Προς το περιεχόμενο

PSP Hacking - Οδηγός PSP 3000/ Go/ 2000/ 1000


driftingcris
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΣΠ 3000= ΠΣΠ 3004

Ε 1000 = Ε1004

Το ιδιο ειναι. Απλα δεν θα εχεις μονιμο 6.60. πρεπει καθε φορα που κλεινει εντελως η μενει απο μπαταρια να τρεχεις το προγραμμα μολις το ανοιγεις. Δεν αποτελει κανενα προβλημα αυτο. Παιζουν τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 365
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο μήπως ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.Μπήκα στο playstation store και αγόρασα ένα mini game. Πατάω donwload και μου βγάζει σφάλμα. Δεν με αφήνει να ενεργοποιήσω το psp μου.Και στο μενού account management που πάω,ούτε εκεί με αφήνει να το ενεργοποιήσω. Ξέρει κανείς τί φταίει για αυτό? Μήπως παίζει ρόλο το ότι είναι το psp

μου χακαρισμένο και το καταλαβαίνουνε?

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο μήπως ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.Μπήκα στο playstation store και αγόρασα ένα mini game. Πατάω donwload και μου βγάζει σφάλμα. Δεν με αφήνει να ενεργοποιήσω το psp μου.Και στο μενού account management που πάω,ούτε εκεί με αφήνει να το ενεργοποιήσω. Ξέρει κανείς τί φταίει για αυτό? Μήπως παίζει ρόλο το ότι είναι το psp

μου χακαρισμένο και το καταλαβαίνουνε?

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρων ;)

Τι χακ του εκανες ακριβως; Μπες με ofw οχι με cfw. Προσπαθησε να το ενεργοποιησεις μεσω πισι αν γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με custom firmware το έχω χακάρει.Δε λύνεται το πρόβλημα ακόμα και αν το περάσω από τον υπολογιστή.Λες να φταίει το ότι είναι με custom firmware και να το καταλαβαίνει η sony?Λίγο τραβηγμένο μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με custom firmware το έχω χακάρει.Δε λύνεται το πρόβλημα ακόμα και αν το περάσω από τον υπολογιστή.Λες να φταίει το ότι είναι με custom firmware και να το καταλαβαίνει η sony?Λίγο τραβηγμένο μου φαίνεται.

Και μενα τραβηγμενο μου ακουγεται. Αλλα αυτο που σε ρωταω ειναι ποια βερσιον cfw εβαλες, ειναι μονιμο η οχι. Μπες με oficial firmware power + home μαζι και μετα μπες στο PSN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα τραβηγμενο μου ακουγεται. Αλλα αυτο που σε ρωταω ειναι ποια βερσιον cfw εβαλες, ειναι μονιμο η οχι. Μπες με oficial firmware power + home μαζι και μετα μπες στο PSN

 

Έχω την 6.39 έκδοση στο psp 3004.Δεν είναι μόνιμο.Κάνω fast recovery κάθε φορά που το ανοίγω.Γίνεται να μπω με oficial firmware? Τί εννοείς όταν λες " Μπες με oficial firmware power + home μαζι"?

 

Ευχαριστώ και sorry για το πρήξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την 6.39 έκδοση στο psp 3004.Δεν είναι μόνιμο.Κάνω fast recovery κάθε φορά που το ανοίγω.Γίνεται να μπω με oficial firmware? Τί εννοείς όταν λες " Μπες με oficial firmware power + home μαζι"?

 

Ευχαριστώ και sorry για το πρήξιμο

 

Αμα δεν κανεις το fastrecovery δεν εισαι σε CFW αλλα σε OFW. Κανε reset και μην τρεξεις το fastrecovery και μπες. Θα δουλεψει. Τα CFW εχουν προβληματα με το psn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα τώρα κατάλαβα τί εννοείτε!!Ωραία θα το δοκιμάσω και θα σας πω τα αποτελέσματα.Ευχαριστώ!

 

Αααα τώρα κατάλαβα τί εννοείτε!!Ωραία θα το δοκιμάσω και θα σας πω τα αποτελέσματα.Ευχαριστώ!

 

Και πάλι δε μπορώ να το κατεβάσω το παιχνίδι που αγόρασα.Ψάχνοντας στο google είδα ότι έχουν πολλοί το ίδιο πρόβλημα.

Λέει ότι σε μπλοκάρει η sony αν κάνεις πολλές αιτήσεις για activation σε μικρό χρονικό διάστημα.Και ότι πρέπει να αφήσεις να περάσει 1 βδομάδα χωρίς να κάνεις καμία αίτηση για να σε ξεμπλοκάρουν.Οπότε θα δοκιμάσω αυτό τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς κάποιο καλό site για να κατεβάζω παιχνίδια? Κι ας πρέπει να γραφτείς για κάποιο μικρό ποσό.

Γιατί όλα τα site που έχω βρει απλά σου παραθέτουν διάφορα links για κάθε παιχνίδι.Και πολλά από τα links αυτά

είτε δεν δουλεύουν,είτε πρέπει να πληρώσεις και εκεί να γραφτείς.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να βάλεις μόνιμο cfw στο καινούριο e-1004?

OXI με τιποτα ειδικα αν ερχεται με 6.60 (δεν γινεται downgrade) μονο μη μονιμο cfw

 

Ξέρει κανείς κάποιο καλό site για να κατεβάζω παιχνίδια? Κι ας πρέπει να γραφτείς για κάποιο μικρό ποσό.

Γιατί όλα τα site που έχω βρει απλά σου παραθέτουν διάφορα links για κάθε παιχνίδι.Και πολλά από τα links αυτά

είτε δεν δουλεύουν,είτε πρέπει να πληρώσεις και εκεί να γραφτείς.

Ευχαριστώ

Απαγορευεται η αναφορα σε sites με πειρατικο υλικο

αλλα εχεις π.μ :confused: :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας απαντουσα εγω αλλα απ οτι βλεπω το ειδε topic starter o φιλος mtzs :P

Αν σε χαλαει τοσο πολυ βρε αδερφε πεστο να μη ξαναπαντησω σε τιποτα. Δεν εχουμε να χωρισουμε κατι ουτε κανω διαγωνισμο. Απλα εξεφρασα την αποψη μου σε ενα ανοιχτο τοπικ!!!!!!

:devil: :devil:

παντως θα σου προτεινα να κανεις edit το αρχικο ποστ και να γραψεις πως απαγορευονται οι απαντησεις σε αποριες απο αλλα μελη πλην του topic starter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε χαλαει τοσο πολυ βρε αδερφε πεστο να μη ξαναπαντησω σε τιποτα. Δεν εχουμε να χωρισουμε κατι ουτε κανω διαγωνισμο. Απλα εξεφρασα την αποψη μου σε ενα ανοιχτο τοπικ!!!!!!

:devil: :devil:

 

Απλα σχολιασα ρε μεγαλε.. Κανε δουλεια σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα πισω μια σελιδα το ποστ 115

Δεν χρειαζεσαι downgrade. Υπαρχει χακ πλεον για 6.60 που λειτουργει σε ολα

Και μαλιστα dual boot

 

καλημερα χρονια πολλα ποιο ειναι το Link για αυτο το hack που αναφερεις?

επισης αυτος ο ανταπτορας κανει δουλεια ή μουφα ειναι>

http://www.ebay.com/itm/Memory-Card-Dual-SLOT-Adapter-Micro-SD-TF-MS-PRO-DUO-/130534479675?pt=Video_Games_Accessories&hash=item1e6476173b

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...