Προς το περιεχόμενο

Ξυρισμα σωματος για αντρες.


Septum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν καταλαβαινω προς τι η εχρα με το ξυρισμα...οταν βλεπετε τα μοντελα στην τηλεοραση δεν βλεπω κανεναν να τα βριζει....και μην πειτε οτι ειναι δουλεια τους γιατι ΚΑΝΕΝΑΣ ο οποιος εχει ωραιο σωμα δεν καθεται με τριχες.....whatever...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 445
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι κομπλεξισμός και στερεότυπο το να θεωρεί κάποιος ότι οι τρίχες δεν ασχημαίνουν τον άντρα.

 

 

Το σχολιο μου στοχευε στην μεριδα εκεινων που θεωρουν οτι το να ξυριστουν τους καθιστα αυτοματα γκει.Αυτη η θεωρηση,επετρεψε μου αλλα ειναι στερεοτυπικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Τοξοβολος_UK +1

 

Δεν ξέρω με τι γκόμενες συναναστρέφεστε αλλα αν πάει η γκόμενα να παίξει κλαρίνο , και πεταχτεί ο θάμνος θα ξενερώσει. Οποτε δεν είναι θέμα αν την έχεις γαριδάκι η μάνικα αλλα θέμα καθαριότητας και αισθητικής. Και πες ότι με βαριά καρδια το παίρνει απόφαση η γκόμενα να κάνει βουτιά στο θάμνο σου , ποσο ξενέρωμα θα είναι να φτύνει κάθε τρεις και λίγο το γκαζόν σου? :mellow:

 

 

Ελπίζω να μην φάω κανένα ban. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

+1 σε εκεινες τις περιοχες, τριχα = βρωμια...αν και καποιες το προτιμανε ετσι...τι να πω εμενα δεν ηρθε η ωρα μου ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τις πρωτες φορες ποναει.Μετα ειναι θεμα συνηθειας.Βασικα πλεον ερχεται σπιτι μια φορα το διμηνο περιπου για full body περιποιηση αισθητικος κ πλεον το χω συνιθησει.Για κερι μιλαω...ΠΑΝΤΟΥ...κ οταν λεω παντου το εννοω B)

 

 

Ouch? :fear:

 

Offtopic: Αποσυρρωμαι επι του θεματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις που θελετε να το ξεκινησετε παντως, για ρωτηστε κι εμας ΠΟΣΟ ΒΑΡΕΤΗ και μισηταια μπορει να καταντησει η αποτριχωση.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άλλα λόγια, τον κώλο τον ξυρίζουν οι gay για να μην δίνουν κακό θέαμα . .

 

Ποσο θελω να γινω κακος κ να σας ανατριχιασω τωρα :mrgreen: Αλλα θα το κανω με ωραιο τροπο.

 

Η ομορφια ειναι in the eye of the beholder...Κ επειδη το κατεχω το θεμα η συντριπτικη πλειοψηφια ''των gay'' που εχω γνωρισει καπως πιο ''καλα'' δεν ξυριζεται στον κωλο δλδ!Αμαν παλι,οι γκει ετσι, οι γκει γιουβετσι B) κ ουτε μου εχει δωσει καποιος κακο θεαμα λογω αξυριστου πισινου

 

Πες μου πχ οτι ο Τοξο γουσταρει να ξυριζει κωλο,γενητικα,κτλ επειδη ειναι ψωναρα, ωραιοπαθης κ την βρισκει ετσι κ το κλεινουμε.Μην μου λες ομως ''οι γκει κανουν ετσι''*

 

*Καλα,γιατι υποστηριζω τωρα εγω ''τους γκει''? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ouch? :fear:

 

Offtopic: Αποσυρρωμαι επι του θεματος...

 

 

Σιγα,μια συνηθεια ειναι.Τις 2-3 πρωτες φορες ποναει καπως,μετα το παιρνεις το κολαι.Παιζει ρολο κ το χερι που στην κανει.Αν πεσεις σε ασχετο θα δεινοπαθησεις.Αν πεσεις σε σωστο επαγγελματια που το κατεχει θα εισαι κυριλε!

