμενα που εκανε μια ωρα να ελεγξει .Κοστος 70 ευρω.Αν δεν εχει ρελε οπως ειπες θα βαλει γιατι αλοιως δεν παιρνει πιστοποιητικο.Κατα την γνωμη μου απολυτα θετικο ειναι αν γινεται σωστα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω Γιάννη πως είναι θετικό. Άλλωστε μιλάμε για το σπίτι μας. Είναι κάτι που θα έπρεπε να το κάνουμε σε τακτά χρονικά διαστήματα. Διαφωνώ κάθετα με το καθαρά κλικαδόρικο σύστημα που ισχύει σε κάθε κλάδο. Στο παράδειγμα μας, αν εγώ κατοικώ στο ίδιο σπίτι από το 1980, η ΔΕΗ δεν ενδιαφέρεται αν έχω πιστοποιητικό. Αν γίνει όμως αλλαγή ονόματος, θα σκάσω την ταρίφα.

Να φανταστείς πλήρωσα 50 ευρώ για το πιστοποιητικό και οι περισσότεροι μου είπαν πως λίγα μου πήρε γιατί η ταρίφα κυμαίνεται στα 70-80 ευρώ. 

 

Την άλλη μέρα έφερα άλλο ηλεκτρολόγο για άλλη δουλειά και για 2,5 ώρες εργασίας μου πήρε 40 ευρώ. Άριστος επαγγελματίας. Ο ένας πήρε 40 για 2,5 ώρες δουλειάς και ο άλλος 50 (70-80 σε άλλες περιπτώσεις) για 10 λεπτά δουλειάς. Εκεί τρελαίνομαι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω Γιάννη πως είναι θετικό. Άλλωστε μιλάμε για το σπίτι μας. Είναι κάτι που θα έπρεπε να το κάνουμε σε τακτά χρονικά διαστήματα. Διαφωνώ κάθετα με το καθαρά κλικαδόρικο σύστημα που ισχύει σε κάθε κλάδο. Στο παράδειγμα μας, αν εγώ κατοικώ στο ίδιο σπίτι από το 1980, η ΔΕΗ δεν ενδιαφέρεται αν έχω πιστοποιητικό. Αν γίνει όμως αλλαγή ονόματος, θα σκάσω την ταρίφα.

Να φανταστείς πλήρωσα 50 ευρώ για το πιστοποιητικό και οι περισσότεροι μου είπαν πως λίγα μου πήρε γιατί η ταρίφα κυμαίνεται στα 70-80 ευρώ. 

 

Την άλλη μέρα έφερα άλλο ηλεκτρολόγο για άλλη δουλειά και για 2,5 ώρες εργασίας μου πήρε 40 ευρώ. Άριστος επαγγελματίας. Ο ένας πήρε 40 για 2,5 ώρες δουλειάς και ο άλλος 50 (70-80 σε άλλες περιπτώσεις) για 10 λεπτά δουλειάς. Εκεί τρελαίνομαι. 

 

 

Αυτος που σου εβγαλε το πιστοποιητικο πληρωσε και εφορια ενω ο αλλος ??? Παλια μολις βγηκαν τα νεα πιστοποιητικα η ταριφα ηταν πανω απο 150 ευρω αλλα επεσε πολυ τωρα.

 

Η ενεργεια αυτητου ΔΕΔΔΗΕ να ζηταει πιστοποιητικο θα μπορουσε να ειχε γινει υποχρεωτικη εστω και αν δεν υπηρχε αλλαγη ονοματος κλπ . Για τα μαγαζια ισχυουν τα 7 χρονια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!!! Να 'στε καλα!

Ομως να ρωτήσω κ κάτι ακόμα. Μπήκα στο site της ΔΕΗ να δω περί αυτού του θέματος κ είχε ενα υπόδειγμα αυτής της υπεύθυνης δήλωσης.... Εγω δλδ πρέπει να το εκτυπωσω αυτο κ να το δώσω στον ηλεκτρολόγο να το συμπληρώσει? Ή δίνει αυτός ένα δικό του χαρτί κ ειμαι καλυμμένος μ αυτο?

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!!! Να 'στε καλα!

Ομως να ρωτήσω κ κάτι ακόμα. Μπήκα στο site της ΔΕΗ να δω περί αυτού του θέματος κ είχε ενα υπόδειγμα αυτής της υπεύθυνης δήλωσης.... Εγω δλδ πρέπει να το εκτυπωσω αυτο κ να το δώσω στον ηλεκτρολόγο να το συμπληρώσει? Ή δίνει αυτός ένα δικό του χαρτί κ ειμαι καλυμμένος μ αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!!! Να 'στε καλα!

Ομως να ρωτήσω κ κάτι ακόμα. Μπήκα στο site της ΔΕΗ να δω περί αυτού του θέματος κ είχε ενα υπόδειγμα αυτής της υπεύθυνης δήλωσης.... Εγω δλδ πρέπει να το εκτυπωσω αυτο κ να το δώσω στον ηλεκτρολόγο να το συμπληρώσει? Ή δίνει αυτός ένα δικό του χαρτί κ ειμαι καλυμμένος μ αυτο?

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις!!! Να 'στε καλα!

Ομως να ρωτήσω κ κάτι ακόμα. Μπήκα στο site της ΔΕΗ να δω περί αυτού του θέματος κ είχε ενα υπόδειγμα αυτής της υπεύθυνης δήλωσης.... Εγω δλδ πρέπει να το εκτυπωσω αυτο κ να το δώσω στον ηλεκτρολόγο να το συμπληρώσει? Ή δίνει αυτός ένα δικό του χαρτί κ ειμαι καλυμμένος μ αυτο?

 

 

Ο ηλεκτρολογος το φταιχνει και πρεπει να εχει αδεια για κατι τετοιο .Να ειναι με πτυχιο ηλεκτρολογου εγκαταστασεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...