Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να κ η κονσολα :P

 

47447016.jpg

 

Wii U Specs totally revealed, more power than PS3

 

Γραφικά: Ειδικά σχεδιασμένο chip AMD RV770 (WOLF) που λειτουργεί στα 766Mhz κατασκευασμένο με λιθογραφία 32nm process 1398 Gflops, εφοδιασμένο με 512ΜΒ μνήμης τύπου XDR2

 

Επεξεργαστής: Ειδικά σχεδιασμένος IBM Power 6 (FOX) κατασκευασμένος με λιθογραφία στα 32nm. Διαθέτει 4 πυρήνες με καθένα να έχει δυο συμμετρικά hardware threads και η συχνότηα του επεξεργαστή να μπορεί να φτάσει στα 3,5GHz

 

Οπτικό μέσο: Ειδικά σχεδιασμένο τύπου Bluray drive με συμβατότητα με δίσκους GameCube και Wii και μέγιστη χωρητικότητα τα 50GB

 

Από τα παραπάνω φαίνεται πως έχουμε με αρκετά ισχυρό hardware που θα μπορεί να αποδώσει πολύ καλύτερα τόσο από το XBOX360 όσο από το Playstation 3.

 

Αποθηκευτικό χώρος: Δίσκος 2,5'' χωρητικότητας 250/320GB , επεκτάσιμος μέσω καρτών SD/SDHC

 

Πηγη: http://www.enternity.gr/

 

 

Graphics: Custom AMD RV770 Chip “WOLF” @ 766 Mhz on 32nm process 1398 Gflops

Memory: 512 MB XDR2 DRAM

CPU: Custom IBM Power 6 Chip “FOX” on 32nm process

4 cores, each two way SMT – capable and clocked at 3.5 ghz

Backwards compatible with 8cm Nintendo GameCube Game Disc and 12 cm Wii Optical Disc

Custom Bluray-Disc up to 50 GB

Storage: 2.5-inch SATA hard drive with 250 GB/ 320 GB capacity / Expanded storage via SD and SDHC card memory (up to 64 GB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεξεργαστής: Ειδικά σχεδιασμένος IBM Power 6 (FOX) κατασκευασμένος με λιθογραφία στα 32nm. Διαθέτει 4 πυρήνες με καθένα να έχει δυο συμμετρικά hardware threads και η συχνότηα του επεξεργαστή να μπορεί να φτάσει στα 3,5GHz

 

Αρα μιλαμε για 8 THREADS!!!!

Mε GPU 2 γενιες μπροστα απο ΧΒΟΧ 360/PS3....

 

Εαν οντως παιζουν τα παραπανω, θα μιλαμε για ενα πολυ δυνατο μηχανημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα πάντως πιστεύω πάντως οτι θα έπρεπε να βγάλουν και κανονικά χειριστήρια και σε συνδιασμό με τις δυνατότητες του hardware που λένε οτι ειναι καλύτερο απο ps3 και xbox360 θα ηταν καλή επιλογή.

 

Τώρα δεν ξέρω πως θα μπορέσει και αν θέλει βασικά να προσεγγίσει και τους χρήστες με τον κλασσικό τρόπο χειρισμού. Γιατι το να παίζεις για παράδειγμα pro evolution ,fifa, assasins creed, call of duty κτλπ με αυτο το χειρηστήριο ειναι λίγο fail

 

Edit : Είναι απο τις αγαπημένες μου εταιρίες απο πολύ παλιά και έχω οτι είχε βγάζει μεχρι και το nintento 64 αλλα τα τελευταία χρόνια στην κλασσική ένοια των gaming κονσολών έχει μείνει πίσω η θα έλεγα οτι εχει αλλάξει γενικα την ρότα το πως σκέφτεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ειναι συμβατο κ με ολα τα χειριστηρια του wii

 

Το παράπονο μου και το μείον της υπόθεση αν μπορεί να ειπωθεί ετσι ειναι οτι δεν θα βγάλουν μάλλον το κλασσικό χειρηστήριο στύλ ps3 xbox360 :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...