Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το είχα διαβάσει πριν ~4 χρόνια στα ελληνικά . Προσωπικά δεν μου άρεσε, μου φάνηκε πολύ απλό, σαν παραμυθάκι και παιδική ιστορία. Το περίμενα πιο "γεμάτο" .

 

Μην ξεχνάς ότι είναι όντως ιστορία για παιδιά σε γενικές γραμμές. Επίσης αν το συνδέσεις με την υπόλοιπο σειρά (Άρχοντας των Δαχτυλιδιών) και το δεις σαν μία μεγάλη ιστορία θα το εκτιμήσεις ίσως περισσότερο.

 

Για να είμαι και δίκαιος όμως, θεωρώ το εαυτό όχι απόλυτα αντικειμενικό σε αυτό το ζήτημα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψε πάνω δεξία στην αναζήτηση σε αυτό το θέμα το ''Κοιμητηριο της Πραγας'' και θα σου βγάλει ότι έχουν πει μέχρι να σου απαντήσει κάποιος. Είδα ότι έχουν πει κάτι στο παρελθόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εχει διαβασει κανεις το "Κοιμητηριο της Πραγας" απο Εκο? Ποιες οι εντυπωσεις?

 

To έχω διαβάσει. Μου άρεσε, γενικά, αν και δεν είναι το αγαπημένο μου από το συγκεκριμένο συγγραφέα. Είχε όμως καλή ροή και είναι από τα σχετικά απλούστερα βιβλία του (πολύ λιγότερο στριφνό από ό,τι το -αδικημένο, για μένα- Μπαουντολίνο ή το Νησί της Προηγούμενης Ημέρας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έχω διαβάσει. Μου άρεσε, γενικά, αν και δεν είναι το αγαπημένο μου από το συγκεκριμένο συγγραφέα. Είχε όμως καλή ροή και είναι από τα σχετικά απλούστερα βιβλία του (πολύ λιγότερο στριφνό από ό,τι το -αδικημένο, για μένα- Μπαουντολίνο ή το Νησί της Προηγούμενης Ημέρας).

 

ωραίο το κοιμητηρίο αξιοπρόσεκτη πλοκή

 

αλλα το μπαουντολινο ειναι και για μενα καλύτερο

 

γενικα ο Εκο γράφει καλά (πολυ πάνω από τον μέσο όρο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λιγο καιρο εψαχνα καποια επιτομα του ΑΡΚΑ να πω οτι βρηκα μονο τα μικρο μεγεθος το μεγαλο εχει εξαντληθει και απ οτι μου ειπαν απο την σελιδα του ΑΡΚΑ στο fb θα ξανακυκλοφορησει το μεγαλο μεγεθος αλλα οχι συντομα. αυτα για οποιον ενδιαφερεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια διαβασα τον 100χρονο που πηδηξε απο το παραθυρο τωρα προσφατα και θελω να διαβασω και κατι ακομη

 

εχετε τιποτα στα υποψη;

 

μην ειναι κουλτουριακο , καμια ευχαριστη ιστορια ισως με καποια ιστορικα γεγονοτα θα ηταν ωραια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια διαβασα τον 100χρονο που πηδηξε απο το παραθυρο τωρα προσφατα και θελω να διαβασω και κατι ακομη

 

εχετε τιποτα στα υποψη;

 

μην ειναι κουλτουριακο , καμια ευχαριστη ιστορια ισως με καποια ιστορικα γεγονοτα θα ηταν ωραια

 

ωραίος ο 100χρονος; Το πετυχαίνω συχνά στα βιβλιοπωλεία και φαίνεται συμπαθητικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...