Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι....μου ελεγαν πως δε γινεται κ οτι πρεπει να πληρωθει κ οτι πρεπει να παω με την ενοινιαστρια μου....
τη πρωτη φορα ειχα παει χωρις το συμβολαιο (δεν ειχαμε κανει ακομα)
κ τη δευτερη φορα μ ελεγαν πως δε μπορουν να το αλλαξουν εαν δε πληρωθουν



Καλημέρα.
Πρώτα από όλα πες μας γιατί δεν τα κατάφερες τις 2 φορές που προσπάθησες. Υπήρχε κάποιο πρόβλημα?

ναι....μου ελεγαν πως δε γινεται κ οτι πρεπει να πληρωθει κ οτι πρεπει να παω με την ενοινιαστρια μου....
τη πρωτη φορα ειχα παει χωρις το συμβολαιο (δεν ειχαμε κανει ακομα)
κ τη δευτερη φορα μ ελεγαν πως δε μπορουν να το αλλαξουν εαν δε πληρωθουν
τωρα μπορω να κανω κατι????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ιδιοκτητρια σου πρέπει να πάρει την ευθύνη.Αν είναι δυνατον.Δικιά της ευθύνη είναι

Επεξ/σία από BLuE_PaNtHeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΝΑ πεις στην ιδιοκτητρια σου να πληρώσει την ΔΕΗ ή να βρεί(η ιδιοκτητρια σου) τον προηγούμενο ένοικο να τα πληρώσει αυτός.Εσύ δε πληρώνεις τίποτα!

Επεξ/σία από BLuE_PaNtHeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι....μου ελεγαν πως δε γινεται κ οτι πρεπει να πληρωθει κ οτι πρεπει να παω με την ενοινιαστρια μου....

τη πρωτη φορα ειχα παει χωρις το συμβολαιο (δεν ειχαμε κανει ακομα)

κ τη δευτερη φορα μ ελεγαν πως δε μπορουν να το αλλαξουν εαν δε πληρωθουν

τωρα μπορω να κανω κατι????

Με μπέρδεψες λίγο, εσύ δεν έχεις νοικιάσει το σπίτι? Αν ναι, πως θα μπορούσες να πας με την ενοικιάστρια σου? Εσύ είσαι η ενοικιάστρια...

 

Τέσπα, το ότι δε μπορεί να αλλάξει όνομα το λένε για εκφοβισμό. Πάντα έτσι λένε. Και εγώ το έχω πάθει, και αφού επέμενα ότι έχει άδικο μου λέει "τότε πρέπει τουλάχιστον να μας δώσετε τη νέα διεύθυνση του παλιού νοικάρη"... δεν έδωσα καμία διεύθυνση φυσικά. Μετά μου λέει "ααα το συμβόλαιο δεν είναι θεωρημένο από την εφορία, δεν γίνεται". Απάντησα πως το συμβόλαιο έχουμε περιθώριο από το νόμο να το καταθέσουμε μέσα σε 30 ημέρες, αλλά ρεύμα θέλω τώρα. Τελικά έγινε σύνδεση στο δικό μου όνομα.

 

Και εσύ το ίδιο θα κάνεις, δεν ξέρω όμως αν μπορούν να σε υποχρεώσουν να πληρώσεις πρώτα τους λογαριασμούς από τη στιγμή που το νοίκιασες ως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μπέρδεψες λίγο, εσύ δεν έχεις νοικιάσει το σπίτι? Αν ναι, πως θα μπορούσες να πας με την ενοικιάστρια σου? Εσύ είσαι η ενοικιάστρια...

 

Τέσπα, το ότι δε μπορεί να αλλάξει όνομα το λένε για εκφοβισμό. Πάντα έτσι λένε. Και εγώ το έχω πάθει, και αφού επέμενα ότι έχει άδικο μου λέει "τότε πρέπει τουλάχιστον να μας δώσετε τη νέα διεύθυνση του παλιού νοικάρη"... δεν έδωσα καμία διεύθυνση φυσικά. Μετά μου λέει "ααα το συμβόλαιο δεν είναι θεωρημένο από την εφορία, δεν γίνεται". Απάντησα πως το συμβόλαιο έχουμε περιθώριο από το νόμο να το καταθέσουμε μέσα σε 30 ημέρες, αλλά ρεύμα θέλω τώρα. Τελικά έγινε σύνδεση στο δικό μου όνομα.

