Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

Ψάχνω να βρω τον Μαύρο Κύκνο του Ταλεμπ, αλλά έχει εξαντληθεί (μάλλον έκλεισε και ο εκδότης)

Καμμιά ιδέα που να τον βρώ; ασ είναι μεταχειτισμένο

 

Καλημέρα

Κανείς από τους δύο δεν το έχει (τους πήρα τηλέφωνο)

Τα ελληνικα online βιβλιοπωλεία ενημερώνονται από την Biblionet, οπότε αν δεν ειναι εκέι ενημερωμένα (που δεν είναι) δεν είναι και αυτά. Το λέω γιατί έχω πάρει τηλέφωνο καμμιά δεκαριά που λένε πως το έχουν.

Ευχαριστώ πάντως

Τότε αν θέλεις να το διαβάσεις απλώς ίσως πρέπει να το ψάξεις σε κάποια δημόσια βιβλιοθήκη ή κάποιου πανεπιστημίου. Δεν ξέρω που μένεις αλλά αν είσαι στην Αθήνα υπάρχει πάντα και η εθνική βιβλιοθήκη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι δεν μπορούν γιατί δεν το έχει ο εκδότης. Το site του βιβλιοπωλείου ενεμερώνεται από την Biblionet (και όχι απευθείας από το πρωσοπικό του βιβλιοπωλείου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυριοι, μια γρηγορη προταση οποιος μπορει για ελαφρυ διαβασμα στπ στρατοπεδο, επιστημονικη φαντασια, crichton, king, θριλερακια, παραλληλα συμπαντα κτλ,

 

και μια πιο συγκεκριμένη ερώτηση, καποιος μια μερα προτεινε ενα βιβλιο με μια εναλλακτικη εκβαση του β παγκοσμιου οπου νικουν κι Γερμανοι στη νορμανδια και αλλαζουν ολα, ξερει κανεις τιτλο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυριοι, μια γρηγορη προταση οποιος μπορει για ελαφρυ διαβασμα στπ στρατοπεδο, επιστημονικη φαντασια, crichton, king, θριλερακια, παραλληλα συμπαντα κτλ,

 

και μια πιο συγκεκριμένη ερώτηση, καποιος μια μερα προτεινε ενα βιβλιο με μια εναλλακτικη εκβαση του β παγκοσμιου οπου νικουν κι Γερμανοι στη νορμανδια και αλλαζουν ολα, ξερει κανεις τιτλο;;

ΣΦ δες τα warhammer40k που είναι πίπουλα και επιπέδου βίπερ,καμία ιστοριούλα του Άσιμοφ,λίγη από Star Wars/Treck εάν είσαι φαν του χώρου και για λίγο παραπάνω ίσως κανένα 1Q84.

 

Τέτοιες ιστορίες έκδιδε η πάλαι ποτέ εκδοτική Περισκόπιο με το What if? που ήταν σε μορφή περιοδικού-άρθρων.

Για βιβλίο δεν έχω κάτι στα υπ' όψην. Μόνο κάποια καμένα κόμιξ που πολεμάνε οι Ναζιάριδες με ρομπότ τους Συμμάχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

και μια πιο συγκεκριμένη ερώτηση, καποιος μια μερα προτεινε ενα βιβλιο με μια εναλλακτικη εκβαση του β παγκοσμιου οπου νικουν κι Γερμανοι στη νορμανδια και αλλαζουν ολα, ξερει κανεις τιτλο;;

Το Fatherland ειναι σε αυτο το στυλ. Αλλα δεν ξερω αν λες αυτο γιατι αυτο που σου λεω ειναι μυθιστορημα, δεν ξερω αν ψαχνεις κατι τετοιο ή κατι πιο "ιστορικο" σε φαση "Τι θα γινοταν αν".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Fatherland ειναι σε αυτο το στυλ. Αλλα δεν ξερω αν λες αυτο γιατι αυτο που σου λεω ειναι μυθιστορημα, δεν ξερω αν ψαχνεις κατι τετοιο ή κατι πιο "ιστορικο" σε φαση "Τι θα γινοταν αν".

Καλό το Fatherland .

κυριοι, μια γρηγορη προταση οποιος μπορει για ελαφρυ διαβασμα στπ στρατοπεδο, επιστημονικη φαντασια, crichton, king, θριλερακια, παραλληλα συμπαντα κτλ,

 

και μια πιο συγκεκριμένη ερώτηση, καποιος μια μερα προτεινε ενα βιβλιο με μια εναλλακτικη εκβαση του β παγκοσμιου οπου νικουν κι Γερμανοι στη νορμανδια και αλλαζουν ολα, ξερει κανεις τιτλο;;

 

 http://en.wikipedia.org/wiki/Ilium/Olympos

 

Πολύ καλά και τα δύο, (εμένα μου άρεσε λιγάκι περισσότερο το πρώτο), με καλό χιούμορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Ψάχνω να βρω τον Μαύρο Κύκνο του Ταλεμπ, αλλά έχει εξαντληθεί (μάλλον έκλεισε και ο εκδότης)

Καμμιά ιδέα που να τον βρώ; ασ είναι μεταχειτισμένο

 

Τα παλαιοβιβλιοπωλεια στο μοναστηρακι-θησειο ισως το εχουν αν εισαι αθηνα και βολευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια θελω ενα ωραιο φιλοσοφικο και σχετικα ευκολο βιβλιο του Νιτσε να προτεινετε.εχω ηδη διαβασει το ταδε εφη ζαρατουστρα.

 

επισης θελω ενα βιβλιο ,κατα προτιμηση του Χεμινγουει, που να σου βαζει ομορφες εικονες στο μυαλο...εχω ηδη διαβασει το μια κινητη γιορτη και μαρεσε πολυ.

άμα κατάλαβες το τάδε /στρα, τα άλλα είναι παιχνιδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευκολοδιάβαστο/ευκολοχώνευτο, με πολύ χιούμορ, αν δε σας πειράζει μια συνεχιζόμενη gay διασταση:

Κορτώ, ο ανθρωπος που ετρωγε πολλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιμαρέτ. Στην σκιά του ρολογιού. Του Γιάννη Καλπούζου.

 

Πολύ ωραίο και ζωντανό μυθιστόρημα. Ευχαριστήθηκα πολύ την ανάγνωσή του.

 

Dz03XuR.jpg

Εξαιρετικό μυθιστόρημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ για το ακυρο μηνυμα...οταν βλεπω εκδοσεις "μεταιχμιο" μου ερχονται στο μυαλο τα βοηθηματα που αγοραζα στο λυκειο και για τις πανελληνιες και ανατριχιαζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...