Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ιδιοκτητης κανει υπευθυνη δηλωση οτι δεν σε αφορα το χρεος και δινει αν εχει πληροφοριες για αυτον που εφυγε και μια χαρα το παιρνεις στο ονομα σου.

 

Εγγυηση φυσικα θα πληρωσεις

 

Μπορει να χρειαζεται και πιστοποιητκο ηλεκτρολογου αλλα ειναι υποχρεωση του ιδιοκκτητη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ,

Το χρέος είναι του ιδιοκτητη (εκανε ο ιδιος χρήση) του ιδιού, και αύτο είναι που φοβάμε ότι περιπλέκει τα πράγματα(ο δικηγόρος του λέει οτι δεν μπόρουμε, ενω άλλος δικηγόρος πιο εμπειρος λέει μπορουμε)

Δεν ξέρω αλλά έχω ανχωθεί ,αν μπορείς απαντησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οντως μπερδευεται ισως φιλε μου ....Θα ρωτησω αυριο συναδελφους στη δουλεια αν ξερουν και θα σου γραψω εδω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ

 

 

Για το αν χρειαζεται πιστοποιητικο αν μου δωσεις αριθμο παροχης με προσωπικο μυνημα μπορω να σου πω αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και γω κάτι άλλο.

Πήγα να περάσω την ένδειξη του ρολογιού  στο deddie.gr. και μου βγάζει μήνυμα οτι είναι παραπάνω απο την συνηθισμενη κατανάλωση και να την επιβεβαιώσω.

Την καταχώρησε και μου το βγάζει για ενημέρωση ή δεν το έχει πάρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και γω κάτι άλλο.

Πήγα να περάσω την ένδειξη του ρολογιού  στο deddie.gr. και μου βγάζει μήνυμα οτι είναι παραπάνω απο την συνηθισμενη κατανάλωση και να την επιβεβαιώσω.

Την καταχώρησε και μου το βγάζει για ενημέρωση ή δεν το έχει πάρει;

 

 

Καλυτερα να την δωσεις τηλεφωνικα .Δεν ξερω την αξιοπιστια του συστηματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ,

Το χρέος είναι του ιδιοκτητη (εκανε ο ιδιος χρήση) του ιδιού, και αύτο είναι που φοβάμε ότι περιπλέκει τα πράγματα(ο δικηγόρος του λέει οτι δεν μπόρουμε, ενω άλλος δικηγόρος πιο εμπειρος λέει μπορουμε)

Δεν ξέρω αλλά έχω ανχωθεί ,αν μπορείς απαντησε

 

Καλημέρα.Αν εχεις μισθωτηριο που εχει κατατεθεί στο taxis η ΔΕΗ είναι υποχρεωμενη να σου δωσει ρευμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ, 

  θα την κάνω την δουλεία.όταν τελειώσει το θέμα θα ενημερώσω.

Αν ρθείς Θεσσαλονικη κερνάω 

 

 

Εχω ζησει 7 χρονια εκει πολυ παλια 1977-1984 φοιτητης και φανταρος και θα ερθω για ενα καφε κυριολεκτικα στις 8/2 με 20 ευρω πηγαινε ελα με ryanair

Δεσπεραι 22 εμενα πισω απο την Αγγελακη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλυτερα να την δωσεις τηλεφωνικα .Δεν ξερω την αξιοπιστια του συστηματος

Να ενημερώσω πως τελικά δεν καταχωρήθηκε η ένδειξη ηλεκτρονικά και μου ήρθε κανονικά έναντι λιγότερο. Μάλλον το έχουν κάνει για ασφάλεια μην μπει κανένας και δώσει κάνα τρελό νούμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο;

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει όριο τετραγωνικών για το κοινώνικό τιμολόγιο;

Λόγω εισοδήματος απ' ότι βλέπω το δικαιούμαι, παρ όλα αυτά τα τετραγωνικά που είναι καταχωρημένα στη ΔΕΗ είναι κατα πολύ λιγότερα από τα πραγματικά, από αυτά δηλαδή που φαίνονται στη φορολογική μου δήλωση. Δεν γίνεται κάποια διασταύρωση τη στιγμή που θα πρέπει να καταθέσω το εκκαθαριστικό μου;

