Προς το περιεχόμενο

Ανεμιστηρας καρτας γραφικων .


balakan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεχρι τωρα ειναι οκ . Θερμοκρασιες μια χαρα , θορυβος οπως πριν . Σε καμια περιπτωση ( σε gaming ) δεν περασε τους 65 βαθμους , τωρα που γραφω ειναι στους 38 .

Δεν εχω λογο να κανω τιποτα αλλο , θα το αφησω ως εχει και βλεπουμε .

Οσο για την πατεντα . Απλα αν βιδωνα τελειως το καπακι ακουμπουσε ελαχιστα στο ανεμιστηρα . Εκει εκανα μια παντεντιτσα , που δεν επηρεαζει ομως τον ανεμιστηρα και την λειτουργια της καρτας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην αλλαξεις ψυκτρα για κανενα λογο,και σε καμια περιπτωση μη βαλεις τη ψυκτρα της 2900.μπορει να ψυξει σωστα τον επεξεργαστη,αλλα μνημες vrm Και λοιπα κυκλωματα μαλλον θα τα κλαις.

το ανεμιστηρακι ειναι κατα 99% ιδιο τα 0.1 εξτρα amps δεν παιζουν κανενα ρολο.

κρατα το οπως εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα fan/ανεμιστηρια φαινονται να ειναι kind of universal στην Ati:

http://www.overclock.net/amd-ati/646050-hd5970-fan-rattle-solved-valid-5850-a.html

 

μην αλλαξεις ψυκτρα για κανενα λογο,και σε καμια περιπτωση μη βαλεις τη ψυκτρα της 2900.μπορει να ψυξει σωστα τον επεξεργαστη,αλλα μνημες vrm Και λοιπα κυκλωματα μαλλον θα τα κλαις.

Προφανως εχει και τα 2 cooler -αφου εχει τις καρτες! Στη περιπτωση που τυχον ειναι ολοιδια,

γιατι να μην μπορει να τα δοκιμασει αμφοτερα (sic) και να κρατησει τελικα το αποδοτικοτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μια απο τα ιδια εχω πάθει και εγώ σε μια Sapphire HD3870x2 και απο οτι βλεπω εχει τι ιδιο ανεμιστηρακι με αυτο των φωτο του φιλου balakan τι να κάνω εγω δεν εχω καποια αλλη να το αντικαταστησω...

Με βλεπω να κανω ντου στις πατεντες. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...