Προς το περιεχόμενο

προβλημα υποτιτλων στο convert x to dvd(vso)


lamogio0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελφ το εχω κανει και αυτο και σε μορφη ansi αλλα και σε iso το ιδιο αποτελεσμα εχω βεβαια τωρα κοιταξα πως στο σημιοματαριο οταν τους ανοιγω ειναι παλι σε μορφη ακαταλαβιστικη και οχι ελληνικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα.

Μήπως είχες Αγγλικά windows και μετά τα έκανες Ελληνικά με κάποιο update ή patch;

 

Στο Σημειωματάριο, όταν φορτώσεις τους υπότιτλους πήγαινε Μορφή->Γραμματοσειρά και βάλε Lucida Console και Γραφή->Ελληνική.

 

Αν δεν στα δείχνει σωστά στο Σημειωματάριο τότε κάποιο πρόβλημα έχει το αρχείο ή έχει λάθος ρύθμιση ο υπολογιστής σου.

 

Στον πίνακα ελέγχου στις τοπικές ρυθμίσεις και ρυθμίσεις γλώσσας έχει μια επιλογή για το τι κωδικοποίηση να χρησιμοποιείται για Μη unicode χαρακτήρες. Πρέπει να είναι Ελληνικά. Το που είναι η ρύθμιση εξαρτάται από το λειτουργικό και ακόμα δεν μας είπε τι windows έχεις, σε ρώτησα και πριν (post #10) και δεν απάντησες, επίσης πρότεινα και το DVD Flick.

Σε Vista είναι Πίνακας Ελέγχου->Τοπικές ρυθμίσεις και ρυθμίσεις γλώσσας->Διαχείριση->Αλλαγή τοπικών ρυθμίσεων. Πρέπει να είναι Ελληνικά (Ελλάδος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα ναι αυτο ηταν αλλα κατεβασα το notepad++ για μετατροπη και τωρα στο σημιοματαριο μου τα δειχνει κανονικα μετα απο κατεργασια με αυτο το προγραμμα.Τωρα σχετικα με τα windows που εχω

(windows xp)ναι καλα τα ειπες ετσι οπως τα ειπες τα εκανα ελληνικα απο ενα pachακι αλλα τωρα μου ζητα το cd απο τα γνησια πραγμα που δεν εχω.Μολις εβαλα να γραψω dvd μετα απο ολα αυτα που ειπαμε και ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εκανα ελληνικα απο ενα pachακι

 

Ε, είπα κι εγώ. Να μην δείχνει σωστά σε UTF ούτε σε ANSI κωδικοποίηση.

 

Καλά είναι να κάνεις ένα format κάποια στιγμή και να βάλεις απ' ευθείας τα Ελληνικά XP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι το επομενο βημα που θα κανω αυτεσ τισ μερες αφου μαζεψω emails/κωδικους πρωτα και να βαλω τα 7 παντα σε ελληνικα. με το ωσο δεν πιστευω να εχω καποιο προβλημα στα 7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλα τοτε και παλι ευχαριστω που με βοηθησες πολυ οσο για το αποτελεσμα ειναι μια χαρα αφου ομως του κανεις μια μετατροπη με το προγραμμα που ειπαμε πιο πανω(notepad++).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...