Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανετε λαθος(και βγαζετε ανοητα συμπερασματα). Ο gorhill υποστηρίζει την εκδοση του η οποια ειναι fork της original εκδοσης και θα υποστηριξει chrome και firefox

 

 

 

Ναι. τα μπέρδεψα λίγο. επειδή έψαξα να βρω τα προσθετά στην σελίδα με τα addons του ff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι. τα μπέρδεψα λίγο. επειδή έψαξα να βρω τα προσθετά στην σελίδα με τα addons του ff

 

Νομιζω υπαρχει το προσθετο και στην mozilla αλλα ειναι αρκετες εκδοσεις πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Εχω εδω και καποιους μηνες που με ταλαιπωρει ο mozila. Οταν καθομαι στο pc και κανω οποιαδηποτε δουλεια ειτε ειναι βιντεο στο youtube η κατι αλλο κολαει και λεει προβλημα με "adobe flas wave" και οτι εχω ανοιχτο ελαχιστοποιειται και τρωει error. Εχει καποιος καμια ιδεα για το πως λυνεται? Πραγματικα εχω τρελαθει :@ :@ :@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο χαμος συνεχιζεται..

ο gorhill μετονομασε το ublock σε uBlock₀, η google ομως το αφαιρεσε απο το Chrome Store.

φαινεται ομως το ξανανεβασε με νεο ονομα, uBlock Origin.

 

Link.png Site: uBlock Origin extension taken down from Chrome Store by Google

 

ουτε σαπουνοπερα του Φωσκολου να ηταν, ολο αυτο το δραμα με το addon. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ας μου εξηγήσει κάποιος το εξής: ενω οbrowser τρέχει μια χαρα, και με ταβς ανοιχτά, και γενικότερα βίντεο να τρέχουν κλπ. Κλείσω το pc και μετα το ανοίγω κανονικα, παταω να ανοίξω Mozilla τίποτα, το προγραμμα δεν ανταποκρίνεται μετα απο λίγο ξεκινάει, παταω αναζητηση ξανά το ίδιο κολλάει ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. Απ εγκατάσταση έκανα, restart έκανα, αναβάθμιση έκανα, απολύτως τίποτα. Explorer δουλεύει κανονικα.

Πραγματικά δεν το έχω ξαναδεί αυτο το πράγμα, αν μπορεί κάποιος να ρίξει καμία δέκα για το το μπορεί να φταίει.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα :)

 

Πώς πέρνουμε back up τους σελιδοδείκτες;

 

 

edit:

Άκυρο, βρήκα το πως (https://support.mozilla.org/en-US/kb/export-firefox-bookmarks-to-backup-or-transfer)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα :)

 

Πώς πέρνουμε back up τους σελιδοδείκτες;

 

 

edit:

Άκυρο, βρήκα το πως (https://support.mozilla.org/en-US/kb/export-firefox-bookmarks-to-backup-or-transfer

 

ή και οχι μονο

http://mozbackup.jasnapaka.com/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πρόβλημα με το html5 στο youtube όταν βάζω να δω βιντεο σε 1080p 50 ή 60 fps το βιντεο παίζει για 2 sec και μετά κολλάει για λίγο και ξαναπαίζει μετά από 2 sec πάλι τα ίδια και πάει έτσι μέχρι να τελείωσει.

Οταν κολλάει βγάζει τα κυκλάκια στο κέντρο που δείχνουν ότι φορτίζει το βίντεο.

Αυτό δεν το κάνει πάντα καμιά φορά παίζουν κανονικά τα βιντεο μιλάω πάντα για τα 1080p 50/60 fps.

Στα απλά 1080p δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πρόβλημα με το html5 στο youtube όταν βάζω να δω βιντεο σε 1080p 50 ή 60 fps το βιντεο παίζει για 2 sec και μετά κολλάει για λίγο και ξαναπαίζει μετά από 2 sec πάλι τα ίδια και πάει έτσι μέχρι να τελείωσει.

Οταν κολλάει βγάζει τα κυκλάκια στο κέντρο που δείχνουν ότι φορτίζει το βίντεο.

Αυτό δεν το κάνει πάντα καμιά φορά παίζουν κανονικά τα βιντεο μιλάω πάντα για τα 1080p 50/60 fps.

Στα απλά 1080p δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Τι μπορεί να φταίει;

Έχει ακόμα θέμα με τα βιντεάκια 1080p + 60fps. 720 + 60fps δουλεύουν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ας μου εξηγήσει κάποιος το εξής: ενω οbrowser τρέχει μια χαρα, και με ταβς ανοιχτά, και γενικότερα βίντεο να τρέχουν κλπ. Κλείσω το pc και μετα το ανοίγω κανονικα, παταω να ανοίξω Mozilla τίποτα, το προγραμμα δεν ανταποκρίνεται μετα απο λίγο ξεκινάει, παταω αναζητηση ξανά το ίδιο κολλάει ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. Απ εγκατάσταση έκανα, restart έκανα, αναβάθμιση έκανα, απολύτως τίποτα. Explorer δουλεύει κανονικα.

Πραγματικά δεν το έχω ξαναδεί αυτο το πράγμα, αν μπορεί κάποιος να ρίξει καμία δέκα για το το μπορεί να φταίει.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

τρεξε ενα καθαρο προφιλ. και βαλε οπωσδηποτε το Adblockplus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ακόμα θέμα με τα βιντεάκια 1080p + 60fps. 720 + 60fps δουλεύουν μια χαρά.

 

Μάλλον έτσι είναι έχει θέμα ο ff στα 1080p/60 γιατί τα 720p/60 τα παίζει μια χαρά.

Εχεις και εσύ αυτό το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έτσι είναι έχει θέμα ο ff στα 1080p/60 γιατί τα 720p/60 τα παίζει μια χαρά.

Εχεις και εσύ αυτό το πρόβλημα;

Το δοκίμασα πρόσφατα και υπάρχει ακόμα θέμα. Δεν με βολεύουν τα 60fps βέβαια, ζαλίζομαι μετά από λίγο και γι'αυτό δεν το χρησιμοποιώ :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα αδερφια,πειτε με εκεινο το αντον που μπορω να κατεβασω οποιοδηποτε βιντεο,εχω ψαξει σε παλιες σελιδες και βαρεθηκα ,δεν το βρηκα.θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Downloadhelper.

https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/video-downloadhelper/

Μιας και το εφερε η κουβεντα, σε μενα (31.0.6 esr) ειναι ακομα κολλημενο στην 4.9.24. Παω στη σελιδα για να το βαλω, μπαινει κανονικα, ζηταει επανεκκινηση ο ff (παρολο που το προσθετο αναφερει πως δεν θελει επανεκκινηση), την κανω και οταν επιστρεφει ειναι παλι στην 4.9.24 αντι στην 5.x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...