Προς το περιεχόμενο

Καθημερινη διατροφη...


arxangelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός αν είστε κάτω των 25 ή πλακώνεστε στα γυμναστήρια, ρε παίδες σαν αμερικανάκια τρώτε έλεος. :P :confused: Πόσα παραπανίσια κιλά έχει ο καθένας σας...

Μα ρε συ το καθε σωμα διαφορετικες αναγκες, ιδιως σε ποσοτητα, αναλογα με τα κιλα κλπ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντεθ Λορντ αν ήξερες πώς τρώνε τα Αμερικανάκια θα το ξανασκεφτόσουν αυτό (=> πολύ πολύ πολύ πολύ χειρότερα από τους Έλληνες)

 

Πέραν αυτού η διατροφή είναι κάτι με το οποίο πρέπει να μπορείς να ζεις. Ο χαμουραμπι ακολουθεί ένα πρόγραμμα που ο μέσος άνθρωπος δεν μπορεί και δεν θέλει να ακολουθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωινό : γαλλικός καφές με δύο κουταλιές ζάχαρη ( υποκατάστατο ζάχαρης) - μπορεί να τον συνοδεύσω και με παξιμάδια ( εάν δεν τα έχω τσακίσει την προηγούμενη ημέρα ) - σε μεγάλα κέφια τρώω γάλα με δημητριακά

 

Μεσημεριανό : 3 φορές τη βδομάδα μακαρόνια ή ρύζι με τονοσαλάτα , 1 φορά όσπρια , 1 - 2 φορές κρέας συνοδευμένο με πατάτες τηγανητές ή πατάτες τηγανητές σκέτες , 1 φορά κοτόπουλο ή ψάρι

 

Απογευματινό : γαλλικός καφές με δύο κουταλιές ζάχαρη ( υποκατάστατο ζάχαρης )ή αναψυκτικό - από σνακ αναλόγως κανα sandwich ( από κάτι συσκευασμένα που παίρνουμε - τραγική ποιότητα ) ή κανα τοστ ( εάν έχω υλικά να φτιάξω ) ή δημητριακά με γάλα , οτιδήποτε από αυτά ( εάν έχω ε ) αλλιώς κανα παξιμάδι να ξεχνιόμαστε

 

Βραδινό : 1 -2 φορές τη βδομάδα 3 σουβλάκια , τις άλλες ημέρες τίποτα ή ξεχνιέμαι με λίγο ψωμί και φέτα

 

Πολύ νερό όλη τη διάρκεια της ημέρας , Καθόλου αλκοόλ ή κανα ποτηράκι τη βδομάδα κρασί , κάποιες φορές μπορεί να ξεφύγω και να φάω σοκολάτα ή μπισκότα με σοκολάτα ( 1 -2 φορές τη βδομάδα )

 

Το Σαββατοκύριακο λόγω δουλειάς το πρόγραμμα διαφοροποιείται , πρωί καφέ μόνο , το μεσημέρι ένα sandwich , το μεσημεριανό γίνεται απογευματινό ( 6.30 - 7 το βράδυ τρώω ) , από το απογευματινό μένει μόνο ο καφές ή αναψυκτικό και το βράδυ τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...