Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εδω και καμποσο καιρό όποτε έχω ανοιχτό το firefox και παταω ctrl μου ανοιγει νεα καρτελα με την αρχική σελίδα και καποιες φορές τον βλέπω να τρεχει στις διεργασίες πχ αμέσως μετα το ανοιγμα του η/υ χωρίς να τον έχω ανοίξει....

τι τρεχει;;; έχω κάνει σκαναρισμα με malwarebytes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ανοιξει νεα καρτελα, εχοντας ηδη πατημενο το ctrl, πρεπει ειτε να κανεις κλικ σε καποιο λινκ ειτε να πατησεις το t, οποτε δες για αρχη αν το t σου ειναι κολλημενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι κολημένο το t , δεν ξέρω πως και τι έγινε αλλά το αριστερό κοντρόλ δουλεύει κάπως σαν ειδικό πλήκτρο και ανοίγει τον προεπιλεγμένο browser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Mάλλον) μετά το update στην έκδοση 28 μου βγάζει στις σελίδες κάποια γράμματα πιξελιασμένα. Το χε κάνει και παλαιότερα και αν θυμάμαι καλά είχα ξετικάρει ή τικάρει την επιλογή για επιτάχυνση υλικού. Τώρα βγάζοντας την σταματάει το θέμα με το πιξέλιασμα αλλά σέρνεται το σύμπαν. Ούτε βίντεο δε μπορείς να δεις. Κάποια λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους τελευταίους έχω. Άλλωστε έχει σταματήσει την υποστίρξη για την κάρτα μου η ΑΤΙ. Το κουλό είναι πως στους 2 λογαριασμούς που έχω στο PC στον ένα δουλεύει κανονικά και στον άλλο εμφανίζει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Έκλεισα και τα addons αλλά δεν άλλαξε κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι το Australis και ο 29 παει σφαιρα. Ειδικα σε mac OS εντυπωσιαστηκα σε σχεση με Chrome & Safari. Ωρα να γυρναμε πισω στον FF. Την ερχομενη εβδομαδα η τελικη εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά

οταν θες να κατεβασεις κατι και σου πεταει επιλογή
ανοιγμα ή σωσιμο

 

και διαλέγεις σώσιμο

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να σου ανοιγει παραθυρο επιλογής τοποθεσιας ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά

 

οταν θες να κατεβασεις κατι και σου πεταει επιλογή

ανοιγμα ή σωσιμο

 

και διαλέγεις σώσιμο

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να σου ανοιγει παραθυρο επιλογής τοποθεσιας ??

 

Επιλογές > επιλογές > Γενικά . Μπορείς να αλλάξεις τοποθεσία η να επιλέξεις να σε ρωτάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...