Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εγινε διακοπη λογω χρεους και δεν πληρωσε αποκλειεται η ΔΕΗ να του το ξανασυνδεσε. Φυσικα μπορει να το εκανε καποιος παρανομα ...Δεν θελει και πολλες γνωσεις αν δεν ηταν κομενο από την κολωνα που συνηθως δεν είναι . Και σε αυτή την περιπτωση διώκεται και ποινικα αυτος που εχει την παροχη στο ονομα του για παραβιαση μετρητη και ρευματοκοπη

η δεη το εκοψε και το συνδεσε παλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δεη το εκοψε και το συνδεσε παλι 

 

 

Αποκλειεται αν δεν πληρωσε ...Εκτος και εκανε διακανονισμο

 

Για να στο λεω κατι ξερω μιας κα δουλευω στον ΔΕΔΔΗΕ (κομματι της ΔΕΗ) που είναι υπεύθυνος για συνδεσεις , διακοπες και επανασυνδεσεις παντα με εντολη από την μαμα ΔΕΗ οσο αφορα χρεη καταναλωτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλειεται αν δεν πληρωσε ...Εκτος και εκανε διακανονισμο

 

Για να στο λεω κατι ξερω μιας κα δουλευω στον ΔΕΔΔΗΕ (κομματι της ΔΕΗ) που είναι υπεύθυνος για συνδεσεις , διακοπες και επανασυνδεσεις παντα με εντολη από την μαμα ΔΕΗ οσο αφορα χρεη καταναλωτων

 

πες οτι εκανε, πως εκανε διακονονισμο ?

Αφου δεν του ανηκει τιποτα παλι μιλαμε για παρονομια της ΔΕΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες οτι εκανε, πως εκανε διακονονισμο ?

Αφου δεν του ανηκει τιποτα παλι μιλαμε για παρονομια της ΔΕΗ!

 

 

Αν εκανε ναι οντως εχει ευθυνη και η ΔΕΗ νομιζω .Αυτό μπορεις να το ψαξεις

 

Με μικρη επιφυλαξη για αυτό γιατι από 1/5/2012 χωρισαμε από την ΔΕΗ ( μας χωρισαν πιο σωστα) και ισως εχω χασει καποια επεισοδια....

 

Ειμαι στον www.deddie.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εκανε ναι οντως εχει ευθυνη και η ΔΕΗ νομιζω .Αυτό μπορεις να το ψαξεις

 

Με μικρη επιφυλαξη για αυτό γιατι από 1/5/2012 χωρισαμε από την ΔΕΗ ( μας χωρισαν πιο σωστα) και ισως εχω χασει καποια επεισοδια....

 

Ειμαι στον www.deddie.gr

 

Ναι ρε το ξερω οτι εισαι στον ΔΕΔΔΗΕ.

Ναι εκανε βλεπω τον λογαρισμο ονλαιν λεει ρυθμιση-πιστωσεις που συμαινει διακανονισμο.

Τι κανω εγω τωρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε το ξερω οτι εισαι στον ΔΕΔΔΗΕ.

Ναι εκανε βλεπω τον λογαρισμο ονλαιν λεει ρυθμιση-πιστωσεις που συμαινει διακανονισμο.

Τι κανω εγω τωρα ?

 

 

Δυστυχως δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια ...Οι διακανονισμοι γινοντε για εξυπηρετηση και τηλεφωνικα και δεν ξερω αν και πως και αν  ταυτοποιουν ότι αυτος που τον κανει είναι και αυτος που εχει την παροχη στο ονομα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια ...Οι διακανονισμοι γινοντε για εξυπηρετηση και τηλεφωνικα και δεν ξερω αν και πως και αν  ταυτοποιουν ότι αυτος που τον κανει είναι και αυτος που εχει την παροχη στο ονομα του

Εγω οσες φορες εχω κανει εχω παει στην προισταμενο παντως.....

Αρα παλι το ιδιο αποτελεσμα εχουμε πληρωνω μαλακιες της ΔΕΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω σου εξηγησα πολύ κατανοητα ότι ευκολα μπορουσες να μην εχεις μπει σε αυτή τη διαδικασια....

 

Και κατι άλλο...Αν καποιος χρωστάει και αφησει χρεος αν παει μετα από χρονια να παρει παροχη με το ιδιο ΑΦΜ του χρεωνουν και το παλιο χρεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να μπω στο κοινωνικό οικιακό τιμολόγιο και ο λογαριασμός έρχεται στον παππού  μου που έχει πεθάνει.

για να αλλάξω την παροχή   στο όνομα μου  χρειάζεται Υπεύθυνη Δήλωση Εγκαταστάτη;(το σπίτι είναι 50 χρονών και)

αν βγει στο στο όνομα του πατέρα μου που επίσης  το δικαιούται  χρειάζεται να πλήρωση  προκαταβολή η μεταφερεται απο τον προηγουμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να μπω στο κοινωνικό οικιακό τιμολόγιο και ο λογαριασμός έρχεται στον παππού  μου που έχει πεθάνει.

για να αλλάξω την παροχή   στο όνομα μου  χρειάζεται Υπεύθυνη Δήλωση Εγκαταστάτη;(το σπίτι είναι 50 χρονών και)

αν βγει στο στο όνομα του πατέρα μου που επίσης  το δικαιούται  χρειάζεται να πλήρωση  προκαταβολή η μεταφερεται απο τον προηγουμενο;

 

 

Γινεται εκκαθαριση του παλιου λογαριασμου και πληρωνει οποιος το παρει εγγυηση 0,50 ευρω ανα τμ περιπου αλλα αν ζητησει κοινωνικο η εγγυηση είναι max 20 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται εκκαθαριση του παλιου λογαριασμου και πληρωνει οποιος το παρει εγγυηση 0,50 ευρω ανα τμ περιπου αλλα αν ζητησει κοινωνικο η εγγυηση είναι max 20 ευρω.

Θα χριαστει χαρτι απο ηλεκτολογο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μια ερώτηση.

 

Θα νοικιάσω έναν χώρο, ο οποιος έχει ξεχωριστό ρολόϊ ΔΕΗ, το ρεύμα του οποιου είναι κομμένο (απ'το 2013 απ'οτι πρόσεξα).

 

Για να επανασυνδεθεί και να μεταφερθεί στο όνομα μου τι χρειάζεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει κατατεθεί πιστοποιητικο ηλεκτρολογου από τον ιδιοκτητη τα τελευταια 14 χρονια θελεις μονο ένα λογαριασμο παλιο και θα κανεις την συνδεση στο ονομα σου με το μισθωτηριο που εχεις

 

Εγγυηση να υπολογιζεις γυρω στα 0,50 ευρω το τετραγωνικο

 

Αν εχεις εισοδημα μεχρι 12.000 ευρω μπορεις να ζητήσεις και κοινωνικο τιμολογιο

 

Υπολογισε 2-3 μερες για την επανασυνδεση αν υπαρχει ο μετρητης και απλα εχει γινει διακοπη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γιάννη, πηρα πιστοποιητικό ΔΕΗ. Μήπως έκανα μαλακία που μου κοψε τιμολόγιο στο ονομα μου; δε νομίζω να μου πουν τίποτα στη ΔΕΗ, επειδή δν ειναι στο ονομα του ιδιοκτήτη...

 

Με 20ε καθάρισα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...