Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Το "Η Φωτιά" το βρήκα πολύ μέτριο .

 

 

Σε σχεση με το 8 ή γενικα? Δε με χαλασε να σου πω την αληθεια. Μου αρεσει που η συγγραφεας γραφει στο πρωτο προσωπο παρεμπιπτοντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα επίκαιρος Ίμρε Κέρτες....τροφή για σκέψη

9c7f78aa-908d-45ca-a3dd-e8b11c0f0b34.jpg

«Έχετε προσέξει ότι αυτό τον αιώνα όλα γίνονται πιο πραγματικά, ότι αποκαλύπτουν τον πραγματικό τους εαυτό; Ο στρατιώτης γίνεται επαγγελματίας δολοφόνος, η πολιτική έγκλημα, το κεφάλαιο επιχείρηση εξόντωσης ανθρώπων εξοπλισμένη με κρεματόρια, ο νόμος κανόνας βρόμικων παιχνιδιών, η παγκόσμια ελευθέρια φυλακή των λαών, ο αντισημιτισμός Άουσβιτς, το εθνικό αίσθημα γενοκτονία. 
Ο αιώνας μας είναι ο αιώνας της αλήθειας, δίχως την παραμικρή αμφιβολία. Ωστόσο από καθαρή συνήθεια τα ψεύδη συνεχίζονται, παρόλο που η πρόθεση γίνεται αντιληπτή απ’ όλους. Όταν κραυγάζουν «Αγάπη», όλοι ξέρουν ότι έφτασε η ώρα της δολοφονίας. Όταν κραυγάζουν «Νόμος», κυβερνά η ληστεία και η κλοπή...».

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχεση με το 8 ή γενικα?

Και τα δύο.

Κατώτερο του 8 και γενικά πολύ μέτριο και σαν υπόθεση και σαν χαρακτήρες και σαν αληθοφάνεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω ενα ωραιο φιλοσοφικο και σχετικα ευκολο βιβλιο του Νιτσε να προτεινετε.εχω ηδη διαβασει το ταδε εφη ζαρατουστρα.

 

επισης θελω ενα βιβλιο ,κατα προτιμηση του Χεμινγουει, που να σου βαζει ομορφες εικονες στο μυαλο...εχω ηδη διαβασει το μια κινητη γιορτη και μαρεσε πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχει διαβάσει κανείς τον κανόνα των τεσσάρων;

Αν ναι, ας πει μία γνώμη γιατί μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον...

Αρκετα καλο, το ειχα διαβασει παλιοτερα και δεν το πολυθυμαμαι απο πλοκη, αλλα θυμαμαι πως μου ειχε κρατησει αμειωτο το ενδιαφερον αφενος και πως το ειχα προτεινει σε δυο φιλους αφετερου (και δεν προτεινω ευκολα) οποτε go for it :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει διαβάσει κανείς τον κανόνα των τεσσάρων;

Αν ναι, ας πει μία γνώμη γιατί μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον...

Ωραίο βιβλίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω βιβλιο εκμαθησης γαλλικων(εννοειται για αρχαριους) για να ξεκινησω να παρω μια γευση. εχετε να προτείνεται κανενα? σε λογικη τιμη 10-20 ευρω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...