Προς το περιεχόμενο

αγορα ψηφιακης φωτογραφικης μηχανης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για δες την Kingston 8gb στα 13,91€.

Ποσο την πήρες;

249 την πήρα απο το κατάστημα αυτο

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση μεγάλη είναι η μεγάλη διαφορά στις τιμές ρε παιδιά !!! Για παράδειγμα στον κωτσόβολο που πήγα την βρήκα 315 , στο eshop και πλαισιο την εχει 269 ενω σε μερικά καταστήματα στο ιντερνετ την έχει ακόμα και 430 (δες εδω)

 

Περίεργα πράγματα ...

 

Τι μάρκα να προτιμίσω για μνήμες ? ή δεν παίζει ρόλο ? Είναι αρκετά τα 8 gb ή θα έχω πρόβλημα σβήσε-γράψε :)

 

Bασικά πείτε μου τι πρέπει να προσέξω στις μνήμες .. είναι κάποιο συγκεκριμένο χαρακτηριστικό που πρέπει να δω για να διαλέξω κάποια ? (πέρα απο τη χωριτηκοτητα και τη μάρκα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ μόλις πήρα αυτήν για την dslr μου:

http://www.getitnow.gr/prod/eikona-ihos/kartes-mnimis/kingston-sd108gb-karta-mnimis-flash-8-gb-sdhc/prod1120167pp/

Νομίζω ότι 8gb είναι υπέρ-αρκετά. Άλλωστε στις κάρτες μνήμης ισχύει το ρητό «μην βάζεις όλα σου τα αυγά στο ίδιο καλάθι» γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα πάθουν αστοχία κάτι θα χάσεις τις φωτογραφίες σου. Οπότε καλό είναι να τις έχεις κάπως μοιρασμένες. Επίσης η συγκεκριμένη είναι class10 που σημαίνει ότι είναι από τις πιο γρήγορες (στα χαρτιά τουλάχιστον, γιατί στην πραγματικότητα κάθε καρτα διαφέρει). Από μάρκες εγώ θα πήγαινα σε Sandisk και Kingston με αυτήν τη σειρά, και με τίποτε σε Transcend.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...