Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστώ πολύ,

 

και κάτι άλλο, το ιδιωτικο συμφωνητικο μισθωσης κατοικιας το εχω πρωτότυπο υπογεγραμμένο απο εμένα και τον ιδιοκτήτη.Αρκεί αυτό η πρέπει να είναι και θεωρημένο απο την εφορία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα μισθωτηρια πια δεν θεωρουνται απο την Εφορια αλλα δηλωνονται μεσα απο το taxis απο τον ιδιοκτητη και γινεται αποδοχη απο τον ενοικιαστη.

 

Αυτο θελει η ΔΕΗ αν και ισως κανει και αυτο που εχεις .

 

Απορω γιατι δεν εχουν κοψει ακομα το ρευμα...Επερεπε να ειχε γινει αμεσα .

 

θα χρειαστεις να πληρωσεις και εγγυηση 0,50 ευρω ανα τετραγωνικο .

 

Αν εχεις εισοδημα κατω απο 12.000 πες οτι θα ζητησεις Κοινωνικο τιμολογιο και η εγγυηση ειναι 20 ευρω σε 6 δοσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε αλλα δεν ξερω αν το δεχτουν.Ειναι υποχρεωμενος να το καταθεσει και σου ερχεται μηνυμα στον δικο σου λογαριασμο να κανεις αποδοχη .

 

Γιατι δεν το εχει κανει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια είναι πως δεν ξέρω!Θα τον πάρω άυριο και θα του πω να πάει να το κάνει.

Και όταν με το καλλό το καταθέσει ηλεκτρονικά η δεη πως θα το ξέρει αυτό?Η απλά το κάνω μία εκτύπωση και τους το πάω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανει εκτυπωση και στο δινει .Εχει αριθμο πρωτοκολλου αυτη η εκτυπωση .Ειναι σαν την σφραγιδα που εβαζε παλια η εφορια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα!ευχαριστώ!και κάτι τελευταίο....οταν κάνω εγώ αποδοχή δεν μπορω να το τυπώσω εγω? γιατί εγώ τώρα είμαι εύβοια και αυτός θεσαλλονίκη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα!ευχαριστώ!και κάτι τελευταίο....οταν κάνω εγώ αποδοχή δεν μπορω να το τυπώσω εγω? γιατί εγώ τώρα είμαι εύβοια και αυτός θεσαλλονίκη!

 

 

Φυσικα και μπορεις να το τυπωσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε αλλα δεν ξερω αν το δεχτουν.Ειναι υποχρεωμενος να το καταθεσει και σου ερχεται μηνυμα στον δικο σου λογαριασμο να κανεις αποδοχη .

 

Γιατι δεν το εχει κανει ?

Ο ιδιοκτήτης έχει προθεσμία να κάνει τη δήλωση μίσθωσης μέχρι το τέλος του επόμενου μήνα από την έναρξη της μίσθωσης, στο μεταξύ η ΔΕΗ είναι υποχρεωμένη να το δεχτεί χωρίς τη σχετική απόδειξη υποβολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικη ελλαδα. Κλεφτες παντου. Δημιουργουν προβληματα απο το πουθενα και ξεζουμιζουν τον κοσμο. Καποιος να μου εξηγηση που σκατα κολαει ο ηλεκτρολογος με τη σκατο-γραφειοκρατια. Αλλαγη ονοματος θα γινει οχι καλωδιων. Μια κρατικη υπηρεσια ειναι ολο το θεμα. Τα λεφτα που κολλανε.

Ο ενας λεει 150 ευρο ο αλλος 100 ο αλλος 50. Ο καθενας οτι του καυλωσει. Να μην υπαρχει θεος να βρεξει λαβα για 40 ημερες να τα καψει ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 2005 μια θεια μου, μου εκανε δωρεα το 14% ενος διαμερισματος της και το υπολοιπο κληρονομια οταν πεθανει.Το 2007 πεθανε κι εγω αμελησα να κανω αποδοχη κληρονομιας(του υπολοιπου 84%). Ο λογαριασμος ΔΕΗ ηταν παντα στο ονομα της.

 

Τωρα, βρηκα ατομο να το πουλησω και εχω ξεκινησει διαδικασιες αποδοχης της κληρονομιας και θελω να ρωτησω αν με καποιο τροπο μπορω να αποφυγω να πληρωσω τους συσσωρευμενους λογαριασμους που εχουν μαζευτει ( πανω απο 1.000 ευρω, δεν το εκοψαν ποτε).

 

Απο την στιγμη που δεν εκανα αποδοχη κληρονομιας, ειμαι εγω ο υπευθυνος για τους λογαριασμους ή οχι?

Επεξ/σία από zio2323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα, θα ηθελα να με ενημερωσετε σχετικα με ενα θεμα!Το ονομα λογαριασμου ΔΕΗ του σπιτιου μου ειναι στον παππου μου ο οποιος εχει πεθανει. Οι γονεις μου θελουν να αλλαξουν το ονομα παροχης  ωστε να μπορεσουμε να κανουμε ρυθμιση. Πρεπει οπωσδηποτε να αλλαξουμε ονομα παροχης για να μας κανουν ρυθμιση?Ποιες ενεργειες πρεπει να κανουμε?

 

Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξτε το πρωτα χωρις να κανετε ρυθμιση.....Ισως...ισως και να ξεχαστει το παλιο χρεος . Εχω δικη μου περιπτωση που ηταν το ρολοι στου πεθερου μου χρωσταγε και το πηρε η γυναικα μου και πληρωει μονο οσα καταναλωνει τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...