Επίσης η τιμή για την έκδοση του πιστοποιητικού ηλεκτρολόγου, προκειμένου να αλλάξω το όνομα στον λογαριασμό, γνωρίζει κανείς αν διαμορφώνεται από τα τετραγωνικά που φαίνονται στο λογαριασμο της ΔΕΗ η με κάποιον άλλο τρόπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχουν σημασια τα τετραγωνικα για την ΔΕΗ αλλα μοονο  για τα δημοτικα τελη.Εκει μπορει καποια στιγμη να εχεις προβλημα .

 

Ουτε το πιστοποιητικο εχει σχεση με τα τετραγωνικα .Κυμαινεται αο 50-70 ευρω

Μονο  η εγγυηση στη ΔΕΗ εχει σχεση και ειναι περιπου 0,6 ευρω το ττραγωνικο αλλα αν πας για κοινωνικο ειναι μεγιστο 20 ευρω σε 6 δοσεις στον λογαριασμο σου

 

Οριο εισοδηματος 12.000 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

@Γιάννη Platano ενα μεγάλο μπράβο προκαταβολικά για την πολύτιμη βοήθεια σου εδώ μέσα.

Μία ερώτηση έχω και εγώ, βρήκα να ενοικασω διαμέρισμα

1)για να γυρίσω το λογαριασμό στο όνομα μου τι χρειάζεται?

2) ο προηγούμενος ενοικίαστης έχει χρέη στη ΔΕΗ και περιμένω από τον ιδιοκτήτη να το τακτοποίηση, τι ισχύει εκει?

3) τι ποσό εγγύησης δίνω σε διαμέρισμα 160τμ

4)τριτεκνοι έχουν κάποια μείωση στο λογαριασμό?

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Γιάννη Platano ενα μεγάλο μπράβο προκαταβολικά για την πολύτιμη βοήθεια σου εδώ μέσα.

Μία ερώτηση έχω και εγώ, βρήκα να ενοικασω διαμέρισμα

1)για να γυρίσω το λογαριασμό στο όνομα μου τι χρειάζεται?

2) ο προηγούμενος ενοικίαστης έχει χρέη στη ΔΕΗ και περιμένω από τον ιδιοκτήτη να το τακτοποίηση, τι ισχύει εκει?

3) τι ποσό εγγύησης δίνω σε διαμέρισμα 160τμ

4)τριτεκνοι έχουν κάποια μείωση στο λογαριασμό?

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια φιλε μου .Λογω ειδους εργασιας αν και ειμαι ΔΕΔΔΗΕ και οχι ΔΕΗ ακομα ισχυουν κοινα πραγματα.

 

1. Συμβολαιο μισθωσης και Υπευθυνη Δηλωση Εγκαταστατου (πιστοποιητικο) αν εχει λξει το παλιο που εχει ισχυ 14 χρονια . Ειναι υποχρεωση του ιδιοκτητη αυτο με αγραφο νομο.

Φυσικα και ενα λογαριασμο για να φαινεται η παροχη.

2.Δεν σε αφορα . Αν ηταν στο ονομα του το ρολοι η ΔΕΗ αυτον θα κυνηγαει . Αν ηταν στου ιδιοκτητη ...καλα να παθει που δεν προσεχε.

3.Περιπου 0,60 ευρω το τετραγωνικο για μονοφασικη παροχη

4.Ναι εχουν αλλα εχει σχεση και το εισοδημα .

 

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/eualwtoi-pelates-kai-koinwniko-oikiako-timologio/plirofories-gia-to-koinwniko-oikiako-timologio/dikaiouxoi-proypotheseis

 

 

ΥΓ Αν εχεις εκαθαριστικο κατω απο 12.000 ευρω δικαιουσαι κοινωνικο τιμολογιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...