 

μα αγαπημένε μας,αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...

 

Η μαχη κατα των στερεοτυπων!

 

Θα φορεσω στολη Ζορο κ θα το παιξω Ψωμιαδης :mrgreen:

 

Σπαζωντας τα στερεοτυπα νουμερο 1.Οι αντρες που αποτριχωνονται ΔΕΝ ειναι γκει (νταξ οκ επειδη εγω ξυριζομαι να πουμε κατι τρεχει στα γυφτικα)

 

Σπαζωντας τα στερεοτυπα νουμερο 2.Δεν ξυριζονται/αποτριχωνονται οι γκει περισσοτερο απο οτι οι στρεητ.

 

Σπαζωντας τα στερεοτυπα νουμερο 3.Οι στρεητ ΔΕΝ κανουν ετσι η γιουβετσι ,οπως ουτε κ οι γκει.

 

Γενικα μπορεις να βρεις απο τον πιο φανατικο στρεητ που υπαρχει στον πλανητη να συναγωνιζεται την Miss Universe στην αποτριχωση μεχρι τον πιο φανατικο γκει με 20 κιλα τριχα δασος κ να κανει τον Σουγκλακο να φαινεται Σταχτοπουτα.Σορρυ για τα ακραια παραδειγματα αλλα αυτα δεν μπαινουν σε στεγανα.

 

Στο θεμα μας τωρα.Επειδη απο την εφηβεια μου περιπου το εξασκω το θεμα αποτριχωση η καλυτερη λυση για εμενα ειναι το κερι (ενταξει παλικαρια κανουμε μια υπομονη με το θεμα πονος,σιγα).Η αμεσως επομενη κ εφοσον ολοι δεν εχουν την οικονομικη ανεση να τρεχουν σε αισθητικους η δεν αντεχουν τον πονο ειναι το ξυρισμα με ξυριστικες μηχανες για ολο το αντρικο σωμα.Στην αγορα κυκλοφορουν μερικες καλες.Νομιζω μερικες εχουν ηδη αναφερθει.Κατι ειπε ο Ελευσινιωτης νομιζω για αυτο το ζητημα.Το ξυραφι τελευταια επιλογη για τα ''επειγοντα'' περιστατικα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα,μια συνηθεια ειναι.Τις 2-3 πρωτες φορες ποναει καπως,μετα το παιρνεις το κολαι.Παιζει ρολο κ το χερι που στην κανει.Αν πεσεις σε ασχετο θα δεινοπαθησεις.Αν πεσεις σε σωστο επαγγελματια που το κατεχει θα εισαι κυριλε!

 

 

 

Η μαχη κατα των στερεοτυπων!

 

Θα φορεσω στολη Ζορο κ θα το παιξω Ψωμιαδης :mrgreen:

 

Σπαζωντας τα στερεοτυπα νουμερο 1.Οι αντρες που αποτριχωνονται ΔΕΝ ειναι γκει (νταξ οκ επειδη εγω ξυριζομαι να πουμε κατι τρεχει στα γυφτικα)

 

Σπαζωντας τα στερεοτυπα νουμερο 2.Δεν ξυριζονται/αποτριχωνονται οι γκει περισσοτερο απο οτι οι στρεητ.

 

Σπαζωντας τα στερεοτυπα νουμερο 3.Οι στρεητ ΔΕΝ κανουν ετσι η γιουβετσι ,οπως ουτε κ οι γκει.

 

Γενικα μπορεις να βρεις απο τον πιο φανατικο στρεητ που υπαρχει στον πλανητη να συναγωνιζεται την Miss Universe στην αποτριχωση μεχρι τον πιο φανατικο γκει με 20 κιλα τριχα δασος κ να κανει τον Σουγκλακο να φαινεται Σταχτοπουτα.Σορρυ για τα ακραια παραδειγματα αλλα αυτα δεν μπαινουν σε στεγανα.

