Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι περισσότερη έχουν δει την ταινία...εαν διαβάσετε ομως και το βιβλίο σίγουρα θα συχαθητε την ταινία και το βιβλίο θα αποκτήσει μια περίοπτη θέση στην βιβλιοθήκη σας...

Ζωντανός Θρύλος του Ρίτσαρντ Μάθεσον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα διαβάσει όταν είχε εκδοθεί από τις εκδόσεις ΟΞΥ πριν αρκετά χρόνια.

 

Η αλήθεια είναι ότι ήταν αρκετά καλό. Όσοι έχετε την δυνατότητα να το διαβάσετε πριν να δείτε την ταινία, καλά θα κάνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα, θα ήθελα να μου προτείνεται αν ξέρετε ή διαβάσατε κάποιο βιβλίο με αυτοβιογραφία μεγάλων πλουσίων ανθρώπων (π.χ Ωνάσης) ή και απλή βιογραφία είτε και βιβλία με την ζωή των πλουσίων το πως ξεκινήσανε και πως έγιναν  ή πως είναι η καθημερινότητα τους.

Ελπίζω να καταλάβατε το στυλ περιεχομένου του.
Ευχαριστώ.  :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φτωχος και ο πλουσιος μπαμπας αν θελεις να μαθεις και κατι νεο,μου αρεσε εμενα.

Ωραία ευχαριστώ φίλε θα ρίξω μια ματιά περιληπτικά, αν γνωρίζει και κάποιος άλλος κάτι ακόμα καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ βαρετό το The Bat, του Nesbo. Άκουσα οτι τα 2 πρώτα δεν ειναι τοσο καλά, και ότι απο το Nemesis και μετά ξεκινάει να δίνει, αλλά θελω να τα πάρω με την σειρά. Πάντως μέχρι στιγμής (λίγο μετα την μέση) είναι σχεδόν κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω με ξενερωσε η απλοικοτητα με την οποια παρουσιαζει το στορυ. Δεν μπλεκονται λιγο οι καταστασεις μεταξυ τους. Πχ, μαθαινουν για ενα μερος στο τελος του αλφα κεφαλαιου, και στο βητα κεφαλαιο πηγαινουν εκει. Το ερευνουν, βρισκουν ενα στοιχιο στο τελος που τους οδηγει σε αλλο μερος και στο γαμμα κεφαλαιο πανε σε εκεινο το μερος. Και εται εξελισεται σχεδον ολο το βιβλιο. Σχεδον μηδενικες αναφορες σε πραγματα που γιναν πριν. Αυτο με ξενερωσε περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να στείλω δώρο σε ένα πρώην συμφοιτητή ένα βιβλίο. Ξέρω του αρέσουν της Ayn Rand, π.χ. Atlas Shrugged.

Έχει διαβάσει κανείς βιβλία της να μου προτείνει κάτι καλό παρόμοιο?

 

Αλλιώς, κάτι για ψυχολογία ανθρωπίνων σχέσεων και τρόπος σκέψης γυναικών?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να στείλω δώρο σε ένα πρώην συμφοιτητή ένα βιβλίο. Ξέρω του αρέσουν της Ayn Rand, π.χ. Atlas Shrugged.

Έχει διαβάσει κανείς βιβλία της να μου προτείνει κάτι καλό παρόμοιο?

 

Αλλιώς, κάτι για ψυχολογία ανθρωπίνων σχέσεων και τρόπος σκέψης γυναικών?

 

Ευχαριστώ!

το μόνο που έχω που ειδικεύεται στις γυναίκες και δεν έχω προλάβει να το κοιτάξω καθόλου είναι αυτό αν και άφορα μάλλον  το θεραπευτικό κομμάτι

imagename_247.jpg

αν θυμάμαι καλα το χα πάρει 5 ευρώ από το Ιανός, νομίζω το χουν και στα Nakas σε παρόμοια τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να αναφέρω, το θέλω στα Αγγλικά και παραγγελία online.

Η φώτο είναι λίγο θολή, ποιος είναι ο συγγραφέας να το ψάξω? Αν και μάλλον ελληνικό το κόβω.

 

Όχι δεν εννοώ ψυχολογία για περίεργες καταστάσεις ή θεραπευτικά κλπ. Κάτι π.χ. για pickup artist αλλά σε ποιο σοβαρό. Αν δε βρω κάτι προς "Aya Rand".

 

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να αναφέρω, το θέλω στα Αγγλικά και παραγγελία online.

Η φώτο είναι λίγο θολή, ποιος είναι ο συγγραφέας να το ψάξω? Αν και μάλλον ελληνικό το κόβω.

 

Όχι δεν εννοώ ψυχολογία για περίεργες καταστάσεις ή θεραπευτικά κλπ. Κάτι π.χ. για pickup artist αλλά σε ποιο σοβαρό. Αν δε βρω κάτι προς "Aya Rand".

 

 

Thanks!

Είναι δύσκολο να σου προτείνει κάποιος ομοειδή έργα με της Ayn Rand διότι αυτή η συγγραφέας είναι η θεωρητική του ολοκληρωτισμού και του κοινωνικού δαρβινισμού, δύο εντελώς απεχθείς έννοιες στη λογοτεχνία και την προτιμούν γενικά η άκρα δεξιά των ΗΠΑ. οι θατσερικοί και οι εγχώριοι νεοφιλελεύθεροι τύπου Τζήμερος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...