Προς το περιεχόμενο

Ελληνικά τελωνεία, απορίες-εμπειρίες


arxangelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηταν δηλωμενα GIFT εσας που λετε οτι σας ζητανε να προσκομισετε αποδειξη?

 

Σε εμένα τουλάχιστον όποτε χρειάστηκε να προσκομίσω απόδειξη απο paypal κτλπ ηταν κανονικά δηλωμένα σαν GIFT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ποια αποδειξη αφου προκειται για δωρο? Δεν γινεται να τους πει κανεις, οτι δεν υπαρχει αποδειξη αφου δεν εχω αγορασει κατι? το αγορασε αυτος που το στελνει γιατι ειναι η γιορτη μου!!!

 

Αμα βλεπουν GIFT και ζητανε αποδειξη ειναι σαν να σου λενε "Ασε τα σαπια". Αλλιως αφου προκειται για δωρο δεν υπαρχει αποδειξη υποτιθεται...Το δωρο ειναι δωρο, δεν αγοραζεται απο σενα....

 

Καταλαβαινω κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα για προιόντα απο 300 euro και πάνω μου ζητήσανε απόδειξη απο paypal τώρα πως κατάλαβαν οτι υπάρχει προιόν αξίας μέσα , το άνοιξαν η κατι αλλο ακόμα δεν έχω καταλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παραγγειλω καποια ηλεκτρονικα απο Sparkfun αξιας 40 ευρω με USPS First-Class Mail International Package, με εξοδα αποστολης 6 ευρω, παιζει εκτελονισμος?

 

Το όριο είναι 45 ευρώ και εσύ το ξεπερνάς στα 46 ευρώ. Ωστόσο το πιο πιθανό είναι να μην εκτελωνιστεί και να πληρώσεις +3 ευρώ στα ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα παρω ενα κινητο απο to dealextreme.com το κινητο κοστιζει 165$ για την αποστολη εχω 2 επιλογες ή Air mail ή ΕΜS express. Τι να διαλεξω?

 

Με EMS express θα έρθει πιο γρήγορα αν ρωτάς αυτο, πάντως απο το συγκεκριμένο κατάστημα ειχα παραγείλει και εγώ και η αλήθεια ειναι οτι έκανε αρκετό καιρό να έρθει γύρω στις 15 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν ιουνιος παρήγγειλα αξίας 190 € από Αμερική.Στα ΕΛ.ΤΑ. πλήρωσα 3 € τελωνείο.

USPS

Class: Priority Mail International Parcels

Service(s): International Parcels

Status: Delivered

 

Your item was delivered in GREECE at 11:04 am on June 09, 2011.

 

Bullet Delivered, June 09, 2011, 11:04 am, GREECE

Bullet Processed Through Sort Facility, June 06, 2011, 12:17 pm, GREECE

Bullet Processed Through Sort Facility, June 04, 2011, 10:19 am, FOREIGN CENTERJERSEY CITY NJ 099

Bullet Arrived at Sort Facility, June 04, 2011, 10:19 am, FOREIGN CENTERJERSEY CITY NJ 099

Bullet Electronic Shipping Info Received, June 03, 2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να παρω αυτο γτ με βολευουν πολυ τα dual-sim κινητα αλλα ειναι και android. Πανω κατω 140 ευρο με τα εξοδα αποστολης θα βγει. Δεν πιστευω με ΕΜΣ να το σταματησουν, καπου ειχα διαβασει για κατι φωτογραφικες μηχανες που κοστιζαν 1000 ευρο και δεν τις σταματαγαν τελωνειο με ΕΜΣ οποτε πιστευω θα ειμαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αν παραγγειλω απο κυπρο με Registered Air Mail Signed For σαυτη τη περιπτωση τι γινεται?Ειναι οπως αποστολες ευρωπης που 100% δεν περνανε τελωνειο η οπως οι αποστολες που στελνουν απο καπου εκτος ευρωπης με κρατικο ταχυδρομειο(Royal Mail)και δεν εισαι σιγουρος αν περναει η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...