Προς το περιεχόμενο

Minecraft


gianakakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιζετε την 1.9 ή την 1.8 ? λεω να στησω εναν σερβερ να μπαινετε να λιωνετε, θελετε?

Επ, που χάθηκες εσύ;! Τώρα με τα διαβάσματα, που καιρός; Αλλά κανά Σάββατο να μαζευόμαστε, γιατί όχι. Καλά περνούσαμε όταν μαζευόμασταν. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως το πες, διαβασματα... ο mainboardER πού χαθηκε? ηθελα να ποσταρω εδω και πολυ καιρο αλλα ελεγα το παρατησαν οποτε...

Ιδέα δεν έχω.

 

Και όχι, δε το παρατήσαμε. Εγώ τουλάχιστον. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο mainboardER διαβαζει επισης :P

και γενικοτερα εχω ψυλοπαρατισει τοις gaming ασχολιες μου αλλα αν εχεις χρονο και ορεξη να σηκωνεις server εδω ειμαστε κι ολο και κατι θα κανονισουμε

ps.ποτε βγηκε η 1.9 και δεν το πηρα χαμπαρι;

ps2. το ψηνεται για κανα ομαδικο adventure map καποια στιγμη; :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουυυυυυ αμέεεεε

τώρα μάλιστα

:eek:

i'll pass, tyvm

περί ορέξεως εξάλλου...

 

 

Επειδή μου φάνηκε και εμένα περίεργο γιατί τόσος ντόρος για το εν λόγω παιχνίδι, αυτό που άκουσα είναι:

Το παιχνίδι είναι σε Beta έκδοση και βρίσκετε σε Άλφα στάδιο προετοιμασίας (δηλαδή στην αρχική του μορφή) στο development του.

Τώρα όσοι παίζουν το παιχνίδι αυτό δέν το παίζουν προφανώς για τα γραφικά του αλλά για το τί μπορείς να κάνεις μέσα σε αυτό το open world παιχνίδι η επιβίωση, η χαρά του crafting και τις δημιουργίας πραγμάτων απο το τίποτα.

Προσωπικά δεν θα το έπαιζα με γραφικά δεκαετίας του '80.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τεσσερα εκατομμυρια κατι που το εχουν αγορασει πιθανως δεν το αγορασαν τοσο για τα γραφικα αλλα για τον πρωτοποριακο τροπο παιχνιδιου.

λοιπον παιδια, το νετμπουκ λετε να αντεξει τον σερβερ? επισης, 6/1 συνδεση καλυπτει 7 καπου ατομα? δεν θα παιζω απο το σπιτι, οποτε ας κανει κατι και η ταπεινη συνδεση με το ταπεινο μηχανημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν θέλω να κατηγορηθώ για κοντοφθαλμία (υπάρχει;) ή ότι φάσκω κι αντιφάσκω - μιας και ανέκαθεν υποστήριζα και υποστηρίζω ότι τα γραφικά είναι ελάσσονος σημασίας για την αξία του gameplay, ή τουλάχιστον θα έπρεπε να είναι. Αναδιατυπώνω:

 

α) Είμαι σίγουρος , αν και δεν το έχω δοκιμάσει (ακόμα), ότι η όποια αξία του παιχνιδιού έγκειται στο τι προσφέρει από θέμα ελευθερίας κλπ

β) Το ότι 4 μύρια άνθρωποι το έχουν αγοράσει δεν είναι απόλυτο μέτρο της αξίας του: βλέπε wow

γ) Το ότι ένα παιχνίδι αρέσει σ'εμένα δεν σημαίνει ότι πρέπει να αρέσει και σε κάποιον άλλον

 

Μη μου λες "τι καλύτερα γραφικά θέλεις" όταν μπορεί κάποιος σήμερα, εύκολα και σχετικά ανέξοδα, να φτιάξει πολύ καλύτερα γραφικά!!!

Να σου το θέσω αλλιώς: γιατί να έχει τόσο αρχαία γραφικά (για να μην πω άθλια και αποκρουστικά) όταν μπορεί να έχει πολύ καλύτερα; Η μόνη εξήγηση που μπορώ να βρω είναι: είτε οι developers τσιγκουνεύτηκαν τα λεφτά για κάτι πιο 'επαγγελματικό' (οπότε, σ'αυτήν την περίπτωση, δεν δέχομαι να χρεώνουν το 'προϊόν' τους), είτε πρόκειται για συνειδητή επιλογή, καλλιτεχνική προσέγγιση ας πούμε (με την οποία, απλά, δεν συμφωνώ/δεν μ'αρέσει/δεν με έλκει).

 

@giorgos: Κρίμα, για μένα και μόνον φυσικά, γιατί είναι ένα παιχνίδι που εύκολα θα δοκίμαζα. Ξερω ότι μάλλον εγώ χάνω που δεν το κάνω, να σε προλάβω, αλλά με τόσους τίτλους που κυκλοφορούν πρέπει να είμαι πολύ επιλεκτικός πού θα διαθέτω το λιγοστό ελεύθερο χρόνο μου.

 

ΔΕΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΛΕΩ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΛΚΥΣΤΙΚΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.

 

Ελπίζω στην κατανόησή σας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κααλησπερα, έχω λοιπών και εγώ έναν σερβερ minecraft!Που είναι πάνω σε έναν Vps ο οποίος θα αντέξει για πολλή ακόμα :P

 

Και θα ήθελα εάν κάποιος ήθελε και ξέρει να χτίζει καλά και τέτοια πράγματα να στείλει ένα πμ για να φτιάξουμε τον σέρβερ,maps Only 4 Fun!

 

Να πω ότι δεχόμαστε και σπασμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πριν καιρό είχα κάνει ποστ για τον Ελληνικό minecraft σέρβερ Rainbow.

μετά από 9 μήνες σκληρής δουλειάς ( πιο πολύ στο configure, forum και στην διαχείρηση )

ήμαστε up και σας περιμένουμε.

 

UP TIME 99.9% since april

OS: Linux

CPU: 24 threads

MEMORY: 24 GB RAM

IP: rainbow-mcgrs.gamebattles.gr

75ppl.png

 

Εδώ μερικά βίντεο:

http://www.youtube.com/watch?v=Pty74DglgRY

http://www.youtube.com/watch?v=QYFIa__Mf-A

http://www.youtube.com/watch?v=HCD-HKpK9bQ

http://www.youtube.com/watch?v=Ee-SHCBW7fE

MORE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ!

Αγόρασα το Minecraft πριν από 10 μέρες. Το paypal μου έστειλε επιβεβαίωση αλλά δεν πήρα κανένα email από το minecraft. Δεν έχω γίνει ακόμα premium. Τους στέλνω email κάθε μέρα και δεν απαντούν. Χρειάζομαι 2 λογαριασμούς για να παίζω με το γιό μου και δεν έχω άλλο τρόπο παρά να περιμένω και να μην γίνεται τίποτα. Θέλω να τους αγοράσω οπωσδήποτε. Στην ανάγκη από χρήστες που δεν τους θέλουν. Έχετε υπόψη κανέναν τέτοιον ή κάποια λύση? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...