 

Και εσύ το ίδιο θα κάνεις, δεν ξέρω όμως αν μπορούν να σε υποχρεώσουν να πληρώσεις πρώτα τους λογαριασμούς από τη στιγμή που το νοίκιασες ως τώρα.

basika to sumbolaio m den einai thewrimeno gt h enoikiastria m de mporouse na katevei sto kentro ths patras na to kanei auto,gt kaiei benzinh k se mena de to thewrousan

k to sumbolaio m exei mpei  ston 3o mhna :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

basika to sumbolaio m den einai thewrimeno gt h enoikiastria m de mporouse na katevei sto kentro ths patras na to kanei auto,gt kaiei benzinh k se mena de to thewrousan

k to sumbolaio m exei mpei  ston 3o mhna :(

Πες της και εσύ ότι δεν θα μπορέσεις να πληρώσεις το νοίκι, να δεις για πότε θα πάει να το θεωρήσει...

 

ps

Φαντάζομαι πως εννοείς η ιδιοκτήτρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες της και εσύ ότι δεν θα μπορέσεις να πληρώσεις το νοίκι, να δεις για πότε θα πάει να το θεωρήσει...

 

ps

Φαντάζομαι πως εννοείς η ιδιοκτήτρια...

nai h idiokthtria,egw noikiazw to spiiti.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok.

 

Εγώ πάντως φαντάζομαι πως για άλλους λόγους δεν πάει να το θεωρήσει. Ίσως έχει σκοπό να μην το θεωρήσει ποτέ ώστε να μην πληρώσει φόρο εισοδήματος. Ίσως να χρειάζεται ενεργειακό πιστοποιητικό και δεν θέλει να το πληρώσει. Όπως και ναχει όμως, για να γίνει το ρεύμα στο δικό σου όνομα χρειάζεσαι είτε φρέσκο συμβόλαιο είτε επικυρωμένο από τη ΔΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Σου ειπα πιο πανω τι χρειαζεσαι και εργαζομαι στη ΔΕΗ.Καμμια σχεση με την χαρτουρα που λες

 

Στην περιπτωση που εχω μετακομισει εδω και 10 μηνες και ειναι κομμενο το ρευμα στο ρολοι αλλα η σπιτονοικοκυρα εξακολουθει να το εχει στο ονομα μου? Πως μπορω να το γυρισω στο ονομα της?Μπορω να κανω αλλαγη στοιχειων στη ΔΕΗ χωρις να ειναι η ιδια παρουσα? Τι χαρτια χρειαζομαι?  Γιατι προφανως τα παγια του κομμενου επιβαρυνουν εμενα δεν γινεται να περιμενω μεχρι να το νοικιασει στον επομενο (μπορει να μη γινει ποτε) ..

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιπτωση που εχω μετακομισει εδω και 10 μηνες και ειναι κομμενο το ρευμα στο ρολοι αλλα η σπιτονοικοκυρα εξακολουθει να το εχει στο ονομα μου? Πως μπορω να το γυρισω στο ονομα της?Μπορω να κανω αλλαγη στοιχειων στη ΔΕΗ χωρις να ειναι η ιδια παρουσα? Τι χαρτια χρειαζομαι?  Γιατι προφανως τα παγια του κομμενου επιβαρυνουν εμενα δεν γινεται να περιμενω μεχρι να το νοικιασει στον επομενο (μπορει να μη γινει ποτε) ..

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Αν καταλαβα καλα εχεις στο ονομα σου ενα ρολοι που δεν χρειαζεσαι...Πολυ απλα πας και ζητας διακοπη και καθαρισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...