 

Στο θεμα μας τωρα.Επειδη απο την εφηβεια μου περιπου το εξασκω το θεμα αποτριχωση η καλυτερη λυση για εμενα ειναι το κερι (ενταξει παλικαρια κανουμε μια υπομονη με το θεμα πονος,σιγα).Η αμεσως επομενη κ εφοσον ολοι δεν εχουν την οικονομικη ανεση να τρεχουν σε αισθητικους η δεν αντεχουν τον πονο ειναι το ξυρισμα με ξυριστικες μηχανες για ολο το αντρικο σωμα.Στην αγορα κυκλοφορουν μερικες καλες.Νομιζω μερικες εχουν ηδη αναφερθει.Κατι ειπε ο Ελευσινιωτης νομιζω για αυτο το ζητημα.Το ξυραφι τελευταια επιλογη για τα ''επειγοντα'' περιστατικα :-D

Για το ένα και το δύο εγκρίνω κι επαυξάνω.Είχα γνωρίσει συνάδερφο που πήδαγε ό,τι κατούραγε καθιστό και πάντα οι συζητήσεις του και ο τρόπος ζωής του ήτανε γύρω απ' τον ποδόγυρο και πάντα μα πάντα μου τόνιζε ότι τα "ξυρίζει" λες κι εγώ θα του καθόμουνα.lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει αποτρίχωση με κρύο κερί στην πλάτη όπου έχω patches με τρίχες 3-4 φορές. Και πρέπει να σας ενημερώσω ότι πονάει πολύ το γαμημένο... Βέβαια το κάνω πολύ αραιά 1 ή 2 φορές το χρόνο το καλοκαίρι για την παραλία.

Το κάνω γιατί το θεωρώ αντιαισθητικό, ούτε το κορίτσι ενοχλούν ούτε εμένα. Στο στήθος όμως που είναι και πολλές τις αφήνω... Εκεί αντιθέτως μου φαίνεται άσχημο το ξυρισμένο/αξύριστο στήθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει αποτρίχωση με κρύο κερί στην πλάτη όπου έχω patches με τρίχες 3-4 φορές. Και πρέπει να σας ενημερώσω ότι πονάει πολύ το γαμημένο...

 

Αστα να πανε φιλαρακι.Εκει οντως του δινει κ καταλαβαινει ειναι η αληθεια.Ειδικα κατω απο τον σβερκο τσακιζει λεμε....παντα περνω δυο παυσιπονα πριν αρχισω μονο κ μονο για εκεινο το σημειο...

 

Για το ένα και το δύο εγκρίνω κι επαυξάνω.

 

Οφτοπικ

πιστεψε με,ως ενας σε βαθος (η τεσπα οπως το λετε στα Ελληνικα) παρατηρητης της ανθρωπινης συμπεριφορας μπορω να παρω ορκο οτι το τριτο ειναι το πιο καραμπινατο...μακραν B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφτοπικ

πιστεψε με,ως ενας σε βαθος (η τεσπα οπως το λετε στα Ελληνικα) παρατηρητης της ανθρωπινης συμπεριφορας μπορω να παρω ορκο οτι το τριτο ειναι το πιο καραμπινατο...μακραν B)

Με ψήνεις να τα φτιάξουμε δηλαδή;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ψήνεις να τα φτιάξουμε δηλαδή;

 

Εχεις αναιβει στις προτιμησεις μου ειναι η αληθεια.Αν βρεις τροπο να παρει λε πουλ ο Ινδος το συζηταμε :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πανε φιλαρακι.Εκει οντως του δινει κ καταλαβαινει ειναι η αληθεια.Ειδικα κατω απο τον σβερκο τσακιζει λεμε....παντα περνω δυο παυσιπονα πριν αρχισω μονο κ μονο για εκεινο το σημειο...

 

Και το μονο σημείο που έχω στην πλάτη αρκετές είναι εκεί! :fear: :fear: :fear: :fear: πριν λίγο τις είδα που πήγα για μπάνιο! Θα πιω κάνα τρίφυλλο άμα είναι να κάνω αποτρίχωση με κερί , δεν θα καταλάβω τίποτα (ελπίζω δηλαδή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...