Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ξέρω πως να το περιγράψω αυτό που έχω τον τελευταίο καιρό.

απο την έκδοση 35 και έπειτα,όταν αλλάζω καρτέλα μερικές φορές το περιεχόμενο της προηγούμενης μένει στην επόμενη και πρέπει να μετακινήσω λίγο την ροδέλα

ώστε να εξαφανιστεί η προηγούμενη καρτέλα.

Νομίζω ότι δεν έχω γίνει απόλυτα κατανοητός,αν το ξαναπάθει θα ανεβάσω screenshot.

Δοκίμασα επανεγκατάσταση αλλά δεν διορθώθηκε κάτι.

Θα ήθελα να αποφύγω να διαγράψω τελείως το προφίλ κλπ ώστε να κάνω καθαρή εγκατάσταση γιατί τον έχω φτιάξει όπως θέλω(ποιές καρτέλες ανοίγουν αυτόματα κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει να προτεινει κανεις καποιο plugin(Χωρις να χρειαζεται να εγκαταστησει καποιο προγραμμα) που να μπορω να κατεβαζω ή σε ηχο(mp3), ή ολοκληρο το βιντεο(ακομα και αν ειναι 1080p ή 4k) στον υπολογιστη μου?

 

Εχω δοκιμασει τα

clip converter & easy youtube downloader αλλα τις περισσοτερες φορες δεν δουλευουν σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει να προτεινει κανεις καποιο plugin(Χωρις να χρειαζεται να εγκαταστησει καποιο προγραμμα) που να μπορω να κατεβαζω ή σε ηχο(mp3), ή ολοκληρο το βιντεο(ακομα και αν ειναι 1080p ή 4k) στον υπολογιστη μου?

 

Εχω δοκιμασει τα

clip converter & easy youtube downloader αλλα τις περισσοτερες φορες δεν δουλευουν σωστα.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/video-downloadhelper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως φιλε μου δεν κατεβαζει ολα τα βιντεο ειδικα σε hd.

 

Τσεκαρε μερικα λινκς για να δεις οτι δεν μπορεις να τα κατεβασεις.

https://www.youtube.com/watch?v=aNY03Iz8suA

 

Αν μπορει καποιος να μου πει ενα αξιοπρεπες plugin το οποιο να μπορω πραγματικα να κατεβασω οποιοδηποτε βιντεο του youtube ακομα και τα hd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ξανασυνέβη.

 

post-184642-0-57039500-1425410737_thumb.jpg

 

άλλαξα καρτέλα απο το eclass του τεί αθήνας στην καρτέλα του insomnia.

με ένα scroll η σελίδα φτιάχνει αλλα το θέμα είναι να μην γίνεται μιας και είναι ενοχλητικό.

Έχω κάνει εκκαθάριση του προφίλ και νεα εγκατάσταση και μετά επαναφορά των επιλογών μου μέσω του mozbackup αλλά δεν έγινε κάτι.

Ίσως να έχει πρόβλημα το προφίλ μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά απ ότι φαίνεται είμαι ο μόνος που έχει πρόβλημα με το συγκεκριμένο θέμα;

είναι κρίμα να χαλιέμαι έτσι στην αλλαγή των καρτελών.

Μήπως είναι θέμα το ότι έχω ορίσει αυτές που θέλω ως καρτέλες εφαρμογών και μετά απο κάποιο χρόνο χρειάζονται refresh;

δοκίμασα να διαγράψω τα πάντα απο mozilla στο σύστημα,appdata κλπ και να ξαναστήσω όπως τον θέλω και συνεχίζει.

Στο desktop δεν έχω κάποιο θέμα,μόνο στο λάπτοπ εμφανίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουφ.τουλάχιστον δεν είμαι ο μόνος.

απενεργοποιήσα την επιτάχυνση υλικού,ελπίζω να είναι αυτό,δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω πραγματικά.Απλά ενοχλητικό είναι δεν παρουσιάζει κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουφ.τουλάχιστον δεν είμαι ο μόνος.

απενεργοποιήσα την επιτάχυνση υλικού,ελπίζω να είναι αυτό,δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω πραγματικά.Απλά ενοχλητικό είναι δεν παρουσιάζει κάτι άλλο

 

Υποθέτω οτι ειναι πρόβλημα μνήμης ή κάρτας γραφικών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μνήμη το λάπτοπ έχει 6 γίγα και 3 ελέυθερα.

απο κάρτα γραφικών τρέχει στην intel 3000 εδω και χρόνια απο πάρα πολλές εκδόσεις πρίν χωρίς το παραμικρό.

Νομίζω απο την 34 και μετά άρχισε να γίνεται το συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα tabs με το έκανε και σε εμένα (όντως από την 34 και μετά) και το χαζό είναι ότι με το κάνει και με τον waterfox (που χρησιμοποιώ τώρα) οπότε εκανα new profile και μέχρι τώρα (3η ημέρα) ακόμη δεν το έκανε,βέβαια έχω απενεργοποιήσει και το hardware acceleration

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ακομα και στην εκδοση 36 αν ενεργοποιησης το html5 στο youtube δεν σου δειχνει παραπανω απο 720p.

 

Και εχει βρει καποιος καποιο αξιοπιστο plugin που να μπορεις να κατεβαζεις οποιοδηποτε youtube video ή mp3 ακομα και αν ειναι σε 1080p?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...